Prvé jarné kolo V. ligy západ MO OBFZ Senica bolo odložené. TJ Závod hrá 5. liga BFZ – vidiek a odohral prvé jarné kolo. Začiatok zápasu bol veľmi opatrný, herne vyrovnaný. Prvý gól padol po rohovom kope, keď Drahoš nožničkami prekonal hosťujúceho brankára.

Závod – Suchohrad 6:0 (2:0)
gól Závod – Šíp 3, Drahoš, Giertl, Žák
Zostava Závod: Vašek – Blecha M., Košický, Uhrinec, Chvátal L. (Majzún J.) – Drahoš, Procháska Ján, Žák (Šíp), Blecha R. – Giertl, Andrla (Procháska Jozef)

Začiatok zápasu bol veľmi opatrný, herne vyrovnaný. Prvý gól padol po rohovom kope, keď Drahoš nožničkami prekonal hosťujúceho brankára. Potom sa osmelili hostia, ale dobrú príležitosť nepremenili. Ďaľší gól padol zase po rohovom kope, keď Žák vyskočil najvyšie a hlavou nekompromisne skóroval. Zvýšiť náskok mohol Drahoš, ale stroskotal na brankárovi. Pred koncom polčasu mohli hostia znížiť, ale hosťujúci útočník zoči – voči Vašekovi neuspel.
Druhý polčas začali hostia aktívne a hrozili strelami z diaľky. Po jednej strele zvonilo brvno Vašekovej svätine. Potom sa predviedol krásnym sólom Giertl a ešte krajším zakončením. Z 23 metrom trafil priamo šibenicu. 3:0. V 66 minúte striedal strelecky disponujúci Šíp Žáka. Hneď prvý kontakt s loptou premenil na gól. V tejto fáze sa rútil na bránku hostí útok za útokom. Pred koncom sa presadil ešte dvakrát Šíp, keď si vo veľkom vápne poradil aj s tromi obrancami a s prehľadom zavesil. Šiesty gól padol z pokutové kopu, keď opäť Šíp vyzvrtal obrancov a následne bol faulovaný. Sám poškodený bezpečne premenil, tým zavŕšil hattrick v krátkom časovom slede.
Určite si hostia nezaslúžili taký výsledok, my sme boli efektívnejší. Nakoľko Hrubý Šúr prehral doma so Studienkou, tak sme sa dostali na čelo tabuľky s dvojbodovým náskokom.