K zaujímavej situácii prišlo v 26. kole majstrovstiev oblasti, v ktorom smezaznamenali dva vlastné góly a obidva dali hráči s menom Horňák. V Rybkách prekonal Peter Horňák v drese Cerovej svojho brankára Holiča a bolo to už na 4:0. Dominik Horňák v drese Rohova však bol jediným strelcom stretnutia v Hlbokom, keď jeho vlastenec pomohol domácim k najtesnejšiemu víťazstvu 1:0.

Štyri kolá pred koncom, s náskokom 13 bodov, sa stali Lakšáre víťazmi II.triedy dospelých.

Koválov nezvládol domáce derby s Humencami, v zápase dvoch posledných mužstiev tabuľky vysoko prehral a vymenil si so svojim súperom postavenie na konci tabuľky. Boli udelené dve červené karty, videli ich Búran Jakub Ondriska a Róbert Slovák zo Šaštína.

MO 26. kolo
Rybky – Cerová 6:1 (2:0)
Góly: 40, 45. a 70. F. Ravas, 58. vlastný (P. Horňák), 64. Chvála, 65. J. Kuchta – 67. M. Hlavatý.
Hostia nastúpili iba s desiatimi hráčmi, za čo ich domáci kruto vytrestali. V prvom polčase ako tak stačili, no v jeho samom závere sa dvakrát presadil Fredy Ravas po sóle a z trestného kopu. Príchodom Cyrila Macha domáci zlepšili kombináciu a prišlo veľké množstvo šancí, z ktorých však premenili „len“ štyri. Prvý v kategórii dospelých dal chvíľu po príchode na ihrisko Jakub Kuchta. Hostia dokázali znížiť na 5:1, keď Rýzek neudržal trestný kop Beňu a Hlavatý pohodlne skóroval. Rozh. Hurbánek, Petráš.

Foto zo zápasu Rybky – Cerová 6:1. S loptou autor hetriku Fredy Ravas, bráni mu Anton Veteška.

Hlboké – Rohov 1:0 (0:0)
Gól: 62. vlastný (D. Horňák).
V prvom polčase sa hral medzišestnástkový futbal s minimom šancí na jednej či druhej strane. V 27. min. nebezpečne hlavičkoval hosťujúci Ostrý, o šesť minút pálil na druhej strane Mráz vedľa a o ďalšiu minútu neskôr si s tvrdou strelou Horňáka na dvakrát poradil Hrušecký. Po prestávke boli domáci aktívnejší, Kumančík s Matulom najskôr neuspeli, no v 62. min. Kumančík vysunul Matulu ten unikol po ľavom krídle a strieľaný center do päťky si zrazil hosťujúci Horňák do siete 1:0. Šancu na vyrovnanie nevyužil Mareček, po ňom domáci Krč trafil brvno. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené. Rozh. Štora, Thao.

Brodské – Slovan Šaštín 5:1 (3:0)
Góly: 23., 27. a 57. D. Gál, 44. F. Palkovič, 79. G. Trubiroha – 69. F. Bartal.
Zo začiatku zápasu sa hral rýchly futbal na obidvoch stranách. Ako prví udreli domáci, keď v 23. min. po brvne Gondu dorážal loptu Gál na 1:0. V 27. min. už bolo 2:0, keď sa peknou strelou druhýkrát presadil Gál. V 44. min. sa po peknej prihrávke Trubirohu krásne uvoľnil Filip Palkovič a zvýšil na 3:0. V 57. min. uzavrel svoj hetril Gál, keď zúžitkoval dlhý výkope svojho brankára – 4:0. V 69. min. znížili hlavičkou Bartal na 4:1 a v 79. min. uzavrel skóre na 5:1 Gabo Trubiroha. Chvíľu predtým videl ČK hosťujúci Slovák. Rozh. B. Dutka, Mikúš.

Jablonica – Bor. Sv. Jur 4:0 (2:0)

Góly: 29. S. Olah, 39. I. Harasník, 85. Martin Búran, 89. P. Gaža.

Od začiatku zápasu sa domáci obuli do súpera, boli jednoznačne lepší. Už v úvode zápasu zahodili tutovku Oláh, o chvíľu sa vyznamenal aj brankár domácich pri tutovke hostí. Odvtedy už hostia nepredviedli nič a domáci naopak ešte okrem štyroch gólov veľa šancí pozahadzovali. Rozh. Vlk, Škrinár.

Dubovce – Radošovce 1:4 (1:2)
Góly: 1. M. Kudláč – 27. a 53. E. Petrovič 2, 30. D. Štepanský, 60. R. Drgon.
V susedskom derby išli domáci do vedenia hneď v prvej minúte, keď skóroval Martin Kudláč – 1:0. Gól ich však uspokojil, hostia ovládli hru a gólmi Petroviča a Štepanovského išli ešte v prvom polčase do vedenia. V druhom polčase už Radošovce len kontrolovali hru a dvomi ďalšími gólmi zvýšili svoje vedenie na konečných 1:4. Rozh. Sládek, Patka.

Koválov – Š. Humence 0:4 (0:2)
Góly: 43. D. Fuksa, 44. R. Horváth, 55. S. Hrubša, 59. O. Sekáč.
Prvý polčas bol vyrovnaný. V závere polčasu však hostia dvomi zlepenými gólmi získali pohodlný náskok. Domáci sa dožalovali penalty za ruku, no nepískalo sa. Po prestávke sa im už skorigovať výsledok nepodarilo. Hostia naopak ešte pridali ďalšie dva góly. Domáci sú nespokojní s výkonom rozhodcu. Rozh. Mráz, Prelec, Hurbánek.

Bor. Mikuláš – Kopčany 1:1 (1:0)
Góly: 5. M. Morávek – 72. F. Daniel.
V prvom polčase boli jednoznačne lepší domáci, ktorí dali už v 5. min. vedúci gól Mišom Morávkom, no ďalšie vyložené šance zahodili. V druhom polčase sa hra vyrovnala, domáci zbytočným vylúčením prišli v 69. min. o Jakuba Ondrisku, čo hostia už v 72. min. využili na strelenie vyrovnávajúceho gólu Danielom. Rozh. Lapoš, Knap.

Radimov – Kúty 4:3 (2:1)
Góly: 15. a 25. P. Božek, 55. P. Urbánek, 66. R. Drápal – 14. M. Palkovič, 62. M. Zemánek, 86. Michal Valla.
Radimov mal v zápase priam drvivú prevahu, keď sa hralo prakticky len na jednu bránu. Napriek tomu hostia dosiahli veľmi sympatický výsledok zásluhou troch gólov zo štyroch striel na bránu. K tomu im veľkou mierou pomohol aj domáci brankár Kotvan, ktorý zjavne dne nemal svoj deň. Kúty sa ujali vedenia Palkovičom, no už o minútu vyrovnal Božek a ten istý hráč ešte do prestávky dostal domácich do vedenia. Hostia v ďalšom priebehu stále len doťahovali vedenie domácich a na 4:3 dával Valla chvíľu pred koncom. Rozh. Španka, Martin Šefčík.

Pop. Močidľany – Hradište 4:1 (3:0)
Góly: 26. a 39. D. Krchňavý, 45. B. Novák, 46. P. Klein – 74. F. Michalička.
Močidľany po skvelom úvode do jarnej časti posledné dva zápasy prehrali, čo chceli teraz napraviť. Úlohu mali sťaženú tým, že proti nim sa postavilo tretie mužstvo tabuľky, no ani to ich neodradilo od výborného výkonu a už v prvom polčase mu nastrieľali tri góly, čím vlastne rozhodli o svojom víťazstve. Hneď po prestávke zvýšil Klein už na 4:0 a riadne ubrali „z plynu,“ čo hostia využili už len na strelenie čestného úspechu Michaličkom. Rozh. Lapoš, Vlk.

Letničie – Smolinské 1:0 (1:0)
Gól: 32. M. Mikulka.
Podpriemerný zápas boli domáci v prvom polčase výrazne lepším mužstvom a zaslúžene sa ujali vedenia v 32. minúte gólom Miša Mikulku – 1:0. Ďalšie množstvo vyložených šancí nepremenili, Cao v 42. minúte ani pokutový kop. Hostí to povzbudilo, hrali odvážne, no vyrovnať sa im nepodarilo. Navyše záverečné minúty dohrávali bez vylúčeného Bíleho. Rozh. Daniš.

Petrova Ves – Kunov 1:3 (0:2)
Góly: 80. Š. Vanek – 23. L. Blanárik, 33. P. Júva, 84. J. Belohlávek.
V prvom polčase boli domáci trochu zakríknutí, bolo vidno, že Kunov hrá o druhé miesto a podarilo sa mu dvakrát skórovať. V druhom polčase domáci trochu hru vyrovnali a Vanekom znížili na 1:2. Od toho okamihu Petrova Ves otvorila hru, domáci hráč však urobil chybu, ktorú Kunov potrestal tretím gólom. Rozh. Štora, Thao.

Chropov – Štefanov 0:5 (0:1)
Góly: 30. a 75. B. Tureček, 50. J. Chudý, 60. a 88. M. Valla.
V Chropove boli hody, no domáci tento zápas nezvládli. Štefanov bol lepším mužstvom a zaslúžene zvíťazil. Rozh. Polakovič.

Čáry – Sobotište 1:2 (1:0)
Góly: 11. A. Lorenc (11) – 53. T. Vizváry, 55. M. Mandák.
Vyrovnaný zápas. Hostia boli lepší do polčasu, no domáci viedli od 11.minúty, kedy Andrej Lorenc premenil pokutový kop. Po prestávke mali viac gólových šancí domáci, no nedokázali ich premeniť a paradoxne dvakrát v priebehu dvoch minút inkasovali. Hostia tak získali pomerne šťastné tri body. Rozh. Miro Šefčík, Buzay.

Sekule – Lakš. N. Ves  1:2 (1:0)
Góly: 3. L. Kadera – 89. R. Winkler, 90. P. Hílek.
Domáci začali odvážne a už v 3. minúte sa dostali do vedenia gólom Lukáša Kaderu – 1:0. V ďalšom priebehu bol zápas vyrovnaný, hostia o niečo aktívnejší. Ich aktivita sa prejavila v samom závere, keď v 89. minúte vyrovnal Robo Winkler a v tretej minúte nadstaveného času dal víťazný gól hostí Peťo Hílek na 1:2, čím definitívne rozhodol o postupe svojho mužstva do majstrovstiev oblasti. Domácim tak ostali „oči pre plač.“ Rozh. Ryčovský.

Rovensko – Unín 1:2 (1:2)
Góly: 20. T. Kratochvíl (11) – 31. P. Chanečka, 42. D. Štítny.
Po začiatočnom oťukávaní mužstiev si domáci vypracovali viacero gólových príležitostí, ktoré nevyužili, no aj napriek tomu sa ujali vedenia gólom Paťa Vizváryho z penalty. Následne po dvoch hrubých chybách v obrane sa do vedenia dostali hostia gólmi Štítneho a Chanečku – 1:2. V druhom polčase hra upadlo do podpriemeru, skórovať sa nepodarilo ani jednému mužstvu a tak si hostia odviezli všetky body. Rozh. Holenka, Podzámsky.

Vrádište – Podbranč 3:0 (1:0)
Góly: 17. R. Jurčík, 53. P. Smaženka, 90. V. Huťťa.
Domáci boli proti poslednému celku tabuľky jasným favoritom, čo aj potvrdili a už v 17. minúte sa ujali vedenie gólom Radka Jurčíka. Už chvíľu po prestávke zvýšil Smaženka na 2:0 a skóre uzavrel v poslednej minúte Vlado Huťťa. Rozh. Dzindzík, Polakovič.

Osuské – Prietrž 1:1 (0:1)
Góly: 53. Ľ. Danihel – 31. V. Bôžik.
V susedskom derby lepšie začali hostia z Osuského, ktorí sa po polhodine hry ujali vedenia gólom Bôžika. Zvýšené úsilie domácich úspech do prestávky neprinieslo, až v 53. minúte vyrovnal Danihel na 1:1 a tak si body susedia spravodlivo podelili. Rozh. Dzindzík.

Smrdáky – Dojč 6:1 (3:0)
Góly: 5. P. Machlica, 12. a 76. P. Pajpach, 38. T. Danihel, 48. a 56. J. Pagáč – 82. R. Búzek.
Po prekvapujúcej remíze na ihrisku posledného Podbranču si Smrdáčania napravili reputáciu s Dojčom, ktorému nasúkali poltucet gólov. Súpera načal už v 5. minúte Machlica a do prestávke sa presadili ešte aj Pajpach a Danihel. Po prestávke ušli domáci až na 6:0 a až v 82. min. dal Robo Búzek aspoň čestný gól hostí. Rozh. Hušek.