Pretekár Atletického klubu AC Malacky Boris Pribil sa po zisku stredoškolského a juniorského titulu v behu na 400 m stal majstrom SR aj v kategórii dospelých.

Titul si vybojoval na majstrovstvách SR v atletike, ktoré sa uskutočnili začiatkom júla v Banskej Bystrici. Boris bol najrýchlejší už v  rozbehoch (49,85 s) a formu potvrdil aj vo finále, kde zvíťazil výkonom 49,32 s. Po triumfoch v kategórii dorastencov, juniorov a mužov tak pretekári AC Malacky Marek HavlíkBoris Pribil ovládli disciplínu 400 m v rámci majstrovstiev SR v atletike vonku na dráhe.

Zastúpenie sme mali aj v dvoch technických disciplínach. V hode diskom žien obsadila pekné 4. miesto Karolína Smreková výkonom 37,18 m a v skoku do diaľky klasifikovali Kristínu Martinusovú za 516 cm na 6. priečke.

Potešili aj naši bývalí členovia, ktorí začínali v športových triedach ZŠ Záhorácka so zameraním na atletiku a neskôr pôsobili v AC Malacky. Alexandra Štuková bola najrýchlejšia v behu žien na 800 m (2:06,22 min.), Martin Koch ovládol výkonom 15,51 m trojskok mužov a Marco Adrien Drozda sa stal časom 14,71 s víťazom prekážkového behu na 110 m. Striebornú medailu si vybojovala Monika Baňovičová, ktorá zvládla 100 m prekážok za 14,23 s. Z bronzu sa tešila Eliška Chvílová v trojskoku za výkon 12,22 m a Claudia Hladíková v skoku do diaľky, ktorej najdlhší pokus meral 584 cm.