V nedeľu 5.9.2010 vycestovali malackí hádzanári na úvodné kolo 1.ligy mužov do Prešova aj pre zdravotné problémy v oklieštenej zostave.

Aj napriek tomu chceli na východe uhrať dobrý výsledok. Malacky začali dobre, dokázali sa ujať vedenia a do 13 min. si udržiavali dvojgólový náskok. Potom však zahodené čisté šance Malačanov posadili domácich „na koňa“. Postupom času si Prešov vypracoval až päťgólové vedenie. Hostia však znížili v závere aj vďaka aktívnej obrane na rozdiel gólu. Polčasový výsledok bol napokon 20:18. Po prestávke Malacky nezachytili úvod druhého polčasu a opäť bol rozdiel 5-6 gólový. Pri rýchlej hre, ktorú sa snažili hrať obe družstvá doplácal Strojár Malacky hlavne na koncovku, ktorá mu robila počas celého stretnutia problém. Svojou bojovnosťou však zdramatizovali záver stretnutia, keď 55. min sa dotiahli na rozdiel troch gólov. Tento stav sa však zmenil až v posledných dvoch minútach, lebo Malačania s úmyslom otočiť vývoj stretnutia už riskovali, no napokon po bojovnom výkone podľahli Prešovu 39:33.

Ďalej by sme chceli pozvať všetkých priaznivcov malackej hádzanej do ŠH Malina na prvý domáci zápas, v ktorom privítajú v sobotu 11.9.2010 o 18:00 hod. ŠKP Bratislavu „B“ Pezinok

Zostava: M. Kuklovský, R. Piaček – brankári, T. Stachovič 2, T. Baláž, A. Dobrocký, I. Oslej 2, D. Frýbert, S. Cabadaj 7, D. Stachovič 11, P. Stachovič 9
Tréner : V. Valachovič

Tomáš Baláž

.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…