Rekuperacia 1

Za Burčiakom najrýchlejšie bežali Miro Mikula a Erika Farkašová

Jozef Komorný 0

Jubilejný 20. ročník Burčákovej šestky v Dolných Bojanoviciach bol 28. pretekombežeckého podujatia Moravsko – Slovenského bežeckého pohára (MSBP) a Grand prix Záhoria (GPZ).

 

 

V konkurencii 355 bežcov (179 dospelých + 176 mládežníkov) vyhrali na 6 km trati David Kákona z Hodonína a Irena Pospíšilová z Drnovic.

Najrýchlejšími Záhorákmi boli Holíčan Tomáš Skala a Erika Farkašová z AŠK Skalica, víťazka veteránskej kategórie nad 35 rokov.

Na stupne sa z bežcov nášho regiónu dostali dvaja šesťdesiatnici, Miro Mikula vyhral a Jozef Chrenka bol druhý. Tesne za stupňami skončil Miro Hajossy z Koválova.

Medzi ženami sa to podarilo Mirke Zíškovej z Jablonice a Svetlane Raffayovej z Kútov. V mládežníckych kategóriách si chlapci vybehali tri pódiové umiestnenia.

 

VÝSLEDKY

Muži do 40 rokov:  1. D. Kákona, Hodonín, 18:46 min., ..7. T. Skala, Holíč, 21:04, ..9. P. Masaryk, Dojč, 21:17, ..14. G. Čermák, Holíč, 22:38, 15. V. Hyránek, Kúty, 22:58, 16. J. Bellay, Skalica, ..22. A. Herceg, ZFT Senica, ..24. P. Bellay, Skalica, 25. T. Vintr, Holíč, 26. J. Cintula, Štefanov, ..29. Martin Haba, Malacky, ..32. P. Riečický, Holíč, ..48. B. Jurík, Senica.

Muži nad 40 rokov:  1. M. Kleibl, Kuřim, 20:10, ..6. J. Jurčík, Skalica, 22:19, 7. R. Komárek, Skalica, 22:29, 8. M. Kollár, Gbely, 22:59, ..10. M. Fabuš, Tomky, 24:02, ..14. Milan Haba, Malacky, 26:26, ..17. R. Zíšek, Cerová, 27:03.

Muži nad 50 rokov:  1. P. Kadlec, Milotice, 21:50, ..5. J. Zváč, Šaštín, 23:32, ..7. Peter Portášik, AŠK Skalica, 24:37, ..10. V. Vydarený, obaja AŠK Skalica, 26:21, ..14. I. Raffay, Kúty, 15. J. Orth, Zohor, ..17. V. Stacha, Šaštín.

Muži nad 60 rokov:  1. M. Mikula, Radošovce, 23:09, 2. J. Chrenka, AŠK Skalica, 24:17, ..10. P. Waldecker, Senica, 33:53.

Muži nad 65 rokov:  1. K. Navara, Uh. Ostroh, 24:38, ..6. J. Varmuža, Brezová, 29:42.

Muži nad 70 rokov:  1. F. Husár, Trenčín, 12:52, ..4. M. Hajossy, Koválov, 15:46, ..8. R. Roučka, Junior Holíč, 19:22.

Ženy do 35 rokov: 1.  I. Pospíšilová, Drnovice, 22:28.

Ženy nad 35 rokov: 1. E. Farkašová, AŠK Skalica, 24:33, 2. M. Zíšková, Jablonica, 24:39, ..6. I. Kudláčová, Radošovce, 27:25, ..8. J. Kubíčková, ZFT Senica, 28:44, ..17. A. Mikulová, Radošovce.

Ženy nad 45 rokov: 1. M. Durnová, Veselí, 26:25, ..3. S. Raffayová, Kúty, 28:13, ..9. M. Varmužová, Brezová, 32:58, ..11. J. Dermeková, Gbelskí Strýci, ..13. M. Mrázová, Holíč.

Juniori (roč. 98 a 99) na 1125 m: 3. Nikolas Náter, Senica, 3:54.

Dorastenci (roč. 00 a 01) na 1125 m: 2. Filip Búzek, Šaštín, 3:35 min., 3. Pavol Riečický, Holíč, 3:37.

 

INAT vodny luc 1110x300px