Súťaže ObFZ Senica pokračovali počas uplynulého víkendu zápasmi 2. kola.

Strelec gólu Rybiek Roman Maca (v bielom) v súboji s Ivánkom a Marečkom (vpravo).

ObFZ Senica majstrovstvá oblasti 2. kolo
Rybky – Rohov 1:1 (1:0)
Góly: 10. R.Maca – 90. J. Cibula.

Susedské derby začalo dvomi šancami hostí, no Kadlečíka a Ostrého vychytal Rýzek. Domáci udreli hneď z prvej šance, keď v 11. min. z ofsajdovej akcie skóroval Maca – 1:0. Nasledoval drvivý tlak domácich so štyrmi čistými šancami, no skóre sa nemenilo. Od 30.min. prevzali iniciatívu hostia a až do konca boli lepším mužstvom. Šance nevyužili Velický ani Mareček. Po prestávke z brejku mohol rozhodnúť Ravas, no trafil len tyčku. Dve šance nevyužil Velický, no hostia sa dočkali v 90. minúte. Zbytočne protestujúci Mach videl ČK a po nepriamom kope vyrovnal dorážkou Cibula. Pre domácich to bolo kruté, no hostia by si prehrať nezaslúžili. Rozh. Ryčovský. ČK 1:0 (88. C. Mach).

Stráže – Dubovce 5:3 (2:1)
Góly: 21. J. Beňa (11), 41., 78. a 89. (11) T. Vach, 81. I. Letko – 31. R. Juríček (11), 46. a 76. J. Martinusík.

V zápase bohatom na góly padli prvé dva z pok. kopov. Nemýlili sa Beňa, ani Juríček. Potom trafil z tr. kopu Vach a domáci viedli. Po prestávke dvakrát ušiel rýchly Martinusík a zrazu bolo 2:3. Domáci sa trápili, no ich snaha bola odmenená, keď v závere vpriebehu 10 minút dali tri góly. Hostia nesklamali, mali aj šance, no domácim vychádzali štandartky. Z nich dali všetky góly. ČK 1:1 (72. A. Cintula – 48. D. Kudláč). Rozh. Štora, Martin Šefčík.

Lakš. N. Ves – Hlboké 0:3 (0:1)
Góly: 6. R. Mráz, 55.a 86. L. Matula.

Hostia boli futbalovejší a udreli už v 6. min. Mrázom. V ďalšom priebehu bol do prestávky priebeh vyrovnaný, no v druhom polčasu už hostia na ihrisku dominovali a z brejkov gólmi Matulu rozhodli zápas. Okrem gólov ďalšie štyri čisté šance zahodili. Rozh. Vlk.

Slovan Šaštín – Kúty 4:0 (0:0)
Góly: 51. D. Schlosser, 57. a 71. R. Slovák, 73. P. Dostál.

Vo veľmi slušnom stretnutí mali domáci v úvode výraznú prevahu. Vytvárali si šance, no v bráne hostí stál vynikajúci Valachovič. Po zmene strán vyšiel úvod domácim a v .min., dal ich vedúci gól Schlosser – 1:0. Dobre hrajúci domáci pridali ďalšie dva góly Slovákom a výrazné víťazstvo spečatil v 73. min. Dostál. Rozh. Kendi.

Kopčany – Cerová 2:2 (1:1)
Góly: 20. J. Blažek, 72. M. Ivan – 12. M. Pípa, 76. D. Sekáč.

Domáci zaspali úvod zápasu, čo využil Pípa na strelenie vedúceho gólu hostí. Našťastie pre nich už v 20. min. vyrovnal Blažek a niekoľko ďalších šancí nevyužili. V druhom polčase dali oba tímy ešte po jednom góle, najskôr domáci M. Ivanom a už o štyri minúty vyrovnal Sekáč – 2:2. Rozh. Dutka.

Jablonica – Bor. Sv. Jur 2:0 (2:0)
Góly: 24. Martin Búran, 26. S. Olah.

Jablonica bola od začiatku zápasu aktívnejšia, hneď v prvej minúte trafil v čistej šanci Oláh z päťky brvno. V závere prvej polhodiny v priebehu dvoch minút dali dva góly Búranom a Oláhom. Druhý  polčas bol vyrovnaný, no domáci si už víťazstvo ustrážili. Rozh. Štora.

Radošovce – Radimov 1:6 (0:4)
Góly: 90. R. Drgon (11) – 10., 27. a 47. P. Kessl, 36. a 42. P. Božek, 86. L. Černek.

Jednoznačná záležitosť obhajcu prvenstva. Už v prvom polčase dali po dva góly Kessl a Božek a bolo rozhodnuté. Hostia uš li až na 0:6, čestný gól domácich dal v poslednej minúte z penalty Rado Drgon. Rozh. Otočka.

Oreské – Bor. Mikuláš nehrali, odložené na 15.9.

Smrdáky – Sobotište 0:5 (0:1)
Góly: 43. T. Vizváry, 60. R. Tomeček, 68. M. Včelka,  74. B. Polák, 76. M. Tomeček.

Domáci stačili držať krok so súperom takmer celý polčas. V 43. min. však inkasovali z kopačky Vizváryho a druhý polčas už bol v réžii hostí, ktorí za 16 minút dali štyri góly. Rozh. Knap.

Petr. Ves – Š. Humence 1:7 (0:5)
Góly: 82. M. Polach – 6., 10., 14. a 86. R. Ondráš, 19. O. Sekáč, 45. a 60. D. Fuksa.

Zahanbujúci debakel pre domácich, ktorý začal v priebehu osem minút hetrikom Roman Ondráš a do prestávky pridali hostia ďalšie dva góly. Po prestávke hostia „ubrali z plynu,“ no pridali už iba dva góly. Domáci dali čestný úspech na 1:6 Polachom. Rozh. Srnec.

Unín – Čáry 1:1 (0:0)
Góly: 79. J. Šiška – 47. T. Polák.

Domáci mali v prvom polčase prevahu, no svoje šance zahodili. Tesne pred prestávkou mal šancu hosťujúci Tomáš Polák, no domáceho brankára neprekonal. Podarilo sa mu to hneď po prestávke. Po góle sa na kopačky domácich vkradla nervozita. Vyrovnať sa im podarilo až v závere po hlavičke Šišku. V závere mali domáci aj šťastie, keď neobsadený A. Lorenc nedočiahol na päťke na loptu a T. Polák v 90. min. trafil tyč. Rozh. Tubl.

Pop. Močidľany – Smolinské 1:0 (1:0)
Góly: 5. M. Tokoš.

Už v 5. min. dal Martin Tokoš vedúci gól domácich, ktorý bol aj napokon aj víťazným. Popudiny hrali dobre, ďalšie šance však zahodili. V druhom polčase sa hra otočila, viac z hry mali hostia, no bez gólového efektu. Zápasu by svedčala remíza. Rozh. Martin Šefčík.

Koválov – Letničie 5:0 (3:0)
Góly: 34. T. Pavlík, 38. (11) a 57. V. Labaš, 41. M. Kuba, 83. R. Ondrejkovič.

Hostia odolávali iba v prvej polhodine, no potom ešte do prestávke trikrát inkasovali, čím domáci prakticky rozhodli o svojom víťazstve. Po prestávke pridali ešte Labaš a Ondrejkovič ďalšie dva góly. Rozh. Petráš.

Sekule – Hradište 4:3 (3:1)
Góly: 10. 38. a 90. P. Valúšek, 21. Pavol Moro – 3. J. Kršteník, 58. L. Štefka, 67. M. Sadloň.

Sekule pred týždňom nešťastne prehrali v Kunove 4:3, teraz rovnako vyhrali, keď sa šťastena obrátila na ich stranu. Hostia vyhrávali 0:1, no domáci tromi gólmi otočili vo svoj prospech. Po prestávke Hradište dokázalo vyrovnať a keď sa schyľovalo k deľbe bodov, Patrik Valúšek v 90. min. svojim tretím gólom rozhodol o troch bodoch. Rozh. Škrinár.

Štefanov – Kunov 2:1 (1:0)
Góly: 22. B. Tureček, 4. J. Chudý (11) – 65. P. Júva.

V zaujímavom zápase sa ujali vedenia domáci zásluhou Turečka. Po prestávke zvýšil z penalty Chudý už na 2:0, no hostia už o minútu znížili Júvom na 2:1. Napriek snahe sa im už vyrovnať nepodarilo. Rozh. Ryčovský.

Osuské – Vrádište 1:5 (1:4)
Góly: 41. Ľ. Danihel – 13. a 22. P. Rybár, 27. R. Gašpárek, 38. R. Strož, 79. R. Jurčík.

Jednoznačná záležitosť hostí. Vyhrávali už 0:4 a potom sa už len dohrávalo. ČK 1:0 (73. M. Olšovský). Rozh. Lapoš.

Prietrž – Podbranč 2:2 (0:0)
Góly: 67. E. Janovíček, 85. M. Svatík – 55. G. Hladík, 61. M. Rybnikár.

Po bezgólovom polčase to boli hostia, ktorí dvomi gólmi za šesť minút išli do vedenia. Tlak domácim priniesol vyrovnanie v 85. min. Po góle videl Černek ČK, no domáci už túto výhodu nevyužili. ČK 0:1 (85. J. Černek). Rozh. Hurbánek.

Rovensko – Dojč 6:2 (0:1)
Góly: 55. M. Jamriška, 58. I. Štora, 65. S. Starych, 78. a 85. L. Baláž, 88. M. Bartoň – 26. R. Morávek, 75. R. Búzek.

Hostia vyhrávali gólom Morávka, no už o tri minúty videl ČK Zdeno Čech, čím oslabil svoje mužstvo. Domáci po prestávke gólmi Jamrišku, Štoru a Starycha otočili stav vo svoj prospech. Búzek ešte stačil znížiť, no záver už patril domácim. ČK 0:1 (29. Z. Čech). Rozh. Buzay.

Trnovec – Chropov 3:1 (1:0)
Góly: 14. O. Tokoš, 67. a 82. M. Hurban – 81. O. Orth.

Domáci sa dostali do dvojgólového vedenia zásluhou gólov Tokoša a Hurbana. V 81. min. dal Orth kontaktný gól, no už o minútu definitívne rozhodol svojim druhým gólom Hurban. Rozh. Mesíček.