V 19. kole 5. ligy Západ sa futbalisti Nafty Gbely dostali do mierneho trháku. Po víťazstve so Zvončínom im k nemu dopomohlo Oreské, ktoré ich najväčšiemu konkurentovi Veľkým Kostolanom uchmatlo dva body, ba mohlo aj viac, keďže po polčase viedlo o dva góly.

Ilustračné foto 123rf.com

Stražania si vybrali slabší deň, doma „vyfasovali“ od Mokrého Hája päťku a smutný odchádzali zo štadióna fanúšikovia Jáňanov. Tí žiadny futbal nevideli, keďže Trebatice sa nezišli v dostatočnom množstve a na Záhorie ani nepricestovali.

5.liga Z 19. kolo
Stráže – Mokrý Háj 1:5 (0:0)
Góly: 65. E. Brunner – 56. M. Rampáček (11), 61. T. Kopálek, 73. P. Kubík, 75. a 88. M. Biskupič.
Pred 80 divákmi rozh. Bényi.
ŽK 1:1 (78. Cintula – 66. Pobuda).
Stráže: J. Lánik – M. Hrubša, L. Letko, I. Letko (63. Ch.Bakič), M. Konečný, D. Bakič (46. E. Brunner), A. Šefčík, M. Šúrek, M. Šimo, A. Cintula, P. Rankič, tréner Milan Novák.
Mokrý Háj: T. Juračka – M. Chrenka, M. Valúch, E. Machálek, M. Rampáček, V. Regásek (85. J. Peška), R. Valúch, J. Pobuda, J. Mucha (60. P.Kubík), M. Biskupič, T. Kopálek, tréner František Kaprálik.

V stretnutí tabuľkových susedov do prestávky diváci gól nevideli, no v druhom ich padol hneď poltucet, na sklamanie domácich až päť do ich siete. Načal ich v 56. minúte ich bývalý hráč Marcel Rampáček, ktorý premenil penaltu na 0:1. Po druhom góle Kopálka ešte stačil striedajúci Brunner znížiť na 1:2, no keď hostia v priebehu dvoch minút dvakrát udreli už na 1:4, bolo rozhodnuté. Skóre uzavrel svojim druhým gólom Marek Biskupič v samom závere.

Oreské – V. Kostoľany 2:2 (2:0)
Góly: 5. a 42. L. Pavlačka – 60. J. Janíček, 74. M. Virág.
Pred 70 divákmi rozh. Soboňa.
ŽK 0:1 (73. Šuliman).
Oreské: P. Štefka – D. Ferik, A. Baláž, O. Kralovič, T. Jarábek, S. Starych, R. Šefčík, L. Pavlačka, J. Bederka (52. G. Bartošek), L. Štefka, P. Mikuš (82. A. Hrbatý), tréner Dušan Ferik.

Do Oreského prišiel jeden z najvážnejších adeptov postupu do 4. ligy, no už v 5. minúte ho prekvapil Lukáš Pavlačka a domáci viedli – 1:0. Hostí gól zaskočil, domáci dokonca v závere polčasu pridali aj druhý gól, ktorého strelcom bol opäť Pavlačka – 2:0. Po prestávke hostia očividne pridali. Po hodine hry znížili Janíčkom na 2:1 a štvrťhodinu pred koncom Virág vyrovnal na 2:2. V zaujímavom závere už diváci gól nevideli a tak sa body delili.

Gbely – Zvončín 2:1 (0:0)
Góly: 74. a 87. D. Nemec z 11 – 63. T. Jankovič.
Pred 130 divákmi rozh. Majer.
ŽK 1:7 (F. Kučera).
Gbely: J. Herda – T. Uhrinec, R. Bolebruch, D. Karas, J. Dvořák, M. Žáček, P. Zajíček, D. Lukáč (46. M. Mihálik), T. Kratochvíl, F. Kučera (90. M. Karas), D. Nemec (90. F. Sloboda), tréner Michal Fedoráš.

Po bezgólovom prvom polčase sa hostia ujali vedenia, no svoje vedenie neudržali, keď neustáli tlak domácich. Museli si vypomáhať aj nedovolenými zákrokmi a po dvoch z nich premenil Dominik Nemec dva nariadené pokutové kopy a Naftári sa tak dostali na čele tabuľky do dvojbodového trháku.

Mor. Sv. Ján – Trebatice 3:0 kont.