Vo vyšších súťažiach sa našim mužstvám nedarilo. Druholigová Skalica prehrala v Košiciach s Lokomotívou, štvrťoligový Holíč dokonca vysoko doma s Častkovcami a v 5. lige doma pukli Gbely, našťastie body ostali na Záhorí, keďže body si odviezli Jáňania. Boli to ich prvé body v tomto ročníku.

Ilustračné foto 123rf.com

SFZ 2. liga

V zápase o čelo druholigovej tabuľky zdolala Lokomotíva Záhorákov 2:0. Tým sa na východe nepodarilo skórovať a po druhej prehre v sezóne klesli na 3.miesto.

Lok. Košice – Skalica 2:0 (1:0)
Góly: 7. Horváth, 55. Dický.
Pred 530 divákmi rozh. Ochotnícky.
ŽK 3:2 (Haša, Opiela).
ČK 0:1 (42. Opiela).
Skalica: Čikoš Pavličko- Švrček, Jánošík, Klavatovič, Mizerák, Lipták, Haša, Opiela, Čtvrtníček (80. Jakubek), Šebesta, Hruška (89. Ulrich), tréner Jozef Kostelník.

V prvom polčase mali navrch hostia, inkasovali však v 7. min. rýchly gól z kopačky Horvátha po rohu. Domácim uľahčila cestu k víťazstvu červená karta Lukáša Opielu v 42. min. po druhej ŽK.

Vedenie domácich poistil v 55. min. Dický, ktorý presnou hlavičkou prekonal Čikoš Pavlička na konečných 2:0. Skalica klesla v tabuľke na 3. miesto

Jozef Kostelník, tréner Skalice: „Zápas sme si prehrali po štandardných situáciách. Herne sme boli lepší, predovšetkým v prvom polčase, keď to vyzeralo, ako keby proti sebe hrali mužstvá z iných líg. Mrzí ma, že nám nebolo súdené dohrať zápas v jedenástich, pretože si myslím, že v tom prípade by sme skóre otočili. Zrejme to ale tak malo byť, alebo musí byť. Ja môžem povedať, že som veľmi hrdý na chlapcov za to, ako dnes hrali.”

ŽK 4:1, ČK 1:0 (78. Uher).
Holíč: Ravas (46. Myšák)- Vaclavik, Konečný, M. Nečas, Mišík, Uher, Jurkovič, Pagáč, Rajčák, Mihálik, Koryčánek (85. Hurta), tréner Vladimír Váňa.

Hostia prevýšili domácich vo všetkých herných činnostiach a už v 3. min. sa ujali vedenia po hlavičke Tuschela. V 14.min. strelou z 25 m prekonal Ravasa Kurín a do polčasu pridali Častkovce ešte ďalšie dva góly. Po polčase prišiel do domácej brány Myšák a udržal si čisté konto aj preto, že hostia sa už do útočenia nehrnuli.

Brodské – Mokrý Háj 4:1 (1:0)
Góly: 33., 74. a 84. (11) G. Trubiroha, 62. D. Gál – 53. M. Biskupič.
Pred 150 divákmi rozh. Mokrý, ŽK 1:3.
Brodské: D. Hnát – Petrovič, Štepník, O. Hnát, Čepka, Ritomský (75. Antálek), Kompuš (46. Gál), Gonda, Trubiroha, Bartal, Schvalier (80. Daniel), tréner Martin Ritomský.

Mokrý Háj: Juračka – Chrenka, Machálek, M. Rampáček, R. Valúch, Pobuda, Komárek (46. Peška), Sloboda (65. Prokeš), Biskupič, Mucha (76. Kubík), Čermák, tréner Štefan Kolštrom.

V záhoráckom derby videli diváci zaujímavý futbal zásluhou obidvoch mužstiev. Strelecky disponovaný Gabo Trubiroha dostal domácich do vedenia po pohodinke hry a s minimálnym rozdielom išli mužstvá aj do kabín. Po prestávke hostia v snahe vyrovnať zvýšili iniciatívu a v 53. min. zásluhou Mareka Biskupiča vyrovnali na 1:1. Striedajúci David Gál o deväť minút dostal opäť domácich do vedenia – 2:1. Domáci boli aj naďalej iniciatívnejší a v 74. min. pridal Trubiroha tretí gól a v 84. min. uzavrel svoj hetrik, keď premenil pokutový kop na konečných 4:1.

Gbely – Mor. Sv. Ján 2:4 (2:1)
Góly: 23. a 31. P. Šebesta – 4. J. Stupavský, 46. a 72. Dominik Bolf, 51. F. Chvál.
Pred 220 divákmi rozh. Cvešper, ŽK 2:4.
Gbely: Toman – Dvořák, Bolebruch, Zemánek, D. Karas (53. R. Rampáček), Žáček, Šefčík, Cvečka, Zajíček (53. Mihálik), Kučera, Šebesta (75. Pukančík), tréner Michal Fedoráš.
Mor. Sv. Ján: O. Nemec – Stupavský, Mach, Hajdin, Vidovič, Chvátal, Chvál, Emrich (15. Vávra), Studenič, Dominik Bolf, Kudlička, tréner Jozef Kovaľ.

V druhom Záhoráckom derby sa zrodilo veľké prekvapenie ma úkor domácich Naftárom. Jáňania doteraz nezískali ani bod a dali iba štyri góly. Rovnaký počet dali v Gbeloch, čo im zabezpečilo zisk troch bodov. Pritom prišli iba s dvanástimi hráčmi, v bráne s útočníkom Nemcom a už po štvrťhodine si vyčerpali svoje jediné striedanie po zranení Emrich. To už od 4. min. vyhrávali gólom Jozefa Stupavského, no domáci ešte do polčasu stačili odpovedať dvomi presnými zásahmi Peťa Šebestu – 2:1. Aj vstup do druhého polčasu vyšiel hosťom. Hneď po rozohrávke vyrovnal Dominik Bolf a po ďalších piatich minútach už hostia vyhrávali po góle Filipa Chvála 2:3. Snaha domácich o vyrovnanie k úspechu neviedla a tak hostia udreli ešte raz. V 72. min. dal ich poistný gól Dominik Bolf na konečných 2:4.

Horné Orešany – Trebatice 1:2