Dňa 4.9.2010 sa hráči ŠK JÁŇAN zúčastnili na stolnotenisovom turnaji v rakúskom Angerne. Prípravný turnaj pred začiatkom sezóny organizoval TTC Angern, od ktorého sme boli pozvaní.

V kategórii žiaci nás zastupovali Damián Martinkovič, Adam Sekulský, Pavol Brečka, Marek Gábriš a Samuel Kmoško. Hralo sa v dvoch skupinách (mladší a starší žiaci) systémom každý s každým. V skupine starších žiakov nenašiel premožiteľa Damián Martinkovič a vyhral, na druhom mieste skončil Pavol Brečka. V skupine mladších žiakov sa Samuel Kmoško umiestnil na treťom mieste.

V kategóriách mužov nás zastupovali Stanislav Polák, Samuel Brečka, Michal Hajdin, Dávid Vŕbik a Ondrej Kmoško. Hralo sa v troch kategóriách. V kategórii Hoby nás zastupovali David Vŕbik a Ondrej Kmoško, ktorý obsadili 6. a 5. miesto. V kategórii Midle sme nemali zastúpenie. V najsilnejšej kategórii Profi sa do súbojov v dvoch skupinách pustili Stanislav Polák, Samuel Brečka a Michal Hajdin. Zo skupiny postúpili Stanislav Polák a Samuel Brečka, ktorí skončili na raketách svojich súperov vo štvrfinále a umiestnili sa tak na 5. – 8. mieste.
Tento turnaj bol kvalitne obsadený a všetci hráči podali pekný výkon za čo im patrí vďaka.

Vážení spoluobčania, rodičia, mládež a deti. Športový klub JÁŇAN Moravský Svätý Ján rozširuje svoje rady o nových členov. V rámci čoho by rád privítal deti základnej školy v stolnotenisovom krúžku. Príďte spoznať nových kamarátov a stráviť zábavne a športovo Váš voľný čas, skúsiť aký náboj majú zápolenia v školských súťažiach a v súťažiach Slovenského stolnotenisového zväzu. Radi Vás uvidíme v utorok od 17 – tej resp. štvrtok od 17 – tej v telocvični Základnej školy Sekule vchod od školského ihriska. Do telocvične je nutné priniesť si prezúvky.

Naše dievčatá sa 4.9.2010 zúčastnili turnaja Slovenského pohára mládeže v kategórii staršie žiačky v Topoľčanoch.
V bojoch o body do celoslovenského rebríčka si počínali výborne. Veronika Šrámková štartovala v skupine nasadených hráčok. Erika Šrámková a Vanda Michalovičová štartovali v skupinách nenasadených hráčok. Erika Šrámková a Vanda Michalovičová postúpili zo svojich skupín z druhého miesta. Vo vyraďovacom pavúkovi sa im darilo menej a nepostúpili. Veronika Šrámková vo svojej skupina obsadila 4. miesto a v záverečnom pavúkovi skončila na rakete svojej súperky. Napriek vypadnutiam v bojoch systémom KO dievčatá podali bojovný výkon, za ktorým im patrí naša vďaka.

Najbližšie naše dievčatá Erika Šrámková a Vanda Michalovičová cestujú do Valalík (pri Košiciach) na turnaj Slovenského pohára mládeže, kde budú dňa 11.9.2010 štartovať v kategórii mladšie žiačky. Držíme im palce.