V siedmom kole 5. ligy sa neodohral zápas v Mokrom Háji, kde mali hrať Trebatice. Tie majú odložené už dva zápasy, napriek tomu sa vyhrievajú na čele tabuľky so štvorbodovým náskokom. Zvyšné dva zápasy sa skončili remízami,keď domáci v Gbeloch i v Brodskom zachraňovali bod v posledných minútach.

Ilustračné foto: 123rf.com

ZsFZ 5. liga Západ 7. kolo

Brodské – Mor. Sv. Ján 3:3 (2:2)

Góly: 29. a 41. G. Trubiroha, 86. M. Bartal (11) – 39. a 50. Dominik Bolf, 67. M. Emrich.

Pred 120 divákmi rozh. Čaja, ŽK 3:3.

Brodské: D. Hnát – Schvalier, Barkóci, O. Hnát, Čepka (46. Daniel), Ritomský, Kompuš, Gál, Gonda, Trubiroha, Bartal, tréner Martin Ritomský.

Mor. Sv. Ján:  O. Nemec – Hajdin, Chvátal, Mach, Stupavský, Chvál, Dominik Bolf, Emrich (90. Žilka), Studenič, Benkovič, Hladík (77. Mračna), tréner Jozef Kovaľ.

Jáňania doteraz všetky svoje body získali vonku a v Brodskom si ich v Brodskom navýšili. Počas celého zápasu držali s domácimi krok a o víťazstvo prišli tesne pred koncom z pokutového kopu. Vedenia sa ujali domáci gólom Gaba Trubirohu v 29. min., no o desať minút Dominik Bolf zrovnal na 1:1. Obaja hráči si to ešte raz zopakovali, keď chvíľu pred polčasom Trubirohal dal na 2:1, no hneď po prestávke Dominik Bolf vyrovnal na 2:2. Hostia sa úspešne bránili tlaku domácich a v 67. min. udreli Marekom Emrichom – 2:3. Keď sa zdalo, že si z Brodského odvezú všetky tri body, v 86. min. nariadil rozhodca Čaja v prospech domácich pokutový kop a z neho stanovil konečný výsledok na 3:3 domáci kapitán Maťo Bartal.

Gbely – Horné Orešany 4:4 (1:2)

Góly: 32. M. Karas (11), 63. T. Cvečka, 66. F. Kučera, 87. P. Zajíček –  20.45. D. Blažo, 60. M. Planeta, 71. E. Babirát.

Pred 100 divákmi rozh. Murín, ŽK 1:2.

Gbely: Toman – Dvořák, Bolebruch, Zemánek  (58. D. Karas), M. Karas, Žáček, Zajíček, Šefčík, Cvečka, Kratochvíl (56. Mihálik), Kučera, tréner Michal Fedoráš.

Gbelaniasichutili na tri body, no nakoniec sa museli uspokojiť aj s jedným, keďže počas celého zápasu iba prehrávali. V 20. min. dostal hostí do vedenia Dušan Blažo, na čo odpovedali domáci v 32. min. premenenou penaltou Martina Karasa. Keď sa zdalo, že domáci zo šancí nejaký gól dajú, tesne pred odchodom do šatní opäť trafil Blažo – 1:2.  Keď po hodine hry zvýšil M. Planeta na 1:3, nevyzeralo to s Naftármi nádejne, lenže v priebehu troch minút Tomáš Cvečka a Filip Kučera zrovnali na 3:3. Ani tentoraz sa domáci nepoučili a od 71. min. opäť prehrávali po góle Babiráta. Zo záverečného tlaku dosiahli domáci aspoň vyrovnávajúci gól, keď v 87.min. sa o deľbu bodov postaral Peťo Zajíček – 4:4.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…