Ajurvedske masaže II

Beh: Vnorovskú desiatku ovládli Keňania. Vyhrali aj Mikula, Farkašová a Kocúriková

Jozef Komorný 0

Dvadsiatym druhým podujatím 9. ročníka seriálu Moravsko – Slovenského bežeckého pohára (MSBP) a Grand prix Záhoria (GPZ) bol 21. ročník Vnorovskej desiatky.

Jozef Jurčík, Blažena Kocúriková, Tomáš Zavadil, Jakub Kopiar

 

Desať kilometrovú trať najrýchlejšie zvládla dvojica Keňanov Wicliffe Kipkorir Biwot a Joel Maina Mwangi, až 96 sekúnd za nimi dobehol Lukáš Olejníček z Brna, najrýchlejším Záhorákom bol  Pavol Masaryk z Dojča na 12. mieste.

V skromnejšom početnom zastúpení sa na stupne víťazov medzi mužmi dostala iba trojica v kategórii nad 60 rokov v poradí Miro Mikula, Jozef Chrenka a Ferdinand Kocák.

Medzi ženami vyhrala reprezentantka Maďarska Zita Kácser, najrýchlejšou Záhoráčkou bola Blažena Kocúriková z Jablonice, víťazka kategórie nad 45 rokov, Erika Farkašová z AŠK Skalica vyhrala kategóriu nad 35 rokov. Na stupne víťazov vystúpila ešte Ivana Kudláčová z Radošoviec, bola tretia.

Štyrikrát stáli na najvyššom stupni mládežníci, Jakub Kopiar, Zuzana Švejdová, Teodor Volek a Patrik Zajac, tretie miesto vybojoval Marek Ondrovič.

 

VÝSLEDKY

Muži do 40 rokov: 1. Wicliffe Kipkorir Biwot, Keňa, 29:53 min., ..12. Pavol Masaryk, Dojč, 36:53, ..14. Peter Bellay, Skalica, 37:32, 15. Tomáš Skala, Junior Holíč, 37:41, ..18. Tomáš Zavadil, AŠK Skalica, 38:41, ..20. Gabriel Čermák, Holíč, 39:24, 21. Vladimír Hyránek, Kúty, 39:43, ..32. Martin Ondrovič, Oreské, 42:35, 33. Juraj Cintula, Štefanov, 43:08, ..35. Marián Lisinovič, Skalica, 43:10.

Muži nad 40 rokov: 1. T. Blaha, Kroměříž, 32:45, ..9. Jozef Jurčík, Skalica, 37:04, ..14. Roman Komárek, Skalica, 39:15, ..20. Martin Kollár, Nafta Gbely, 41:18, ..23. Milan Fabuš, Tomky, 42:29, ..37. Radoslav Michalička, ZFT Senica, 48:49, ..40. Miroslav Daniš, Senica, 49:32.

Muži nad 50 rokov: 1. P. Kadlec, Milotice, 35:33, ..5. Jozef Zváč, Šaštín, 41:11, 6. Marián Medlen, Senica, 41:48, ..8. Peter Portášik, AŠK Skalica, 42:10, ..14. Jiří Szalva, Koválov, 47:17, ..20. Vojtech Stacha, Šaštín, 52:45.

Muži nad 60 rokov: 1. Miroslav Mikula, Radošovce, 39:18, 2. Jozef Chrenka, AŠK Skalica, 39:36, 3. Ferdinand Kocák, Gbelskí Strýci, 42:11.

Muži nad 65 rokov: 1. L. Bartál, Hodonín, 40:42.

Muži nad 70 rokov: 1. F. Husár, Trenčín, 21:55, ..6. Miroslav Hajossy, Koválov, 26:21.

Ženy do 35 rokov: 1. Zita Kácser, Maď.,17:15 min., ..6. Vanessa Mikulová, AŠK Skalica, 21:20.

Ženy nad 35 rokov: 1. Erika Farkašová, AŠK Skalica, 20:15, ..3. Ivana Kudláčová, Radošovce, 23:08, 4. Andrea Kollárová, BŽB Gbely, 24:16.

Ženy nad 35 rokov: 1. Blažena Kocúriková, Jablonica, 19:51, ..4. Anna Portášiková, AŠK Skalica, 22:29, ..7. Gabriela Urbanová, Gbelskí Strýci, 23:46.

 

Mládežnícke kategórie

Juniori (roč. 98 a 99) na 2500 m: 1. Jakub Kopiar, Malacky, 7:36 min.

Dorast (roč. 00 a 01) na 2500 m: 3. Marek Ondrovič, Malacky, 8:00, ..6. Pavol Riečický, Holič, 9:20, 7. Filip Búzek, Šaštín, 9:55.

Staršie žiačky (roč. 02 a 03) na 900 m: 1. Zuzana Švejdová, Malacky, 2:52 min.

Mladšia prípravka (roč. 08 a 09) na 200 m: 1. Teodor Volek, ZF Malacky.

Najmladší chlapci (roč. 12 a 13) na 60 m: 1. Patrik Zajac, Sobotište.

Polak Fitnes HORE