V 5. lige tri mužstvá zo Záhoria prehrali, body brali iba Gbely zo Záhoráckeho derby v Mokrom Háji. Výrazne im k tomu pomohla červená karta domáceho Kopálka v čase, keď domáci vyhrávali.

Ilustračné foto 123rf.com

ZsFZ 5. liga Západ 4. kolo
Trebatice – Brodské 5:1 (0:1)
Góly: 53., 71.a 77. D. Sýkora, 66. Machač, 85. Jakubek – 23. A. Gonda.
Pred 100 divákmi rozh. Pinter,
Brodské: D. Hnát – Petrovič, Štepník, O. Hnát (80. Daniel), Barkóci, Ritomský, Kompuš (73. Jakubec), Gonda, Trubiroha, Bartal, Gál, tréner Martin Ritomský.

Hostia na ihrisku lídra príjemne prekvapili, bohužiaľ iba v prvom polčase, ktorý gólom Andreja Gondu z 23. minúty vyhrali. Domáci tréner urobil tri zmeny, čo domácim pomohlo, najviac však príchod Daniela Sýkoru, ktorý Hnáta v bráne hostí prekonal trikrát a položil základ k presvedčivému víťazstvu Trebatíc.

Mor. Sv. Ján – Horné Orešany 2:5 (1:3)
Góly: 36. Denis Bolf, 83. O. Nemec (11) – 2. a 49. Planeta, 30. Hodulík, 34. Zvonár, 65. Rajt (11).
Pred 100 divákmi rozh. Pivarček.
Mor. Sv. Ján: Žilka – Stupavský, Mach, Hajdin, Benkovič, Chvátal, Vidovič (35. Baďura), Chvál, Emrich (52. O. Nemec), Dominik Bolf (79. Studenič), Denis Bolf, tréner Jozef Kovaľ.

Hostia mali vydarený vstup do zápasu, keď už v 2. min. dal Planeta ich vedúci gól. Po polhodine hry zvýšil Hodulík na 0:2 a o ďalšie štyri minúty pridal Zvonár tretí gól hostí. Denis Bolf o chvíľu znížil, no aj vstup do druhého polčasu vyšiel, keď opäť Planeta po štyroch minútach zvýšil vedenie hostí na 1:4. Posledné dva góly padli z pokutových kopov. Najskôr ho premenil Rajt na 1:5 a konečnú podobu skóre dal v 83.min. Ondrej Nemec.

Mokrý Háj – Gbely 1:3 (1:0)
Góly: 8. J. Pobuda – 55. F. Kučera, 69. P. Šebesta, 71. A. Šefčík.
Pred 50 div. rozh. Kusý.
ČK 1:0 (41. Kopálek).
Mokrý Háj: Juračka – Chrenka, M. Valúch, M. Rampáček, R. Valúch, Kopálek, Pobuda, Komárek (77. Prokeš), Biskupič, Kubík (69. Peška), Mucha (65. Machálek), tréner Štefan Kolštrom.
Gbely: Vanek – Dvořák, Zemánek, M. Karas  (89. Rampáček), D. Karas, Žáček, Kratochvíl, Šefčík (85. Mihálik), Cvečka (60. Zajíček), Kučera, Šebesta (86. Pukančík), tréner Michal Fedoráš.

V Záhoráckom derby sa domáci ujali vedenia už v 8.minúte gólom Jara Pobudu, no chvíľu pred prestávkou ich výrazne oslabil Kopálek, ktorý po faule videl červenú kartu hneď bez ŽK. Túto početnú výhodu hostia využili, keď už v 55. minúte Filip Kučera vyrovnal a Peťo Šebesta dostal naftárov do vedenia – 1:2. Keď o ďalšie dve minúty pridal Aďo Šefčík tretí gól hostí, bolo rozhodnuté. Záver zápasu už hostia „ustriedali.“