V krajských súťažiach vyhrala v 4. lige Iskra Holíč doma najtesnejším výsledkom. Viac sa darí v 5. lige Naftárom z Gbiel, ktorí si svoje vedúce postavenie udržali výhrou v Trebaticiach. Pomôcť im mohli Strážania, no v zápase bohatom na góly nakoniec prehrali vo Veľkých Kostoľanoch, ktoré si tak udržali druhé miesto s rovnakým počtom bodov ako Gbely.

Ilustračné foto 123rf.com

Iskra Holíč – Šimonovany 1:0 (0:0)
Gól: 65. Martin Privrel.
Pred 150 divákmi rozhodoval Judíny.
ŽK 2:2 (54. S. Milota, 70. Vaclavik – 60. Oršula, 87. Chrenko).
ČK 1:0 (74. M. Mihálik).
Holíč: Ravas – Blažek, Vaclavík, T. Milota, Privrel, S. Milota (84. Ružička), Dubec, Uher, Španka (90. D. Nečas), Mihálik, T. Slovík, tréner Vladimír Včelka.

So začiatkom nedeľného futbalu v Holíči sa spustil výdatný lejak. Ihrisko tak ostalo podmáčané a tomu zodpovedal i obraz hry s množstvom nepresností. Obaja súperi si strážili hru a nechceli spraviť chybu. V 25. min. dostal loptu pred bránku hosťujúci Kodaj, no terén mu zabránil presne zakončiť. Veľa vzruchu prvý polčas nepriniesol, no v jeho poslednej minúte sa podarilo Slovíkovi spoza šestnástky nastreliť brvno. V druhom polčase domáci pridali na aktivite a snažili sa skórovať v čo najkratšom čase. Hostia vyslali do hry trojnásobné striedanie, čo sa im neskôr vypomstilo. V 65. min sa k rohovému kopu postavil Slovík a jeho pekný center poslal hlavou do siete Martin Privrel – 1:0. V 74. minúte bol po súboji o loptu prísne vylúčený domáci Mihálik. Keďže po súboji hráč hostí už nemohol pokračovať v hre a hostia už limit striedaní mali vyčerpaní, pokračovalo sa v hre desať na desať. Skóre zápasu sa už nemenilo a domáca Iskra si tak pripísala tesné víťazstvo, druhé v rade, no tentoraz na hru, napriek zlému terénu, dalo pozerať.

Ďalšie zápasy: Trenč. Teplice – Myjava 1:5 (1:2), g. h. D. Copko 2, R. Horeš (11), T. Marček, S. Flamík, Hlohovec – Partizánske 2:0, Malženice – Jasl. Bohunice 1:0, Nová Dubnica – Prečín 1:0, Domaniža – Častkovce 3:0, Borčice – Vrbové 1:0, voľno – Boleráz a Trenč. Stankovce.

Kostoľany – Stráže 5:4 (3:2)
Góly: 17. a 24. L. Buchanec, 19. P. Čeliga, 51. P. Troják, 70. J. Šuliman – 28., 74. (11) a 86. A. Cintula, 41. D. Celláry.
Pred 300 divákmi rozh. Remeň.
ŽK 0:3 (50. Šúrek, 53. Ch. Bakič, 81. Cintula).
Stráže: J. Lánik – M. Hrubša, L. Letko, E. Brunner, M. Konečný, D. Bakič, Ch.Bakič (55. A. Šefčík), E. Pollák, M. Šúrek, D. Celláry, A. Cintula, tréner Milan Novák.

Po vyrovnanej úvodnej štvrťhodinke prišiel strelecký uragán, keď v priebehu sedem minút dali tri góly. Stražania to však nezabalili a ešte v prvom polčase gólmi Cintulu a Celláryho znížili na 3:2. Lenže hneď po prestávke pridal . Troják štvrtý gól domácich a v 70. minúte bolo po góle Šulimana už 5:2. Hostia ešte zabojovali, v 74. minúte premenil Aďo Cintula nariadenú penaltu a v 86. minúte uzavrel svoj hetrik gólom na 5:4. Vyrovnať sa im už nepodarilo, domácich zachránilo brvno po strele Erika Brunnera. Hostia na ihrisku mužstva bojujúceho o postup rozhodne nesklamali.

Zvončín – Oreské 6:1 (2:0)
Góly: 10. D. Semanko, 26. M. Brečka (11), 48. T. Jankovič, 53. M. Klenkovič, 79. a 82. P. Dolinaj – 75. P. Mikuš.
Pred 100 divákmi rozh. Revay.
ŽK 1:2 (42. Krajčovič – 25. Bernát, 42. L.Štefka).
Oreské: A. Bernát – D. Ferik, A. Baláž, O. Kralovič, S. Starych, R. Šefčík, J. Bederka (77. P. Štefka), L. Štefka, A. Hrbatý (32. S. Regásek), P. Mikuš, M. Buchta, tréner Dušan Ferik.

Zvončín pred týždňom vysoko prehral v Strážach a teraz sa chcel rehabilitovať, čo sa mu aj podarilo. Hostia cestovali s minimom hráčov na striedanie. Domáci udreli už v 10. minúte a po necelej polhodine zvýšili z prísnej penalty na 2:0. Za necelých desať minút po prestávke pridali ďalšie dva góly a ušli na štvorgólový rozdiel. Palo Mikuš dal v 75. minúte čestný gól hostí, no Dolinaj ďalšími dvomi gólmi uzavrel na hrozivých a krutých 6:1.

Horné Orešany – Mor. Sv. Ján 2:1 (1:1)
Gól: 45. M. Drozda, 63. R. Rajt – 42. O. Nemec.
Pred 100 divákmi rozh. Bazso.
ŽK 0:1 (45.O. Nemec).
Mor. Sv. Ján: J. Stupavský – R. Mach, D. Chvátal, F. Chvál, E. Šimonovič, A. Šimonovič (17. J. Knotek), M. Vávra, O. Nemec, Dominik Bolf, A. Hajdin, G. Palkovič, tréner Marek Emrich.

Hral sa otvorený futbal s minimom šancí na obidvoch stranách. Góly prišli až v samom závere prvého polčasu. Najskôr prekonal súperovho brankára hosťujúci Ondrej Nemec v 42. minúte, no tesne pred odchodom do šatní domáci Drozda stačil vyrovnať na 1:1. O záchranu bojujúci domáci boli po prestávke aktívnejší a v 63. minúte sa dočkali víťazného gólu zásluhou Rajta – 2:1.

Trebatice – Gbely 1:3 (1:1)
Góly: 51. S. Marušinec – 5. D. Nemec, 81. a 90. T. Kratochvíl.
Pred 100 divákmi rozh. Provodovský.
ŽK 2:1 (30. Greguš, 76. Kotula – . Kratochvíl).
ČK 1:0 (67. Greguš).
Gbely: J. Herda – T. Uhrinec, R. Bolebruch, D. Karas, J. Dvořák, M. Žáček, P. Zajíček, D. Lukáč (90. M. Mihálik), T. Kratochvíl, F. Kučera, D. Nemec (90. J. Jurka), tréner Michal Fedoráš.

Zápas kola sa hral v Trebaticiach, kde chceli Naftári potvrdiť svoju pozíciu lídra. Od začiatku boli aktívnejší a už v 5. Minúte udreli svojim kanonierom Dominikom Nemcom – 0:1. Ďalšie góly však už do prestávky nepridali. Ako úspešne vstúpili do zápasu hostia, to isté sa podarilo po prestávke aj domácim, ktorí po necelých šiestich minútach vyrovnali gólom Marušinca. Hosťom pomohlo vylúčenie Greguša v 67. minúte. Početnú výhodu využili v samom závere dvomi gólmi Tomáša Kratochvíla.

Dráhovce – Mokrý Háj 2:2 (0:1)
Góly: 49. a 51. M. Moravčík – 18. M. Biskupič, 90. M. Valúch.
Pred 100 divákmi rozh. Švolík.
ŽK 1:2 (49. Moravčík – 35. Kubík, 86. Pobuda).
Mokrý Háj: T. Juračka – M. Chrenka, M. Valúch, E. Machálek, F. Kaprálik, V. Regásek, R. Valúch, J. Pobuda, J. Mucha, M. Biskupič, P.Kubík (65. S. Rapant), tréner František Kaprálik.

Mokrý Háj bol na ihrisku posledných Dráhoviec favoritom, čo aj potvrdil vedúcim gólom Biskupiča už v 18. minúte. Zaspali však úvod druhého polčasu, kedy v priebehu dvoch minút prekonal Moravčik hosťujúceho brankára Juračku hneď dvakrát. Doháňať zrazu museli hostia, aspoň bod im zachránil gólom v poslednej minúte Marek Valúch – 2:2.

Krakovany – Križovany 6:1