Vo víkendovom kole Majstrovstiev oblasti najviac pútalo susedské derby Rohov – Rybky. Napriek slušnej návšteve sa však diváci gólu nedočkali a mužstvá sa rozišli bezgólovou remízou.

Foto zo zápasu Rohov – Rybky 0:0

Šajdíky sa spamätali po minulotýždennom výprasku v Brodskom (9:0) a najtesnejšie zdolali Dubovce. Napriek tomu ostávajú posledné a súboj o záchranu bude zaujímavý, čo bude hlavná téma záverečných kôl, keďže o prvenstve Radimova je už rozhodnuté.

MO 24. kolo
Rohov – Rybky 0:0
V susedskom derby zápase boli v prvom polčase nebezpečnejší domáci hráči. Brankár hostí Rýzek si však poradil s trestným kopom Ivana Ravasa i s nebezpečnou strelou Marečka, ktorý v ďalšej šanci nedočiahol na loptu pred odkrytou bránou. Strelci hostí nebezpeční neboli a tak ich zastúpil Martin Praskač, ktorý po rohu Obucha trafil hlavou brvno vlastnej brány. O chvíľu už pálil na tú správnu bránu, no prekopol. Aj po prestávke mali šance domáci, no Ostrý, Mareček ani Ivan Ravas Rýzeka neprekonali. Po hodine hry sa osmelili aj hostia. Trestný kop Fredyho Ravasa brankár Bednár vyrazil a neprekonal ho ani Morávek. V závere mali viac síl hostia, no opäť nedal Morávek a ani F. Ravas v čistej šanci hlavou neskóroval. Rozh. Otočka, Škrinár, Lapoš.

Š. Humence – Dubovce 1:0 (0:0)
Gól: 76. S. Hrubša.
Domáci nastupovali s odhodlaním získať tri body, no nechali sa uspať hosťujúcim mužstvom, čo vyústilo do bezgólového prvého polčasu. Do druhého polčasu domáci opäť nastúpili s cieľom zvíťaziť a po centre sa pred bránou presadil hlavou Samo Hrubša. Domáci mali ešte ďalšie veľké šance, ktoré však už nevyužili. Hosťujúce mužstvo vrhlo v posledných minútach všetky sily do útoky, domáci však víťazstvo už udržali. Rozh. Dutka, Holenka, Hušek.

Radošovce – Brodské 1:1 (0:1)
Góly: 65. R. Kudláč – 71. D. Gál.
Vyrovnaný zápas so šancami na obidvoch stranách. Hostia boli agresívnejší, domáci technickejší. Vedenia sa ujali po vyše hodine hry domáci, no už o šesť minút David Gál vyrovnal. Remíza je zaslúžená. Rozh. Rusinko, Otočka.

Slovan Šaštín – Jablonica 6:0 (1:0)
Góly: 45. Cvečka (11), 48. R. Tuma, 69. A. Šedivý, 78. R. Slovák, 84. P. Dostál, 88. V. Polák.
V stretnutí dvoch mužstiev z dolnej polovice tabuľky sa hral pomerne kvalitný futbal. Domáci mali v prvom polčase miernu prevahu, no ich tutovky  zostali nevyužité. Hostia sa pokúšali hlavne o streľbu z diaľky, ich pokusy však lietali mimo bránky. Gól do šatne strelili domáci v nadstavenom čase, keď po faule na Slováka premenil pokutový kop Cvečka. Po zmene strán domáci plne ovládli hru a začali premieňať šance, čo sa odzrkadlilo aj na skóre. Snaživí hostia si výraznú šancu nevypracovali, ich strely končili väčšinou mimo bránky. Rozh. Hurbánek, Thao, Dzindzík.

Bor. Sv. Jur – Hlboké 4:1 (0:1)
Góly: 52. R. Šimkovič, 61. Vlastný (F. Tóth), 64. S. Kopiar (11), 85. A. Maxian (11) – 8. R. Mráz.
Hostia v prvom polčase boli iniciatívnejší a ujali sa aj vedenia gólom Rasťa Mráza. Ďalšie dve ich čisté šance zlikvidoval domáci brankár. V druhom polčase však nastúpili domáci ako vymenení, zatlačili hostí pred ich bránu a na ihrisku doslova dominovali, čo aj potvrdili štyrmi gólmi. Rozh. Kendi, Petráš, Mikuš.

Cerová – Radimov 2:7 (1:1)
Góly: M. Kubisa, Ľ. Hanzlíček – R. Balážik 3, P. Božek 2, P. Kessl, R. Drápal.
Jednoznačná záležitosť hostí, ich výhra mohla byť aj dvojciferná, viacero šancí však hostia zahodili. Domáci síce vyhrávali od 7. minúty gólom Kubisu, no potom trikrát inkasovali. A po kontaktnom góle Hanzlíčka udreli ešte štyrikrát. Rozh. Štora, Podzámsky, Ryčovský.

Kúty – Bor. Mikuláš 1:3 (1:2)
Góly: 35. J. Kubina – 21. R. Cintula, 45. M. Morávek, 64. J. Kassay.
Hostia prišli lepšie pripravení a zaslúžene zvíťazili. Na gól Cintulu ešte Kubina dokízal odpovedať, no gól Morávka dostal domácich na kolená a po hodine hry dal Kassay poistný gól. Rozh. Španka, Tokoš, Knap.

Kopčany – Koválov 3:0 (1:0)
Góly: 45. M. Baláž, 51. T. Blatnický, 52. J. Hrušecký.
Domci od začiatku diktovali tempo hry a zaslúžene zvíťazili Najskôr síce Mišík nepremenil pokutový kop, no gólom do šatne sa dostali „na koňa“ a po prestávke za jednu minútu pridali ďalšie dva góly. Rozh. Srnec, Buzay.

Kunov  Letničie 4:0 (0:0)
Góly: 54. J. Vavrovič, 70. L. Blanárik, 76. R. Kollár, 90. J. Belohlávek.
Vo výbornom zápase padali góly až po prestávke. Jazýčkom na váhach bol Lukáš Blanárik. Po jeho vyrazenej strele otvoril skóre Vavrovič, druhý gól pridal sám a na tretí „nabil“ R. Kollárovi. Výška prehry je pre hostí krutá. Rozh. Štora, Podzámsky.

Hradište – Rovensko 6:1 (1:1)
Góly: 4. a 76. J. Kršteník, 62. A. Gregor, 65. R. Kováč, 74. V. Cutlac, 80. D. Sekáč – 26. J. Salay. Hradište sa ujalo vedenia už v štvrtej minúte gólom J. Kršteníka a počas prvého polčasu si domáci hráči vypracovali množstvo gólových príležitostí, ktoré však trestuhodne zahadzovali. Hostia v 26. minúte vyrovnali Salayom. Aj v druhom polčase boli domáci hráči aktívnejší, no až v 62. minúte pretrhol gólové suchoty netradičný strelec A. Gregor a konečne spustil gólostroj domácich hráčov, ktorí ešte pridali ďalšie štyri góly. Rozh. Hurbánek, Daniš.

Smolinské – Sekule 1:2  (0:1)
Góly: 69. Goga – 34. E. Húšťava, 84. V. Hujsa.
Zápas dvoch mužstiev z dolnej časti tabuľky, v ktorom domáci boli lepším mužstvom, no v prvom polčase nevyužili tri čisté šance. Hostia naopak premenili jednu šancu a viedli 0:1. V druhom polčase domáci nastrelili dvakrát konštrukciu brány, a podarilo sa im vyrovnať Gogom. Od tohto momentu sa domáci snažili získať tri body, no z ojedinelého útoku nakoniec skóroval hrajúci tréner hostí Vlado Hujsa, ktorý bol na ihrisku sotva dve minúty. Rozh. Lapoš, Škrinár.

Štefanov – Petrova Ves 2:0 (1:0)
Góly: 9. J. Chudý, 53. B. Tureček.
Prvý gól domácich strelil z priameho kopu Chudý, druhý padol po centrovanej lopte, keď si do 16 – ky  nabehol Braňo Tureček a zakončil hlavou. Hostia si nevypracovali ani jednu šancu, domáci ďalších päť šancí zahodili. Rozh. Daniš.

Unín – Chropov  4:1 (1:0)
Góly: 9. D. Štítny, 67. J. Gábel, 84. P. Chanečka, 90. D. Rosa (11) – 65. K. Krutý.
V prvom polčase sa hralo na bránu hostí, vyložené šance domácich však neboli premenené. Len náhodná strela rozhodla, že prvý polčas domáci predsa len vyhrali. V druhom polčase sa vyrovnala nielen hra, ale aj skóre. No už dve minúty po góle Krutého na 1:1 domáci opäť viedli po úspešnom zakončení Gábela a z rýchlych brejkov pridali ďalšie dva. Rozh. Martin Šefčík, Smoleňák.

Lakš. N. Ves – Čáry 2:0 (1:0)
Góly: 18. F. Hubek, 70. F. Orlík.
Prvých 15 minút bolo vyrovnaných, potom domáci zatlačili a skóre otvorili Filip Hubek – 1:0. Do polčasu mohlo byť hotovo, no domáci zahodili štyri tutovky. Ku koncu polčasu mali dve šance aj hostia, no v koncovke takisto zlyhali. Druhý polčas bol spočiatku  nervóznejší, v 70. min. domáci zvýšili striedajúcim Ferkom Orlíkom na 2:0. Domáci dohrávali od 84. min. bez vylúčeného Haramiu, no hostia „krátku presilovku“ nevyužili. Rozh. Vlk, Černek.

Sobotište – Pop. Močidľany 4:2 (3:0)
Góly: 9. M. Tomeček, 16. a 23. J. Chvála, 48. B. Polák – 80. B. Novák (11), 88. P. Klein.
Domáci rozhodli zápas v priebehu štrnástich minút v prvej polhodine zápasu. Po góle Tomečka sa dvakrát trafil Chvála, čo domácich uspokojilo. Hneď po prestávke zvýšil Polák na 4:0.V samom závere znížil Novák z pokutového kopu a z brejku upravili Klein na konečných 4:2. Rozh. Polakovič, Bednár.

Gól: 63. R. Jurovatý.
Súboj o tretie miesto tabuľky. Víťaz zápasu mal šancu predbehnúť Prietrž, čo sa napokon podarilo hosťujúcemu Osuskému, keď v 63. minúte dal jeho víťazný gól Rasťo Jurovatý. Rozh. Lapoš, Škrinár.

Podbranč – Smrdáky 1:1 (1:1)
Góly: 5. J. Černek – 23. R. Škojec.
Prekvapujúci výsledok sa zrodil v zápase posledného s prvým. Domáci sa ujali vedenia už v 5. minúte Černekom, na čo hostia odpovedali v 23. minúte Rasťom Škojcom – 1:1. Hoci mali v ďalšom priebehu hostia viac z hry i streleckých príležitostí, skóre sa už nezmenilo. Rozh. Vlk, Knap.

Trnovec – Vrádište 2:7 (1:2)
Góly: 32. Ľ. Rajnoha, 48. R. Uher (11) – 19. (11) a 85. R. Jurčík, 45. P. Smaženka, 57. a 80. Ľ. Múčka, 62. R. Strož, 65. V. Huťťa (11).
Domáci stačili držať krok s favoritom iba do polčasu. Dvakrát stačili zrovnať vedenie hostí. Najskôr Rajnoha odpovedal na vedúci gól Jurčíka a hneď po prestávke vyrovnal Rado Uher z penalty na 2:2. Potom však hostia v priebehu ôsmych minút dali tri góly a definitívne zlomili odpor Trnovca. Rozh. Knap, M. Dutka.