Prinášame výsledky a komentáre k zápasom súťaží Oblastného futbalového zväzu Senica.

Silvo Černý práve dáva víťazný gól v zápase Rybky – Borský Mikuláš

Majstrovstvá oblasti
Hlboké – Š. Humence 5:1 (1:1)
Góly: 12. vlastný (Flámik), 59. Martin Sládek, 65. Klein, 76. Vašek, 81. Krč – 36. R. Ondráš.
V prvom polčase dali hostia dva góly, no do kabín sa išlo za stavu 1:1, nakoľko v 12. min. si dal Flámik vlastný gól.  V 36. min. využil Ondráš chybu v domácej obrane a vyrovnal na 1:1. O chvíľu mal Ondráš ďalšiu šancu, no už netrafil. Po prestávke už hrali a dávali góly len domáci. Z množstva šancí štyri premenili a zaslúžene vyhrali 5:1, rozh. Otočka, Knap.

Rybky – Borský Mikuláš 0:1 (0:1)
Gól: 15. S. Černý.
Za silného dažďa sa hral v Rybkách zaujímavý futbal. Hostia hrali zo zabezpečenej obrany a podnikali nebezpečné protiútoky. Z jedného z nich vybojovali roh, zahral ho Pálka a Černý volejom prekonal Rýzka v domácej bráne – 0:1. Hostia mohli aj zvýšiť, ale aj domáci tesne pred prestávkou vyrovnať Patkom. Po prestávke snaha domácich o vyrovnanie úspech nepriniesla a tak si hostia zaslúžene odviezli tri body, rozh. Vlk, Túbl.

Rohov – Radošovce 1:4 (0:1)
Góly: 90. S. Ťulák – 40., 54. a 62. Rado Drgon, 79. S. Ťulák.
Domáci boli miernym favoritom, no Radošovce  mali vo svojom strede strelecky disponovaného Rada Drgona. Ten najskôr chvíľu pred polčasom dostal hostí do vedenia a po prestávke dvomi presnými zásahmi v priebehu osem minút uzavrel svoj hetrik na 0:3. Po ňom sa streleckej taktovky chytil Stano Ťulák. V 79. minúte zvýšil už na 0:4, no v poslednej minúte pomohol vlastným gólom domácim aspoň k čestnému gólu, rozh. Štora, Hurbánek.

Bor. Sv. Jur – Slovan Šaštín 2:3 (0:3)
Góly: 54. D. Strapko, 90. T. Šimkovič – 4. Bulka, 7. Slovák, 26. Mošať.
Hostia bojujúci o záchranu podali v prvom polčase vynikajúci výkon, čo domácich zaskočilo. Už v 7. min. hostia viedli 0:2 a v 26. min. zvýšili na 0:3, čo bol aj výsledok prvého polčasu. Rovnako 0:3 viedol Šaštín aj na Humenciach a nakoniec prehral. A takmer rovnaký priebeh mal aj zápas v Juri. Šaštín to však tentoraz ustál, keď inkasoval iba dvakrát. Šaštínsky odchovanec v domácom drese David Strapko znížil a až v 90. minúte dal Šimkovič kontaktný gól. Na vyrovnanie už domácim čas neostal. Šaštín neprehral už tri kolá po sebe. Rozh. Lapoš, Tubl.

Dubovce – Cerová 6:2 (2:0)
Góly: 15. P. Blaha, 40. a 52. R. Juríček 2 z 11, 72. a 74. R. Pollák 2, 83. M. Gregúrek – 53. J. Beňa, 64. K. Mikulčík.
Domáci išli do vedenia v 14. min., kedy dal gól Patrik Blaha. V 38. min. bol faulovaný v pokutovom území Milan Huťťa a Juríček z pokutového kopu zvýšil na 2:0. Hneď po prestávke dostali domáci opäť výhodu pokutového kopu po ruke v šestnástke a Juríček sa opäť nemýlil. Potom domáci poľavili a hostia znížili dvomi rýchlymi gólmi na 3:2. Domáci však opäť zabojovali a dvomi gólmi Polláka a jedným Gregúrka doviedli zápas do víťazného konca, rozh. M. Dutka, Hušek.

Koválov – Radimov 1:6 (0:2)
Góly: 74. R. Maca (11) – 15. R. Drápal, 29. P. Kessl, 59. M. Černek, 76. a 79. P. Božek, 89. R. Balážik.
Domáci hrali v oslabení, s hrajúcim trénerom Mirom Veselým v bráne. Hostia od začiatku ovládli hru a do polčasu dali Drápalom a Kesslom dva góly. Rovnaký scenár mala hra aj po prestávke, domáci sa presadili iba z penalty, ktorú za stavu 0:4 premenil Roman Maca. Rozh. Vlk, Mikúš.

Jablonica – Kopčany 1:1 (1:0)
Góly: 2. L. Mihalcsak – 51. M. Ivan.
Už v 2. minúte dal Lukáš Mihalcsak vedúci gól domácich a aj v ďalšom priebehu prvého polčasu bola Jablonica aktívnejšia. Nevyužili však niekoľko dobrých streleckých príležitostí, za čo ich hostia potrestali vyrovnávajúcim gólom chvíľu po začatí druhého polčasu. Gól domácimi riadne otriasol, aktivita z prvého polčasu sa z ich kopačiek vytratila a viac gólov už diváci nevideli. Rozh. Hurbánek, Thao.

Brodské – Kúty 4:0 (1:0)
Góly: 43. F. Palkovič, 55. M. Bartal, 60. D. Gál, 85. A. Kompuš.
V susedskom derby začali obidve mužstvá opatrnejšie. Domáci si vytvorili väčšiu šancu v 6. min., ale strelu Gondu hosťujúci brankár vyrazil. Počas prvého polčasu mali loptu na svojich kopačkách viacej domáci, viac kombinovali, no len po hranicu 16-ky. Skóre sa menilo až v 42. min., keď sa k priamemu kopu postavil domáci Palkovič a peknou strelu poslal Brodčanov do vedenia. Domáci v druhom polčase začali lepšie a v 54. min. išli do vedenia 2:0, keď opäť z priameho kopu pekne obstrelil múr Bartal. V 59. min. po rýchlej akcii na jeden dotyk na 3:0 zvýšil Gál. Domáci si v pokoji dohrávali zápas, nedali hosťom už žiadnu väčšiu šancu a v 85. min. po skrumáži pred bránou pridal gól na 4:0 Kompuš a stanovil tak konečný výsledok zápasu, rozh. Otočka, Mesíček.

Petrova Ves – Sekule 1:2 (0:2)
Góly: 90. M. Ovečka – 33. E. Húšťava, 40. Andrej Trajlínek (11).
Hostia boli lepším mužstvom, o svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase, kedy dali svoje dva góly, ten druhý z penalty, ktorú premenil Andrej Trajlínek. Snahu domácich korunoval až v poslednej minúte Ovečka, no na zisk čo len bodu to bolo málo, rozh. Ryčovský, Bednár.

Čáry – Letničie 1:1 (1:1)
Góly: 4. A. Lorenc – 41. M. Knap.
Už v 4. minúte dali domáci vedúci gól Lorencom a aj v ďalšom priebehu si vytvorili dostatok streleckých príležitostí na zvýšenie svojho vedenia. Svoje šance však zahadzovali jednu za druhou, za čo ich vytrestal v 41. minúte vyrovnávajúcim gólom kanonier hostí Knap – 1:1. Aj po prestávke bola iniciatíva na kopačkách domácich, no skóre sa už nezmenilo, rozh. Dzindzík, Buzay.

Chropov – Lakš. N. Ves 1:4 (0:1)
Góly: 89. K. Krutý – 27. P. Hílek, 61. M. Tománek, 85. P. Haramia, 90. T. Velický.
Domáci nepotvrdili víťazstvo zo Smolinského, no mali podstatne silnejšieho súpera, samotného lídra súťaže. Kvalita bola jasne na kopačkách hostí, čo sa prejavilo aj na samotnom výsledku zápasu, napriek bojovnosti domácich. Rozh. Daniš.

Štefanov – Sobotište 2:2 (2:0)
Góly: 13. a 40. M. Macek 2 – 61. M. Kadlečík, 65. J. Chvála.
V prvom polčase boli lepší domáci, ktorým sa podarilo dvakrát skórovať, obidva góly dal Macek. V druhom polčase sa hra vyrovnala a domáci inkasovali v priebehu štyroch minút dva nešťastné góly, rozh. Holenka, Knap.

Pop. Močidľany – Kunov 2:0 (2:0)
Góly: 31. M. Foriška, 34. D. Krchňavý.
Domáci sa od začiatku stretnutia pustili do favorizovaného súpera a vytvárali si vyložené šance, ktoré dvakrát za sebou zahodil David Krchňavý. V30. min. po trestnom kope sa domáci ujali vedenia gólom Forišku a o pár minút neskôr po dorážke skóroval David Krchňavý. V druhom polčase sa hra vyrovnala, ale hostia sa do vyloženej šance nedostali. V dobrom a slušnom zápase zaslúžená výhra domácich, rozh. Štora, Martin, Šefčík.

Rovensko – Smolinské 1:3 (0:0)
Góly: 66. P. Vizváry – 46. vlastný (A. Mach), 55. P. Goga, 75. R. Daniel.
Po celý zápas mali hostia jednoznačne navrch. Dorastenec Peter Goga strelil svoj prvý gól za A – mužstvo, ktorým potvrdil víťazstvo svojho mužstva. Domáci dokázali iba znížiť Vizvárym, no štvrťhodinu pred koncom dal Daniel poistný gól na konečných 1:3. Rozh. Španka, Podzámsky.

Unín – Hradište 4:1 (2:1)
Góly: 3. a 29. Chanečka 2, 52. P. Šiška, 90. D. Rosa – 42. L. Štefka.
V prvej polhodine dvakrát prekonal súperovho brankára domáci Chanečka, na ktoré v závere polčasu odpovedal kontaktným gólom Štefka. Po prestávke pridal Šiška tretí gól domácich a v poslednej minúte pečatil domáce víťazstvo na 4:1 Rosa. Víťazstvo domácich je zaslúžené, rozh. Kendi, Polakovič.

Gól: 16. P. Smaženka.
Vyrovnané stretnutie s častejším držaním lopty domáceho mužstva. O ich víťazstve rozhodol už v 16. minúte hrajúci tréner Peter Smaženka -1:0. V ďalšom priebehu už diváci gól nevideli a tak si domáci druhú priečku udržali, rozh. Lapoš, M. Dutka.

Podbranč – Dojč 2:3 (1:2)
Góly: 38. R. Jankových (11), 67. M. Filka – 30. a 59. R. Morávek, 41. Z. Čech.
Hostia boli efektívnejší a už v 30. minúte sa ujali vedenia gólom Ruda Morávka. Domáci vyrovnali z penalty Jankovýchom, no ešte do prestávky sa ujali hostia vedenia gólom Zdena Čecha. Po hodine hry pridal Morávek tretí gól hostí, na ktorý dokázal odpovedať už len Filka znížením na 2:3. Vyrovnať sa im však už nepodarilo, rozh. Hurbánek, Kendi.

Trnovec – Prietrž 0:0
Diváci v Trnovci sa gólu nedočkali. Obaja brankári, domáci Tomáš Uher i hosťujúci Dávid Mucha si udržali čisté konto a tak sa body delili. Prietrž tak klesla v tabuľke na 4. miesto, rozh. Dzindzík, Martin Šefčík.

Hádzaná: Záhoráci doma nestačili na Nové Zámky

Ani v treťom zápase Ligového pohára Niké Handball extraligy sa Záhoráci bodov nedočkali,…