Veľký obrat urobili futbalisti Šajdíkových Humeniec doma so Slovanom Šaštín. Hoci prehrávali už 0:3 a navyše hosťujúci Slovák nepremenil pokutový kop, nakoniec sa po dokonalom obrate tešili z troch bodov, keď ich víťazný gól na 4:3 dosiahol dve minúty pred koncom Radek Horváth.

Ilustračné foto

Majstrovstvá oblasti – výsledky 18. kola

Kúty – Rohov 1:2 (0:2)
Góly:  84. A. Šefčovič – 9. I. Ravas, 44. M. Mareček, r. Vlk.
V prvom polčase domáci zápas úplne vypustili, v druhom sa to snažili dohnať, Šefčovič znížil až v 84. minúte, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

Š. Humence – Slovan Šaštín 4:3 (1:3)
Góly:  43. E. Flámik, 60. O. Sekáč, 83. S. Hrubša, 88. R. Horváth – 10. (11) a 18. R. Slovák, 29. M. Šedivý, r. M. Dutka, Mikúš, Juráň
Hostia po polhodine vyhrávali 0:3 a keď v 45. minúte Slovák nepremenil druhý pokutový kop (ČK domáci Ondráš), hostia na to doplatili. Domáci po prestávke aj v oslabení zvýšenou bojovnosťou zápas otočili a nakoniec vyhrali gólom Horvátha dve minúty pred koncom.

Kopčany – Bor. Sv. Jur 1:0 (1:0)
Góly: 33. T. Blatnický, r. Hurbánek, Thao.
V prvom polčase domáci hráči hostí k ničomu nepustili, a zaslúžene ho vyhrali gólom Blatnického. V druhom polčase sa hra vyrovnala, hostia mali trocha navrch, ale gól sa im nepodarilo streliť a tak tri body zostávajú v Kopčanoch.

Radošovce – Rybky 0:1 (0:0)
Góly: 85. Fredy Ravas, r. Štora.
Stretnutie priemernej úrovne. Hostia predvedenou hrou sklamali, domáci im svojou zvýšenou bojovnosťou im boli vyrovnaným súperom. Radošovce v 85. min. po zaváhaní v obrane inkasovali nešťastný gól, spravodlivejšia by bola remíza.

Cerová – Hlboké 1:0 (1:0)
Góly: 45. Marek Kubisa, r. Lapoš, Škrinár.
Vo vyrovnanom zápase mali trošku viac streleckých príležitostí. O ich víťazstve rozhodol tesne pred odchodom do šatní po štandardke Marek Kubisa. Snaha hostí o vyrovnanie úspech nepriniesla.

Radimov – Jablonica 4:0 (2:0)
Góly: 13. a 25. L. Černek, 71. P. Kessl, 74. R. Hlaváč, r. Tokoš.
Jednoznačná záležitosť lídra tabuľky. V prvom polčase sa dvakrát presadil Lukáš Černek, po prestávke sa v priebehu troch minút presadili aj Kessl s Hlaváčom a záver zápasu sa už iba dohrával.

Koválov – Dubovce 2:1 (0:1)
Góly: 55. a 67. R. Maca – 6. D. Helt, r. Kendi, Dzindzík.
Koválov v jarnej časti nezískal ešte ani bod a dlho to vyzeralo, že tak bude aj po zápase s Dubovcami, keď po prvom polčase prehrávali po góle Helta. Po prestávke si však obul „strelecké kopačky“ Roman Maca a dvomi gólmi zabezpečil domácim tri body.

Bor. Mikuláš – Brodské 0:1 (0:0)
Góly: 57. F. Palkovič.
Búranom akoby odišla forma. V minulom kole dostali päťku v Jablonici a aj teraz ťahali za kratší koniec, keď rozhodujúci gól zápasu dal v 57. minúte Filip Palkovič. Záverečná snaha domácich už k bodu neviedla.

Kunov Štefanov 2:1 (0:1)
Góly: 69. M. Macek, 75. P. Júva – 14. D. Klena.
Zápas s minimom šancí na obidvoch stranách. Hostia jednu využili a ujali sa vedenia Klenom. Veľkú šancu nevyžil  domáci Vavrovič. V druhom polčase prvým gólom v drese Kunova vyrovnal Maroš Macek na 1:1. Po jeho prihrávke nevyužil šancu Júva, no v 75. Minúte práve tento hráč rozhodol o troch bodoch pre domácich – 2:1. Víťazstvo domácich pred 300 divákmi bolo zaslúžené, , r. Škrinár, Lapoš.

Letničie – Chropov 5:1 (2:1)
Góly: 7. P. Rehák, 16. M. Mikulka, 60. a 86. J. Šarkozy, 68. M. Knap – 19. M. Vávra.
Jednoznačná zálezitosť domácich. Hostia prišli v bojovnom duchu, ale v druhom polčase už boli odovzdaní, r. Daniš.

Čáry – Pop. Močidľany 2:0 (1:0)
Góly: 10. a 87. Juraj Vizváry.
Hostia tlačili, no góly dávali domáci. Za hostí v 80. minúte za stavu 1:0 nepremenil Ondrej Hološka pokutový kop, r. Ryčovský.

Sekule – Rovensko 7:0 (5:0)
Góly: 7. Andrej Trajlínek 10. F. Ondriska, 30., 36., 41. a 79. F. Húšťava, 83. V. Hujsa, r. Tubl, Knap
Domáci boli pohyblivejší, vďaka čomu sa im darilo prečíslovať hru a dostávať sa do vyložených šancí, ktoré premenili. Strelecky sa darilo štvorgólovému Erikovi Húšťavovi.

Sobotište – Petrova Ves 1:0 (0:0)
Góly: 46. M. Včelka (11).
Obojstranne slabší zápas, o výsledku rozhodol pokutový kop, ktorý hneď po prestávke premenil Marek Včelka, r. Bednár.

Smolinské – Unín 0:0
V prvom polčase domáci nastúpili s odhodlaním vyhrať, no zahodili tri vyložené šance. V druhom polčase domáci odpadli a hostia sa prispôsobili, z čoho pramenil bezgólový výsledok, r. Holenka, Buzay.

Lakš. N. Ves – Hradište 7:0 (3:0)
Góly: 3. a 45. P. Hílek, 27. R. Malík, 56. R. Winkler, 66. a 72. Hubek, 86. V. Smolinský.
Prekvapujúci jednoznačný priebeh zápasu prvého s druhým. Počas celých 90 minút podávali domáci vynikajúci výkon, schuti si zastrieľali a v 80. min. ešte nepremenili G. Mihál pokutový kop, r. Španka, Martin Šefčík.

Prietrž – Osuské 1:3 (0:0)
Góly: 51. D. Rýzek – 57. a 90. Šimon Rechtorík, 61. P. Michalička.
V susedskom derby začali góly padať až po prestávke. Domáci sa síce ujali vedenia gólom Rýzka, no potom trikrát inkasovali a hostia sa zaslúžene tešili z troch bodov, r. Ryčovský, Otočka.

Podbranč – Vrádište 0:0
V zápase sa diváci gólu nedočkali, domáci mali miernu prevahu, no deľba bodov je spravodlivá. Hostia dohrávali bez vylúčeného hráča, no iba krátky čas. ČK 0:1 (89. Strož), r. Húšek, Thao.

Dojč – Smrdáky 0:0
Ďalší bezgólový výsledok sa zrodil v Dojči. Domáci však mali obrovskú šancu na tri body, keď tesne pred koncom mali po faule brankára hostí Štefka výhodu pokutového kopu. Robo Búzek ho premenil, no keďže nedostal pokyn musel ho opakovať a na druhýkrát neuspel. ČK 0:1 (89. Štefek), r. Kendi, Dzindzík.