Malačania v tejto sezóne budú pod vedením nového trénera, Malackého odchovanca Ondreja Sakára nastupovať s omladeným kádrom.

V mužstve k vôli veku, pre zranenia a pracovné povinnosti  skončili viacerí starší hráči. Vrátil sa Pavol Bízek a hlavnou posilou je odchovanec Bosny a Hercegoviny Anur Burnazovič.

V prvom kole Malačania cestovali na derby zápas do Modry. Hneď od začiatku sa Malačania ujali vedenia ,ktoré držali až do 14 minúty keď domáci vyrovnali a dostali sa do vedenia. Polčas vyhrali domáci 11:9.

Do druhého polčasu nastúpili Malačania s odhodlaním otočiť výsledok. Už v 33. minúte vyrovnali a v 36. sa dostali do vedenia a to postupne zvyšovali. V závere sa ešte domáci pokúsili zvrátiť výsledok osobnou obranou, ale to sa im nepodarilo a pri stratách inkasovali ďalšie góly. Konečný výsledok 22 : 27

Tréner Ondrej Sakár pochválil kolektívny výkon svojho družstva, ocenil výkon brankárov ,ale hlavne výkon Anura Burnazoviča, ktorí prispel k víťazstvu 10 presnými zásahmi.

Miroslav Mizner

.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…