Súťaže ObFZ mali počas víkendu na programe zápasy 5. Kole. V najvyššej súťaži k výraznému prekvapeniu neprišlo.

Ilustračné foto.

Zato v II. triede sa diali veci. Až tri zápasy zo siedmych sa nedohrali, v Čároch a Š. Humenciach pre násilnosti na ihrisku, v Hradišti pre malý počet hráčov Petrovej Vsi. Disciplinárna komisia tak bude mať plné ruky práce.

ObFZ Senica MO – 5. kolo
Hlboké – Jablonica 3:0 (2:0)
Mráz, Slovík, 69. Jurica, r. Štora.

Prvé vážnejšie príležitosti mali domáci, no nedali. Až v 39. minúte dal ich vedúci gól Mráz a gólom do šatne zvýšil Slovík na 2:0. Do druhého polčasu vstúpili domáci aktívnejšie, tretí gól pridali až v 69. minúte, kedy Komorníka v bráne hostí prekonal Jurica – 3:0.

Rohov – Kopčany 0:0
r. Štora.

Domáci boli aktívnejší, no nedokázali premeniť niekoľko dobrých príležitostí. Najväčšiu mal v 41. min. domáci kapitán Matúš Mareček, no nepremenil pokutový kop. Diváci sa gólov nedočkali a tak sa body nakoniec delili.

Radimov – Rybky 6:1 (5:0)
Božek 3, Kessl, vlastný (Burian), Balážik – Vrablic, r. Mesíček.

Líder súťaže od úvodu zápasu dominoval a prakticky celý prvý polčas sa hralo na polovici hostí. Tomu zodpovedal aj počet gólov. V druhom polčase sa zápas už len dohrával, hostia znížili až za stavu 6:0, keď skrehnutého Kotvana prestrelil Vrablic.

Bor. Mikuláš – Dubovce 3:0 (0:0)
Pálka, Macek, Mička, r. Vlk

Prvý polčas bol vyrovnaný, s chybami na obidvoch stranách. Po prestávke hosťujúci brankár urobil veľkú chybu pri rozohrávke a domáci Pálka dal vedúci gól domácich. Potom domácim vyšli ešte dve pekné akcie s úspešným zakončením a zaslúžene zvíťazili.

Bor. Sv. Jur – Stráže 0:1 (0:0)
Herda, r. Lapoš

V obojstranne kvalitnom zápase hostia v druhom polčase zakončili peknú akciu, ktorá rozhodla o ich víťazstve. Domáci sa snažili, avšak vyrovnať sa im už nepodarilo.

Cerová – Radošovce 0:3 (0:1), Drgon, Štepanovský, Černek, r. Šefčík. Hostia boli počas celého zápasu lepším mužstvom, mali prevahu a okrem troch gólov ešte viaceré šance zahodili.

Kúty – Oreské 0:1 (0:0)
Rampáček, r. M. Dutka.

Veľmi bojovný zápas, domácim sa nepodarilo využiť už v prvom polčase niekoľko sľubných príležitostí. Hostia dali gól v poslednej štvrťhodine zápasu po hrubej chybe domácej obrany.

Lakš. N. Ves – Slovan Šaštín 4:1 (2:0)
J. Cigánek, Michalica, T. Velický, Tománek – Slovák, r. Otočka.
V prvých desiatich minútach hostia domácich zaskočili, vytvorili si jednu dobrú šancu, potom však domáci prevzali iniciatívu a do konca polčasu dali dva góly. V druhom polčase T. Velický peknou strelou z 18 m zvyšil na 3:0. Potom hostia z pokutového kopu znížili Slovákom na 3:1, ale domáci osem minút pred koncom zvýšili na konečných 4:1.

16 FK TJ Kúty 6 0 1 5 7:18 1 1 -8 0

Dohrávky: Šaštín – Rohov a Oreské – Bor. Mikuláš 15.9.

ObFZ Senica II. trieda 5. kolo

Hradište – Petrova Ves 4:0 (4:0) – nedohrané
r. Petráš.

Hostia prišli len s deviatimi hráčmi a tak sa hralo stále na ich bránu. Už v 2. min. dal prvý gól domácich Michalička. Ďalšie dva pridal M. Sadloň a v 40. min. R. Barcaj uzavrel polčasový stav na 4:0. Do druhého polčasu už hostia pre „zranenie“ troch hráčov nenastúpili.

Letničie – Kunov 0:2 (0:1)
Blanárik, Černek, r. Buzay.

Bojovný zápas zo strany domácich, ktorí však nepremenili vyložené šance. Blanárik dal už v 6. min. vedúci gól hostí, v druhom polčase hostia ustáli niekoľko domácich šancí a v 85. min. dal gólovú poistku z penalty Černek.

Smolinské – Štefanov 1:2 (1:2)
R. Daniel – Tureček 2, r. Štora.
Hostia začali útočne a dali aj prvý gól Turečkom. Domáci po tomto momente pridali a po chybe v obrane hostí vyrovnával René Daniel. Do prestávky však hostia po dorážke Braňa Turečka išli opäť do vedenia – 1:2. V druhom polčase sa hralo len na bránu hostí, no domácim sa už gól streliť nepodarilo.

Sobotište – Koválov 4:0 (2:0)
Vandák, Krišák, M. Tomeček 2, r. Hušek.
Hostia si nevytvorili žiadne šance, domáci naopak dokázali využiť príležitosti na maximum a už v prvom polčase dvakrát skórovali. V druhom polčase domáci navýšili svoj náskok, keď pridali ďalšie dva góly, potom sa zápas už len dohrával.

Smrdáky – Unín 0:3 (0:1)
Chanečka, Valchovič, Uher (11), r. Holenka

Domáci nováčik držal krok v úvodnej štvrťhodine, kedy dal Chanečka vedúci gól hostí. Po prestávke pridal striedajúci Valachovič druhý gól a skóre uzavrel v 72. min. z penalty Michal Uher.

Čáry – Sekule 3:2 (2:1) – nedohrané
F. Kuník 2, Božek – Ondriska, Andrej Trajlínek
V 70. min. videli po vzájomnom napadnutí sa domáci Polák a hosťujúci Ježek ČK, následne sa strhla potyčka a rozhodca Daniš stretnutie predčasne ukončil.
Záznam rozhodcu: “Po udelení ČK hromadná bitka pri striedačkách hostí. Hráči hostí odmietli ďalej pokračovať v hre. Na výzvu rozhodcu, že ďalej nenastúpia.”

Komentár k zápasu Čáry – Sekule: Takto chceme priviesť deti na ihriská?

Š. Humence – P. Močidľany 0:2 (0:2) – nedohrané.

V 68. min. bolo stretnutie predčasne ukončené, o jeho osude rozhodne DK a ŠTK.

Dohrávka 4. kola
Hradište – Kunov 2:2 (2:1)
r. Lapoš.
Domáci boli lepší, no nevyužili niekoľko dobrých šancí. Dvakrát vyhrávali po góloch V. Cutlaca a Štefku, no hostia zakaždým dokázali odpovedať. Najskôr R. Burianom a deľbu bodov zaistil v 64. min. Júva.

14 TJ Družstevník Letničie 5 0 0 5 3:19 0 1 -9 0

Dohrávky: Štefanov – Letničie, Sekule – Smolinské a Hradište – Kunov odložené.

ObFZ Senica III. trieda 5. kolo
Vrádište – Chropov 1:0 (1:0)
Holúsek, r. Knap.

Už po štvrťhodine hry rozhodli domáci gólom Braňa Holúska. Snaha hostí o vyrovnanie k úspechu neviedla, navyše od 87. min. dohrávali bez vylúčeného Hlavičku.

Dojč – Trnovec 3:4 (1:2)
Búzek, Čech, Kuček – Hurban 2, Uher, Brunovský. r. Škrinár.

Domáci viedli gólom Búzka, no nezvládli záver polčasu, keď dvakrát inkasovali. Čech vyrovnal a po góle Hurbana na 2:3 dokázal vyrovnať Kuček. No v 89. min. definitívne rozhodol Martin Hurban.

Osuské – Prietrž 2:1 (1:0)
17. Vlček, 57. Danihel – 85. Čajko, r. Hušek.

V susedskom derby vyhrali zaslúžene domáci, ktorí si gólmi Vlčeka a Danihela vypracovali dvojgólové vedenie. Až v 85. min. dokázali hostiaskorigovať stav gólom Čajka.

Podbranč – Rovensko 0:1 (0:0)
Salay, r. Hurbánek.

Zaujímavý zápas spel do deľby bodov, keď v 89. min. dal Ján Salay víťazný gól hostí.