V Považskom Podhradí sa konal 18. ročník turnaja štvorčlenných družstiev, hraný ako Memoriál Gusta Bielika, zakladateľa šachu v Považskom Podhradí.

V turnaji hranom na 9. kôl tempom 2 x 15 minút štartovalo 31 družstiev z celého Slovenska. Víťazstvo v turnaji získalo družstvo Šachového klubu Osuské, druhé družstvo zo Záhoria Nafta Gbely obsadilo 13. miesto.
Konečné poradie: 1. ŠK Osuské, 26.5 b. (Jerguš Pecháč a Patrik Gaša 8 b., Martin Jablonický 4 b., Oliver Spaček 3.5 b., Milan Jarábek 2.5 b.), 2. Slovan Bratislava, 25.5 b., 3. Dubnica, 24 b., 4. Trenčín, 22.5 b., 5. Prievidza, 21.5 b., ..13. Nafta Gbely, 19 b. (Tomáš Danada 5.5 b., Patrik Nemergut 5.0 b., Mario Castiglione 4.5 b., Juraj Šošovička 3 b., Sofia Nadzamová 1.0 b.).

O pohár Bradla

Mesto Brezová pod Bradlom a Šachový klub Osuské usporiadali šachový turnaj GPX pod názvom O pohár Bradla.
V turnaji GPX si zahralo 42 hráčov a celkovým víťazom sa stal Viliam Horák zo Šachového klubu Holíč so ziskom 7.5 bodu o pol bodu pred Bratislavčanom Čižmárom.

Poradie: 1. Viliam Horák, Holic, ..4. Daniel Svrček, 7.0 b., ..10. Tomáš Matula, všetci Holíč, 5.5 b., 11. Karin Novomeská, Štefanov, 5.5 b., ..15. Karin Kaufmanová, Osuské, 5.0 b., 16. Pavol Zavodný, 5.0 b., ..29. Jerguš Halabrín, obaja Brezová, 4.0 b., 30. Lukáš Čermák, 4.0 b., ..41. Samuel Čermák, 1.0 b., 42. Liana Šefčíková, všetci Holíč, 0 b.

Záhoracký šachový festival

V Senici sa hral Záhorácky šachový festival, ktorý je súčasť seriálu Slovakia Tour 2017.
Na programe boli dva uzatvorené turnaje s možnosťou plnenia noriem. V turnaji GM vyhral Žilinčan Jerguš Pecháč, ktorý získal svoju druhú veľmajstrovskú normu. Pecháč formou hosťovania pomohol ŠK Osuské k víťazstvu na turnaji v Plaveckom Podhradí. Na Záhorí štartovali hráči zo Slovenska, Česka, Maďarska a Moldavska.
Výsledky
Turnaj GM: 1. Jergus Pechač, Žilina, 7.0 b., 2. Attila Czebe, Maď., Dun. Streda, 6.0 b., ..9. Martin Jablonický, Osuské, 2.5 b.
Turnaj IM: 1. Vojtech Plát, ČR Lysá n/L., 6.5 b., 2. Ján Brhel, Kys. N. Mesto, 5.0 b., ..10. Andrej Gaša, Osuské, 3.5 b.