V predposlednom kole zaujalo ukončenie nepriaznivej série Cerovej, ktorá po ôsmych zápasoch bez výhry konečne naplno zabodovala na Humencoch. Divákov potešila kanonáda svojho mužstva v Rohove, ako aj jednotlivca, štvorgólového Davida Strapka v Borskom Svätom Jure.

Ilustračné foto 123rf.com

Majstrovstvá oblasti
V poslednom kole sa už musí rozhodnúť komu ostane čierny Peter. V sobotu sa veru nedá počítať s bodovým ziskom Slovana Šaštín v Radimove. V nedeľu ich prípadnú prehru môže využiť Koválov prípadným víťazstvom doma s Rohovom. Nevyhral však s poslednými Š. Humencami (0:4), vyhrá s Rohovom ? Obidvaja ani nemusia vyhrať, ak nezabodujú Š. Humence v Kútoch. Ak by však obaja prehrali a Š. Humence zremizovali, prišlo by na minitabuľku a v nej sú najlepšie práve Š. Humence a najslabší Koválov. Veríme, že sa rozhodne v čestnom boji na zelenom trávniku.

MO 29. kolo
Hlboké – Baník Brodské 2:1 (1:1)
Góly: 10. Matula, 61. Krč – 16. Gál.
Prvú šancu mali domáci, ale Vaško neuspel. V 10. minúte však Matula obišiel všetko a do prázdnej bránky dal na 1:0. Hostia však už v 16. minúte vyrovnali Gálom na 1:1. Po tomto góle mala hra spád a fanúšik si prišiel na svoje. Po prestávke chcelo jedno aj druhé mužstvo strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Viac šancí mali domáci. V 55. minúte po chybe hostí mal šancu Krč, ale presadil sa až v 61. minúte po akcii MatulU a jeho presnej prihrávke – 2:1. Ďalšiu šancu nevyužil Matula, na druhej strane Palkovič. V 88. minúte nevyužili hostia veľkú šancu na vyrovnanie a tak sa v Hlbokom tešili zo zisku troch bodov domáci. Rozh. Lapoš, M. Dutka.

Rohov – Dubovce 6:1 (1:1)
Góly: 5. a 75. M. Mareček, 47. M. Ostrý, 60. M. Velický, 61. M. Burian, 63. M. Blanárik – 43. D. Hakl.
Prvý polčas bol vyrovnaný, hostia na gól Marečka stačili odpovedať Haklom. Po prestávke to už bola jednoznačná záležitosť domácich. Už v 47. minúte dal druhý gól Ostrý, čo hostí zložilo „na kolená“ a v ďalšom priebehu už nestačili tlaku domácich. Rozh. Štora, Petráš.

Jablonica – Rybky 1:0 (1:0)
Gól: 19. P. Pitorák.
Kvalitný zápas so šancami na obidvoch stranách. Domáci otvorili skóre po jednej štandardnej situácii, keď sa v 19. minúte hlavičkou presadil Patrik Pitorák – 1:0. V druhom polčase domáci kontrolovali hru, vytvárali si šance, Patrik Mihalcsak trafil z 30 m brvno, gól však už nepadol. Hostia, hoci sa snažili, boli bezzubí a bránu domácich neohrozili. Rozh. M. Dutka, Mikúš.

Slovan Šaštín – Bor. Mikuláš 2:3 (1:1)
Góly: 1. vlastný (D. Plaisner), 48. P. Dostál – 6. a 55. M. Morávek, 46. D. Pálka.
V susedskom derby stretnutí dokonale vyšiel úvod domácim, keď z prvého útoku strelili vedúci gól, keď lopte dopomohol do vlastnej siete Plaisner. Z vedenia sa však dlho netešili, hostia dali zblízka v 6. min. vyrovnávajúci gól Morávkom. Útoky sa striedali na oboch stranách, šancí bolo málo, a ktoré boli, tie zlikvidovali pozorne chytajúci brankári. V úvode druhého polčasu padli tri rýchle góly, ktoré rozhodli o osude stretnutia. Prvý strelili hostia už v 46. min. Pálkom – 1:2. No už o dve minúte odpovedali domáci, ktorí vyrovnali Dostálom na 2:2. V 55. min. však dali Búrania tretí a víťazný gól Morávkom. Práve strelec dvoch gólov hostí videl v 72. min. ČK, no tlak domácich bol neplodný a nedokázali už zvrátiť nepriaznivý stav. Rozh. Štora, Martin Šefčík.

Bor. Sv. Jur – Koválov 5:2 (2:1)
Góly: 8., 11., 80. a 89. D. Strapko, 66. K. Krajčír – 4. M. Tokoš, 76. V. Labaš (11).
Hostia už v štvrtej minúte využili rohový kop a zásluhou Tokoša sa ujali vedenia – 0:1. Domáci v priebehu siedmych minút otočili priebeh zápasu dvomi gólmi Davida Strapka – 2:1. V druhom polčase domáci od začiatku dominovali, strelecky disponovaný Strapko prakticky sám rozhodol o výsledku zápasu. Hostia počas zápasu korigovali výsledok z penalty Labašom. Zaslúžené víťazstvo domácich pečatil svojím štvrtým gólom Strapko. Rozh. Ryčovský, Podzámsky.

Š. Humence – Cerová 1:2 (1:1)
Góly: 22. R. Ondráš – 38. a 81. Ľ. Hanzlíček.
Domáci sa snažili, nepomohlo im však nič. Urobili dve chyby, za ktoré pykali, a ku koncu sa ž nedokázali skoncentrovať natoľko, aby víťazstvo strhli na svoju stranu, alebo aspoň udržali remízu. Cerová sa tak po ôsmych zápasoch bez víťazstva konečne dočkala. Rozh. Petráš, Buzay.

Radošovce – Radimov 0:1 (0:0)
Gól: 56. P. Božek.
Zápas slušnej úrovne, kde hostia boli aktívnejší a zaslúžene zvíťazili. Domáci nevyužili dve vyložené šance a po odchode kapitána domácich Tokoša, ktorý sa zranil, boli pod väčším tlakom a ich obrana „pokulhávala.“ Víťazstvo lídra zaistil víťazným gólom radošovský odchovanec Patrik Božek – 0:1. Rozh. Vlk, Knap.

Kopčany – Kúty 2:0 (2:0)
Góly: 34. F. Daniel, 40. M. Lorenc.
Domáci v prvom polčase mali jednoznačne navrch a zaslúžene vyhrávali po góloch Daniela a Lorenca 2:0. V druhom polčase sa hra vyrovnala, ale gól už nepadol a tak domáci získali zaslúžené tri body. Rozh. Hurbánek, Kendi.

Lakš. N. Ves – Smolinské 4:1 nedohrané
Góly: 4. V. Smolinský, 9. T. Velický, 14. P. Haramia, 26. M. Velický – 16. R. Okasa.
Hostí bolo iba „sedem statočných“ a vydržali 26 minút. Po inkasovaní štvrtého gólu sa im „zranilô jeden hráč a ďalej sa pokračovať nemohlo pre nízky počet hráčov Smolinského. Rozh. Španka, Thao.

Hradište – Letničie 2:1 (0:1)
Góly: 63. M. Sadloň, 90. V. Cutlac – 13. M. Mikulka.
V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas so šancami na oboch stranách.V 13. minúte vyšla hosťom pekná akcia, na konci ktorej bol M. Mikulka – 0:1. Do polčasu ďalšie góly už diváci nevideli aj vďaka kvalitným výkonom oboch brankárov. Do druhého polčasu vstúpili domáci s odhodlaním zvrátiť stav zápasu, čo sa im podarilo aj vďaka poľavenia zo strany hostí. Najskôr v 63. minúte po krížnom centri tečoval loptu do siete M. Sadloň – 1:1. Domáci sa v ďalšom priebehu snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no hostia boli v obrane pozorní. V samom závere však z priameho kopu V. Cutlac umiestnenou strelou k žrdi strhol víťazstvo na stranu domácich – 2:1. Rozh. Hušek, Dzindzík.

Rovensko – Petrova Ves 0:1 (0:1)
Gól: 27. F. Buček.
Domáci sa už dlhšie trápia s koncovkou a aj tentoraz vyšli strelecky naprázdno. Hostia sa dokázali presadiť v 32. . minúte Bučkou, ktorý dal rozhodujúci gól 0:1. O päť minút mohli pridať hostia gólovú poistku, no Milan Ovečka nepremenil penaltu. Rozh. Hušek, Smoleňák.

Chropov – Pop. Močidľany 1:2 (1:1)
Góly: 16. K. Krutý – 11. M. Tokoš, 64. D. Krchňavý. Dva góly v úvodnej štvrťhodine stanovili polčasový stav 1:1. Najskôr v 11. minúte dostal hostí do vedenia Tokoš, domáci o päť minút vyrovnali Krutým na 1:1. Po prestávke to bolo kto z koho. Úspešnejší boli hostia, ktorý dali víťazný gól v 64. minúte Davidom Krchňavým – 1:2. Rozh. Dzindzík, Daniš.

Štefanov – Čáry 3:3 (1:2)
Góly: hostí F. Kuník (11), T. Gábriš, F. Božek.
Čáry vyhrávali 0:2 i 2:3. Vždy v záveroch obidvoch polčasov inkasovali góly z pokutových kopov. Hostia cítia veľkú krivdu zo spôsobu vedenia zápasu. Rozh. Miro Šefčík, Polakovič.

Sobotište – Kunov 1:2 (0:0)
Góly: 60. T. Čederle – 63. L. Blanárik, 68. P. Júva. ČK 1:0 (80. R. Tomeček).
V susedskom derby sa čakalo na góly rovnú hodinu, no potom v priebehu osem minút padli tri. Vedenia sa ujali domáci Čederlem, n o už o tri minúty vyrovnal bývalý hráč Sobotišťa Lukáš Blanárik – 1:1. Domácimi gól otiasol a už o ďalších päť minút Patrik Júva dal víťazný gól hostí, ktorým si upevnili druhé miesto v tabuľke. Rozh. Otočka, Černek.

Unín – Sekule 2:1 (0:1)
Góly: 47. J. Šiška, 80. T. Rešetka – 14. vlastný (P. Drúžek).
Zásluhou vlastného gólu Petra Drúžeka vyhrali hostia prvý polčas 0:1. Do druhého nastúpili už bez svojho kapitána Andreja Trajlínka, čo využili domáci už v 47. minúte, kedy vyrovnal Šiška. Dobíjanie súperovej brány korunovali domáci víťazným gólom, ktorý dal v 80. minúte Tomáš Rešetka – 2:1. Rozh. lapoš, Škrinár.

Prietrž – Trnovec 4:3 (3:0)
Góly: 25. (11) a 43. S. Novák, 33. R. Jarolín, 85. M. Svatík – 64. vlastný (M. Kukliš), 81. J. Brezina, 89. Ľ. Rajnoha.
Favorizovaní domáci rozhodli o svojom víťazstve už v prvom polčase, kedy sa dvakrát presadil Novák a jeden gól pridal Jarolín. Po prestávke sa pomohol hosťom vrátiť do zápasu vlastným gólom Kukliš a v 81. minúte dal kontaktný gól Brezina. Svatík vrátil domácim dvojgólové vedenie a ich víťazstvo neohrozil už ani gól Rajnohu na 4:3. Rozh. Ryčovský, Podzámsky.

Dojč – Podbranč 9:4 (5:2)
Góly: 2., 5., 10., 37., 59. a 81. (11) Robo Búzek, 5. a 87. R. Morávek, 88. M. Krátky – 11. a 86. M. Rybnikár, 34. M. Filka, 52. R. Jankových (11). ČK 1:0 (S. Mach).
Kanonádou Roba Búzeka by sa dal nazvať tento zápas. Súperovho brankára prekonal šesťkrát, domáci pridávali gól za gólom. V 10. minúte už bolo 4:0. Dojč dosiahol vysoké víťazstvo napriek tomu, že od 49. minúty hral bez vylúčeného brankára Macha. Rozh. Knap, Vlk.

Osuské – Vrádište 2:3 (1:2)
Góly: 44. T. Vlček, 72. R. Jurovatý – 27. B. Holúsek, 37. Ľ. Múčka, 83. R.Jurčík.
Zaujímavý a dramatický zápas videli diváci v Osuskom. Hostia v v priebehu desiatich minút strelili dva góly, no v samom závere prvého polčasu dal Vlček kontaktný gól domácich – 1:2. Ich snaha o vyrovnanie bola korunovaná v 72. minúte Jurovatým, z ani z jediného bodu sa napokon netešil, keďže v 83. minúte dal Radek Jurčík víťazný gól hostí – 2:3. Rozh. Holenka.

Futbal: Skalica vyhrala tretí zápas v rade

Futbalisti MFK Skalica zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:1 v sobotňajšom…