Začína tvrdý boj o záchranu ? Mužstvá zo spodu tabuľky začali zbierať body. Slovan Šaštín vyhral už tretí zápas v rade a jeho strata nie je už „nedostihnuteľná.“  Koválov výhrou na Cerovej odmietol Čierneho Petra a domácou remízou sa do ohrozeného tria primiešali aj Šajdíkové Humence.

MO 23. kolo
Slovan Šaštín – Rohov 3:1 (1:0)
Góly: 38. T. Cvečka, 62. M. Šedivý, 85. R. Tuma – 72. M. Mareček.
Rohov sa predstavil v Šaštíne v dobrom svetle. Vyrovnané bojové stretnutie s miernou prevahou domácich. Prvú šancu mali hostia v 32. min., no strelu Marečka Vach reflexívne vyrazil nohou. Úvodný gól stretnutia strelil v 38. min. Cvečka po centri Bartala z ľavej strany. Do šatní sa mohlo ísť za nerozhodného stavu, no v 45. min prudkú hlavičku Blanárika Vach bravúrne vyrazil. V druhom polčase sa hostia snažili zvrátiť výsledok, hrali útočný futbal, no v 59. min. prudká strela Slováka mierila tesne vedľa brány hostí. Do vedenia o dva góly išli domáci v 61. min., keď po kope z rohu hlavičkou zblízka skóroval Šedivý. Hosťom sa podarilo znížiť v 72. min. z pokutového kopu za faul v 16 – ke. Posledná štvrťhodina patrila domácim, ktorí si vytvorili veľký tlak a ten korunovali tretím gólom, keď po úniku Slováka a jeho presnej prihrávke skóroval Tuma, rozh. Štora, Thao.

Radošovce – Hlboké 0:0
Hostia sa stiahli dozadu, hra bola kúskovaná, a domáci nedokázali využiť svoju prevahu a gólovo sa presadiť. Po siedmich nebezpečných zákrokoch bol vylúčený útočník hostí Matula rozh. Mráz, Holenka.

Š. Humence – Jablonica 2:2 (1:1)
Góly: 31. S. Hrubša (11), 79. P. Pucheľ – 3. a 63. L. Mihalcsak.
Hostia sa ujali vedenia hneď na začiatku hry. Domáci kontrovali z pokutového kopu, keď do vyloženej šance v 16-ke vbehol domáci hráč Fuksa. Hosťujúci hráč inkasoval ČK za stiahnutie vo vyloženej šanci. Domáci potom z pokutového kopu zvýšili na 1:1 a s takýmto výsledkom sa aj išlo do kabín. V druhom polčase sa opäť ujali vedenia hostia, aj keď hrali len s desiatimi hráčmi, Domáci ale opäť začali hrať a z rohového kopu sa im podarilo vyrovnať na konečných 2:2. Domáce mužstvo ešte tlačilo, ale z tlaku už nič nevymyslelo, rozh. Prelec, Šefčík.

Kopčany – Brodské 2:0 (2:0)
Góly: 20. D. Hýroš, 45. T. Dubecký.
V prvom polčase v derby zápase mali domáci viac z hry a zaslúžene vyhrali 2:0. V druhom polčase Kopčany nevyužili ďalšie svoje šance a výsledok tak zostal nezmenený. Zaslúžené víťazstvo domácich, rozh. Lapoš, Hušek.

Bor. Sv. Jur – Rybky 1:0 (1:0)
Gól: 26. Cisár.
Obojstranne vyrovnaný zápas, kde domáci mali o čosi viac šancí. Hra sa niesla v bojovnom duchu a domáci rozhodli o výsledku v 26. Minúte po rohu Cisára, po ktorom  sa lopta aj s pomocou hosťujúceho hráča dostala za chrbát brankára Rýzka, rozh. M. Dutka, Mikúš.

Kúty – Dubovce  3:2 (2:1)
Góly: 24. a 37. K. Mihál 2, 84. A. Šimek – 14. B. Madák, 88. P. Blaha.
V prvom polčase napriek nešťastnému gólu domáci ovládli ihrisko, čo sa prejavilo aj výsledkom 2:1. V druhom polčase domáci poľavili a hra sa už len dohrávala, rozh. B. Dutka, Škrinár.

Cerová – Koválov 0:1 (0:1)
Gól: 9. A. Tokoš.
Cerová má hernú krízu, v posledných dvoch kolách až desaťkrát inkasovala  a prehrala aj do tretice. Hostia to dokázali využiť, podali bojovný výkon a odvážajú si vytúžené tri body po góle Andreja Tokoša už v 9. minúte, rozh. Ryčovský, Dzindzík.

Radimov – Bor. Mikuláš 1:0 (0:0)
Gól: 88. Martin Černek.
V prvom polčase sa hralo len na jednu bránu, a to hosťujúcu, avšak bez výraznejšej gólovej šance. V druhom polčase sa hra vyrovnala a dlho to vyzeralo, že zápas skončí remízou. V 81. min. mal obrovskú šancu hosťujúci Kasay, ale pred prázdnou bránou zaváhal. Šťastie sa tak usmialo na domácich, keď v 88. min. bombou z 25 metrov prestrelil všetko vrátane brankára stopér Martin Černek a zabezpečil domácim tri body, rozh. Otočka, Mesíček.

Kunov – Čáry 3:2 (1:0)
Góly: 17. a 54. (11) M. Černek, 90. J. Burian – 68. a 79. T. Gábriš.
Domáci začali aktívnejšie a v 17. minúte sa ujali vedenia strelou Černeka z veľkej diaľky. Do prestávke mali aj ďalšie príležitosti, no svoje vedenie nenavýšili. Po prestávke začali vystrkovať rožky aj hostia, no pribrzdil ich druhý gól z penalty a ČK pre Adama Kollára. Paradoxne v oslabení dokázali vyrovnať dvomi gólmi Gábriša, no o možný bod prišli po góle v posledných sekundách zápasu, ČK 0:1 (61. A. Kollár), rozh. Mesíček, Thao.

Hradište – Štefanov 3:4 (2:0)
Góly: 3. vlastný (R. Ovečka), 30. V. Cutlac, 58. R. Bilka – 49., 54. a 62. B. Tureček, 90. P.Tomašovič.
Domácim vyšiel úvod zápasu, už v 3. min. si po rohu dal Cvečka vlastný gól. V ďalšom priebehu sa hralo medzi šestnástkami, viac šancí mali prekvapujúco hostia, no v 30. min. udreli domáci Vladom Cutlacom – 2:0. Do druhého polčasu vstúpili lepšie hostia a v priebehu desiatich minút zrovnali skóre dvomi gólmi Braňa Turečka. V 58. min. R. Bilka opäť strhol vedenie na stranu domácich, no záver zápasu patril hosťom. Najskôr v 62. min. B. Tureček uzavrel svoj hetrik s v poslednej minúte striedajúci P. Tomašovič dal víťazný gól hostí 3:4, rozh. Ryčovský, Štora.

Sobotište – Chropov 4:0 (1:0)
Góly: 20. K. Hála, 54. D. Nečas, 68. J. Chvála, 85. M. Bosák.
Domáci mali jasnú dominanciu po celý zápas. Hostia si nevytvorili žiadne poriadne šance, len pološance z brejkov, ktoré domáci dokázali zachytiť. V druhom polčase boli domáci ešte o 50% lepší ako v prvom, naplno predviedli svoju skvelú kombinačnú hru, čoho výsledkom boli ďalšie tri góly. Zaslúžené víťazstvo domácich, rozh. Vlk, Buzay.

Unín – Petrova Ves 1:2 (0:1)
Góly: 64. M. Uher (11) – 23. M. Ovečka, 82. M. Polach.
Domáci mali viac z hry, ale hostia dvomi peknými strelami rozhodli o svojom víťazstve. Po vyrovnávajúcom góle Uhera z penalty dal víťazný gól v 82. minúte Mário Polach, rozh. Tubl, Knap.

Letničie – Sekule 2:0 (1:0)
Góly: 42. a 66. Lukáš Daniel.
Hostia prišli ubrániť remízový výsledok, takže sa veľmi nesnažili hrať, na čo domáci odpovedali tým, že si vytvorili niekoľko gólových situácií a jednu v prvom polčase aj premenili. Druhý polčas sa dohrával opäť v réžii domácich, rozh. Hurbánek, Podzámsky.

Smolinské – Pop. Močidľany 1:3 (0:1)
Góly: 67. R. Polák – 12. I. Krchňavý, 80. D. Krchňavý (11), 90. M. Foriška.
Hostia sa ujali vedenia po krásnom spracovaní  na prsia v 16-ke Igorom Krchňavým, ktorý následnou strelou k tyči prekonal domáceho brankára. Od tohto momentu domáci pridal a dvomi šancami Poláka a Daniela mohli stav otočiť, to sa im však nepodarilo. V druhom polčase domáci zatlačili na súpera, čoho výsledkom bolo vyrovnanie Rolandom Polákom. Od tohto momentu sa hral otvorený futbal, kedy mohli vyhrať domáci aj hostia. Lepšie zvládli záver zápasu hostia, kedy z jedenástkového bodu zvýšili na 1:2 a v nastavenom čase gólom Forišku upravili na konečných 1:3, rozh. Polakovič, Šefčík.

Prietrž – Podbranč 1:2 (1:2)
Góly: 41. R. Jarolín – 13. a 26. R. Jankových.
V derby „cez kopec“ sa všetko podstatné udialo už v prvom polčase. Hostia išli do dvojgólového vedenia po góloch Jankovýcha, Prietrž gólom Reného Jarolína znížili, no keďýe po prestávke už góly nepadli, z troch bodov sa tešili hostia, rozh. Štora, Podzámsky.

Osuské – Trnovec 4:2 (1:1)
Góly: 44. M. Polakovič, 48. T. Miča, 65. P. Michalička, 88. P. Černek – 5. P. Mizera, 80. R. Uher (11).
Hostia sa ujali vedenia zž v 5. minúte Mizerom, no domáci tromi gólmi v rade svojmu súperovi odskočili do dvojgólového náskoku. Uher ešte z penalty dal kontaktný gól, no v 88. minúte dal gólovú poistku domácich Černek, rozh. Bednár.

Smrdáky – Vrádište 2:0 (1:0)
Góly: 35. D. Štefanka, 75. R. Škojec (11).
Favorizovaní domáci mali napokon aj kusisko šťastia, keď od 26. Minúty hrali bez vylúčeného Juraja Pagáča. Po jeho faule však Múčka nepremenil penaltu. O chvíľu ich zaváhanie potrestal Štefanka a v 75. minúte Rasťo Škojec už penaltu využil na uzavretiestreleckého účtu na 2:0, rozh. Kendi.