Výhodu vyhratého zápasu na ihrisku súpera stratili skalickí hokejbalisti hneď v prvom domácom zápase a tak v tom nasledujúcom museli odvracať hrozbu súperovho postupového  mečbalu. Našťastie sa im to v predĺžení podarilo a tak sa o postupujúcom rozhodne v sobotu 15. apríla v Bratislave.

Play off 3. zápasy
Hokejmarket Skalica – LG AB Hokej Bratislava 2:3 (0:1, 1:1, 1:1), stav série 1:2
Góly: 22. Lantoš, 38. Martinusík – 4. Fumač, 22. Virág, 45. Takáč.
Skalica: Komenda (Petrovič) – Zelenka, Salajka, Sobol, Daniel, Mikéska, Smetana, Miklík – Rampáček, Patinka, Martinusík – Lantoš, Janáč, Válek – Škadra, Vadík, Holaza – Romančík, R. Smetana.

Za stavu 1:1 na zápasy sa začalo prvé stretnutie na Záhorí. Lepšie začali hostia, ktorí sa už v 4. min. ujali vedenia. Dve minúty po začatí druhej tretiny vyrovnal Lantoš, no za ďalších 34 sekúnd hostia opäť vyhrávali – 1:2. V tretej tretine vyrovnal Martinusík na 2:2 a v závere domáci nevyužili presilovku. Hostia udreli 33 sekúnd pred koncom, kedy dal ich víťazný gól Takáč – 2:3. Domáci už nemali čas na vyrovnanie.

Ďalšie zápasy: Diaková – Martin 0:2 (v sérii 0:3), Ružinov – Vrútky 3:1 (v sérii 2:1), Kežmarok – Pov. Bystrica 4:3 p. p. (v sérii 3:0).

Play off 4. zápasy
Hokejmarket Skalica – LG AB Hokej Bratislava 4:3 (1:2, 2:1, 0:0 – 1:0), stav série 2:2
Góly: 9. a 19. Škadra, 30. Holaza, 47. Patinka – 1. Takáč, 5. Takáč, 29. Virág
Skalica: Petrovič (4. Komenda) – Zelenka, Salajka, Sobol, Daniel, Smetana, Miklík – Rampáček, Patinka, Martinusík, Lantoš, Janáč, Válek, Škadra, Vadík, Holaza.

Ubehli iba štyri minúty a tri sekundy a hostia už vyhrávali 0:2. Všetko nasvedčovalo tomu, že Skaličania hrajú svoje posledné stretnutie sezóny, keďže na zápasy prehrávali 1:2 a séria sa hrá na tri víťazné zápasy. Lenže Škadra znížil a ten istý hráč štyri minúty po začiatku druhej tretiny vyrovnal – 2:2. V samom závere sa hostia ešte raz ujali vedenia, no už po 45 sekundách vyrovnal z presilovky Holaza – 3:3. V tretej tretine diváci gól nevideli, no po dvoch minútach predĺženia po akcii Rampáčka s Martinusíkom rozhodol Patinka – 4:3.

Ďalší zápas: Ružinov – Vrútky 5:2 (v sérii 3:1).