V  prvej polovici marca sa u našich západných susedov konalo prvé kolo národného pohára v karate štýlu Goju ryu, na ktorom nechýbali ani zverenci trénerov Martina Čulena (8. DAN) a Reného Ovečku (2. DAN).

Adela Sadloňová a Martin Kopáč

V príjemnom prostredí športovej haly v Hustopečiach zvádzalo na tatami súboje v súťažných disciplínach kata a kumite viac ako tristo pretekárov z trinástich klubov. Pretekári senického Hanko Kai Karate Klubu patria vždy k favoritom na vystúpenie na stupne víťazov, a hoci momentálne najúspešnejšia pretekárka , členka slovenského reprezentačného týmu Alžbeta Ovečková (2. DAN) neštartuje na českých pohárových súťažiach štýlu Goju ryu, i tak Seničania svoju kvalitu výsledkami potvrdili.

Tvrdú a poctivú prípravu pretavil do zisku dvoch zlatých medailí medzi juniormi Martin Kopáč, ktorý najprv v súťaži kata porazil všetkých svojich súperov jednoznačne výsledkami 3:0 a následne v súťaži kumite tiež nenašiel premožiteľa a zaslúžene si z Hustopeč odviezol dva poháre pre víťaza.

V kategórii kata mladšie žiačky (7 – 9 rokov) štartovali až štyri zverenkyne trénera Reného Ovečku, dvojičky Zuzana a Lenka Kopáčové, ktoré štartujú za farby senického klubu a české pretekárky sestry Čáslavové, ktoré štartujú v drese Šin-mu Hodonín. Úspešná škola senického karate sa prejavila skvelým výsledkom, keď všetky spomínané pretekárky stáli na stupňoch víťazov. Poradie: 1. Lenka Kopáčová, 2. Zuzana Kopáčová, Hanko kai Senica, 3. Jolana Čáslavová a Gita Čáslavová, obe Hodonín.

V kategórii kata žiačky (10 – 11 rokov) štartovali sestry Eliška a Petra Bábíčkové, zverenkyne R. Ovečku, v drese Karate Klubu Kyjov. Hoci pre sestry Bábíčkové, ako aj pre sestry Čáslavové to bola ich vôbec prvá súťaž, svojich súperiek sa nezľakli a svoje tréningové úsilie pretavila Eliška do striebornej a Petra do bronzovej medaily. Je len škoda, že po vyraďovacích bojoch sa sestry v semifinále stretli v priamom súboji a tak do finále mohla postúpiť len jedna z nich. Poradie: 1. V. Macková, Bruntál, 2. Eliška Bábíčková, 3. Petra Bábíčková, obe Kyjov, a K. Turková, Kroměříž.

Ďalšie zlato pridal v kategórii kata žiaci (10 – 11 rokov) Bruno Čáslava, brat spomínaných sestier, ktorý všetkých svojich súperov porážal výsledkami 3:0. Medzi staršími žiačkami (12 – 13 rokov) sa predstavili dvojičky Ema a Tamara Dvorské, ktoré mali zatiaľ skúsenosť len s regionálnymi súťažami. V silnej konkurencii sa však vôbec nestratili, keď Tamara Dvorská obsadila konečné siedme miesto a Ema Dvorská vybojovala pre senický karate klub bronzovú medailu.

Medzi dorastenkami mal senický klub dve želiezka v ohni, Adelu Sadloňovú, ktorá si vybojovala bronzovú medailu a Kristínu Zríniovú, ktorej stupne  víťazov unikli o vlások, keď skončila piata.

V zápasoch kumite zažiarili Inas Ibrahimová, ktorá v kategórii ženy bez rozdielu hmotnosti získala striebornú medailu a jej brat Omar Ibrahim získal tiež striebro v kategórii kumite dorastenci (14 – 15 rokov) do 57 kg.