V Majstrovstvách oblasti je na vrchu tabuľky všetko jasné, zamotáva sa však situácia na jej opačnom konci, kde o záchranu bojuje až štvorica mužstiev, keď trináste Dubovce delí od zatiaľ posledného Koválova iba tri body. Jeden z tohto kvarteta získa Čierneho Petra. Už v nasledujúcom kole môže do tohto súboja výrazne prehovoriť výsledok zápasu Koválov – Šaštín.

Foto zo zápasu Hradište – Čáry 5:1

MO 27. kolo
Hlboké – Rybky 5:0 (2:0)
Góly: 32. vlastný (V. Stašek), 44. a 80. R. Mráz, 61. L. Matula, 85. T. Vašek.
V družstevnom derby začali hostia nebojácne a už v 8. minúte nebezpečne pálil Burian. V 32. minúte však udrelo na druhej strane, keď si Stašek dal vlastný gól – 1:0. V 44. minúte zvýšil Mráz na polčasových 2:0. Po prestávke v 61. minúte zvýšil Matula na 3:0 a bolo rozhodnuté, no nebolo to všetko. V 80. minúte svojim druhým gólom zvýšil Mráz na 4:0 a na konečných 5:0 uzavrel Vašek.

Rohov – Jablonica 5:1 (2:0)
Góly: 9. S. Chocholáček, 32. M. Mareček, 61. a 76. Peter Ivánek – 56. Martin Búran.
Domáci začali aktívnejšie a už v 9. minúte dal Stano Chocholáček ich vedúci gól. Po polhodine hry potešil divákov druhým gólom Matúš Mareček – 2:0. Uspokojenie domácich potrestal kontaktným gólom v 62. Martin Búran, no potom prevzal streleckú taktovku Peter Ivánek. V 61. minúte vrátil domácim dvojgólový náskok a štvrťhodinu pred koncom uzavrel strelecký účet na 4:1. Rozh. Hurbánek, Podzámsky.

Slovan Šaštín – Slovan Dubovce 3:0 (0:0)
Góly: 48. T. Cvečka, 81. V. Mihálik, 85. P. Dostál.
V slovanistickom derby sa hralo vyrovnané stretnutie, ktoré bolo v snahe po strelení gólu útočné. Na obidvoch stranách boli dve šance, no najväčšiu zahodili domáci v 32. min., keď po faule na Šedivého nepremenil pokutový kop Schlosser, keď brankár Pekar jeho strelu vystihol. V druhom polčase vyšiel úvod domácim, keď po sóle v 48. min. strelil pod brvno dal Tomáš Cvečka na 1:0. Dlho bolo stretnutie na vážkach, keďže hostia sa nevzdávali. Šaštín rozhodol o výsledku v 81. min., keď gól strelil Vlado Mihálik. Zaslúžené víťazstvo spečatil v 85. min. po chybe v obrane hostí Dostál. Touto výhrou sa Šaštín bodovo dotiahol na svojho súpera. Rozh. Vlk, Knap, Kendi.

Radošovce – Koválov 3:0 (0:0)
Góly: 63. a 89. R. Drgon, 71. E. Petrovič.
Hostia sa zamerali na bránenie a čisté konto dokázali držať vyše hodiny hry. Po vedúcom góle Rada Drgona spadla z domácich nervozita, zvýšili úsilie, pridali ďalšie dva góly a zaslúžene zvíťazili. Rozh. Štora, Hušek, Podzámsky.

Bor. Sv. Jur – Brodské 1:3 (0:2)
Góly: 88. P. Hrúz – 33. A. Kompuš, 40. F. Baláž, 59. D. Gál.
Hostia dobrým výkonom potvrdili druhé miesto v tabuľke. Domáci sa snažili, avšak skorigovať v zápase s kvalitným súperom sa im podarilo až za stavu 0:3 dve minúty pred koncom. Rozh. Hurbánek, Mikúš.

Kúty – Cerová 5:3 (3:1)
Góly: 12., 52. a 62. A. Šimek, 33. T. Valúšek, 41. J. Kovár – 39. Marek Kubisa, 81. J. Filuš, 88. J. Herceg.
Úvod zápasu jednoznačne vyznel pre domácich, ktorým sa podarilo chvíľu po prestávke ísť do vedenia až 5:1. V ich strede sa zaskvel autor hetriku Tono Šimek. Ku koncu zápasu domáci ubrali z plynu a dovolili Cerovej dvomi gólmi prikrášliť výsledok. Rozh. Lapoš, Škrinár, Buzay.

Kopčany – Radimov 0:1 (0:1)
Gól: 2. M. Černek.
V derby zápase domáci zaspali úvod, keď už v 2. min. hosťujúci Černek využil skrumáž pred domácou bránou a hlavou otvoril skóre – 0:1. Postupne sa hra vyrovnávala, ale hostia mali z hry viac. V druhom polčase domáci opäť zaspali úvod zápasu, z čoho hostia nastrelili len žrď. Domáci posledných 20 minút dohrávali bez vylúčeného Blatnického. Celkovo sa hral zápas v napätej atmosfére, najväčšiu šancu zahodil domáci Baláž. ČK 1:0 (69. T. Blatnický). Rozh. B. Dutka, P. Tokoš.

Š. Humence – Bor. Mikuláš 1:1 (1:1)
Góly: 23. R. Ondráš – 21. M. Morávek.
Susedské derby ako sa patrí, pozrieť prišlo vyše 500 divákov. Obidve mužstvá si vypracovali množstvo šancí a obe mužstvá podržali ich brankári, domáci Rafaja a hosťujúci Vacho. Vedúci gól dal hosťujúci Michal Morávek, no už o dve minúty vyrovnal na konečných 1:1 Roman Ondráš. Zápas sa hral v dobrom svižnom tempe, pričom domáci mohli ku koncu streliť rozhodujúci gól Ondrejom Sekáčom, no ten poslal loptu len do rúk Vacha. Rozh. Otočka, Šefčík, Petráš.

Hradište – Čáry 5:1 (3:0)
Góly: 2. M. Sadloň, 23. F. Michalička, 37. a 57. R. Barcaj, 49. D. Sekáč – 89. J. Vizváry.
Obidve mužstvá nastúpili bez viacerých hráčov zo základu. Lepšie sa s tým vyrovnali domáci, ktorý sa už v 2. minúte ujali vedenia Sadloňom. Hostia boli neškodní a do polčasu ešte dvakrát inkasovali. Až tesne pred prestávkou mali prvú šancu, no Gábriš neuspel. Po prestávke sa hostia zlepšili, mali viac z hry i šancí, no dostali dva lacné góly až na 5:0. Čestný gól dali až minútu pred koncom, výška prehry je pre nich krutá. Rozh. Holenka, Thao.

Lakš. N. Ves – Letničie 5:1 (2:0)
Góly: 16. T. Velický, 42. M. Velický, 68. J. Michalica, 73. J. Cigánek, 87. P.Haramia – 62. L. Daniel.
V slušnom stretnutí domáci potvrdili svoju suverenitu v súťaži a peknými gólmi potešili svojich divákov. V prvom polčase sa presadili iba bratranci Velickí, Tomáš i Miro. Letničie po prestávke znížilo Lukášom Danielom, no o šesť minút Jakub Michalica dal tretí gól domácich a o ďalších päť dal Ján Cigánek už na 4:1. Chvíľu pred koncom upravil Paťo Haramia na konečných 5:1. Rozh. Lapoš, Škrinár.

Sobotište – Sekule 5:0 (1:0)
Góly: 42. a 69. J. Chvála, 50. a 87. M. Tomeček, 60. K. Hála.
Hostia v Sobotišti sklamali, napriek tomu držali vyrovnaný stav takmer do polovice zápasu. Až tesne pred koncom polčasu prekonal ich obranu Ján Chvála, čo domácich upokojilo a po prestávke pridali ďalšie štyri góly. Okrem gólov pozahadzovali niekoľko ďalších gólových príležitostí. Rozh. Knap, Buzay.

Smolinské – Kunov 0:2 (0:1)
Góly: 6. M. Černek, 87. J. Burian.
Hostia sa ujali vedenia Milanom Černekom už v 6. min. peknou strelou spoza šestnástky – 0:1. Po tomto momente sa hra vyrovnala. V druhom polčase domáci pritlačili, mohli vyrovnať, čo sa im však nepodarilo, keď trafili len tyč. Trest prišiel v 87. minúte, kedy domáci vrhli všetko do útoku a hostia z brejku upravili Jozefom Burianom na konečných 0:2. Rozh. Holenka, Polakovič.

Chropov – Petrova Ves 1:3 (0:0)
Góly: 57. K. Krutý – 47. D. Hrubša, 48. a 71. M. Ovečka.
Hostia využili z minima maximum. Po bezgólovom polčase za tri minúty po prestávke dali dva rýchle góly v priebehu minúty zásluhou Davida Hrubšu a Milana Ovečku. Domáci sa snažili, znížili Kristiánom Krutým na 1:2, no napriek ďalším šanciam sa im nepodarilo vyrovnať. Tretím gólom napokon rozhodol Milan Ovečka. Rozh. Dzindzík, Černek.

Unín – Pop. Močidľany 0:5 (0:3)
Góly: 5. A. Jakubek, 23. P. Klein, 26. M. Tokoš, 78. B. Novák, 89. M. Čech.
Hostia boli jednoznačne lepším mužstvom, hrali pekný futbal a zaslúžene zvíťazili. Vedenia sa ujali už v 5. min. Adamom Jakubkom a do polčasu pridali ďalšie dva góly Kleinom a Tokošom, čím prakticky rozhodli o svojom víťazstve. Rozh. Miro Šefčík, Bednár.

Štefanov – Rovensko 10:0 (4:0)
Góly: B. Tureček 4, Ľ. Čelústka 2, D. Klena, M. Macek, M. Drápal, R. Macek.
Jednoznačná záležitosť domácich. Na konci úvodnej štvrťhodiny dal v priebehu troch minút tri góly, čím hosťom zobrali chuť do ďalšieho priebehu hry. Tí môžu byť radi, že ich prehra nebola ešte vyššia. Napriek tomu, že Rovensko vysoko prehrávalo, odohralo slušný zápas. Rozh. Daniš, Smoleňák.

Dojč – Vrádište 3:3 (1:2)
Góly: 25. a 89. Z. Čech, 77. R. Morávek – 14. J. Giertl, 30. B. Holúsek, 55. Ľ. Múčka.
Prvú šancu mal domáci Nečas, no z protiútoku sa ujali vedenia hostia Giertlom. Hoci Zdeno Čech vyrovnal, hostia boli lepší a zaslúžene išli opäť do vedenia Holúskom. Po prestávke zvýšil Múčka už na 1:3, no Dojč veľkou bojovnosťou v závere zachránil aspoň bod, keď minútu pred koncom vyrovnal Čech. Rozh. Škrinár, Lapoš.

Prietrž – Smrdáky 1:3 (0:3)
Góly: 61. E. Janovíček – 21. a 22. T. Danihel, 40. I. Vacula. Rozh. Kendi.
Po vyrovnanom priebehu sa počas jedinej minúty dvakrát presadil Tomáš Danihel – 0:2. Keď v závere polčasu pridal Ivan Vacula tretí gól lídra, bolo rozhodnuté. Po hodine hry upravil Erik Janovíček na 1:3, no viac už domácim ich súper nedovolil.

Trnovec – Podbranč 3:0 kont.