Desiate kolo majstrovstiev oblasti bolo kolo domácich. Iba Slovan Šaštín dokázal vonku bodovať po výsledku 2:2 v Radošovciach, ostatných sedem zápasov vyhrali domáci, najvyššie Borský Mikuláš, ktorý „rozbil“ Kúty 7:2.

Rybky – Jablonica 2:0 (1:0)
Góly: F. Ravas 2, rozh. Knap.

Už v 4. min. nevyužil šancu Kuchta, ale aj hosťujúci Búran spálil šancu. V 42. min. sa už domáci tešili, keď center Buriana premenil Frey Ravas – 1:0. Hneď po prestávke po rohu Morávka zvýšil hlavou nepokrytý Ravas na 2:0. Ďalšie možnosti nevyužili Kuchta ani Morávek, z hostí Gaža a neujal sa ani trestný kop Búrana. Domáci vyhrali piatykrát v rade.

Sp. Stráže – Lakš. N. Ves 3:2 (2:1)
Góly: J. Herda, Beňa (11), Vach – Hílek, Hubek, rozh. Ryčovský.

V Strážach videla početná divácka kulisa výborný zápas s množstvom šancí i gólov. V 13. min. sa ujali vedenia domáci gólom Jakuba Herdu a v 35. min. zvýšil Jozef Beňa z pokutového kopu na 2:0. Kontaktný gól dal o štyri minúty Peťo Hílek. Otvorený futbal sa hral aj po prestávke a hosťom sa v 74. min. podarilo vyrovnať zásluhou Filipa Hubeka. Z gólu sa však dlho netešili, lebo už o minútu dal vedúci gól domácich Tomáš Vach – 3:2. Svoje vedenie si Stražania už udržali.

Radošovce – Slovan Šaštín 2:2 (0:0)
Góly: Petrovič 2 – Šedivý, Perička, rozh. Kendi.

Vyrovnaný zápas s množstvom nepremenených šancí na obidvoch stranách.  Domáci sa ujali vedenia Edom Petrovičom v 52. min., no za deväť minút bolo po góloch Adama Šedivého a Tomáša Peričku 1:2. Keď sa zdalo, že hostia siahajú po troch bodoch, v 88. min. vyrovnal Petrovič na konečných 2:2.

Dubovce – Rohov 5:1 (1:1)
Góly: Vanek, Martinusík, Gregúrek, Kudláč, vlastný (Chocholáček) – I. Ravas, rozh. Miro Šefčík.

Domáci v prvom polčase spálili niekoľko šanci, vedenia sa ujali až v 23. min. Vanekom. Hostia gólom do šatne vyrovnali Ivanom Ravasom, no po góle Jara Martinusíka v 51. min. sa hralo už na jednu bránu a domáci pridali ďalšie tri góly. Jednoznačné a zaslúžené víťazstvo domácich.

Radimov – Hlboké 2:0 (1:0)
Góly: Kessl, D. Frühauf, rozh. Vlk.

V šlágri kola mužstiev z čela tabuľky videli diváci zaslúžené víťazstvo domáceho celku, ktorý bol po celý zápas lepším a futbalovejším mužstvom. Po štvrťhodine hry dostal domácich do vedenia Paťo Kessl a po hodine hry zo štandartky uzavrel David Frühauf na konečných 2:0. Snaha hostí končila pred šestnástkou domácich, keď za celý zápas vyprodukovali len dve slabé strely na domáceho brankára. Ich séria neporaziteľnosti sa tak skončila, naopak tá domáca pokračuje už 20. zápasom bez prehry.

Bor. Mikuláš – Kúty 7:2 (4:1)
Góly: Ľ. Macek 3, Cintula 2, Vaniš, Mička – Šimek, Létal, rozh. Mráz.

Domáci už v prvom polčase viedli 4:1, v druhom polčase pokračovali vo víťaznom ťažení a pridali ďalšie tri góly. Hostia len korigovali výsledok. Výhra domácich mohla byť ešte vyššia, viacero sľubných šancí pozahadzovali.

Oreské – Kopčany 2:1 (1:1)
Góly: Jarábek  2 – Jakub Blažek, rozh. Prelec.

Hostia poriadne potrápili domácich. V 23. min. prekvapil domáceho brankára Bernáta zo štandartnej situácie Jakub Blažek a bolo 0:1. Strelecké trápenie domácich ukončil až v 43. min. Tomáš Jarábek, ktorý vyrovnal na 1:1. Po prestávke sa hralo v réžii domácich a bol to opä Jarábek, ktorý dal v 55.minúte ich víťazný gól – 2:1.

Bor. Sv. Jur – Cerová 2:0 (1:0)
Góly: H. Drgonec 2, rozh. Ryčovský.

Súboj mužstiev zo spodku tabuľky rozhodli vo svoj prospech domáci zásluhou strelecky disponovaného Heňa Drgonca. Ten sa najskôr presadil v 37. minúte a svoj druhý gól pridal po hodine hry, keď zvýšil na konečných 2:0. Hostia boli snaživý, domáceho brankára však príliš nepreverili.

16 FK TJ Kúty 10 0 1 9 12:38 1 1 -11 17

Dohrávky: Bor. Sv. Jur – Radimov a Kúty – Stráže 1.11.

ObFZ Senica II. trieda 10. kolo

Dve susedské derby skončili rovnakým výsledkom, 3:1 vyhral Štefanov s Unínom i Čáry v Smolinskom. Prekvapili Smrdáky v Kunove, na víťaznú vlnu sa vrátili Močidľany, ktoré po troch prehrách už druhýkrát vyhrali a vyhral aj líder zo Sobotišťa, i keď s mierne odratými ušami.

Kunov – Smrdáky 3:4 (1:3)
Góly: R. Burian 2, Jankových – Bôžik 2, Danihel, Malý, rozh. Matúš.

Obrovské prekvapenie v Kunove, kde vyhralo mužstvo bojujúce o záchranu so súperom z čela tabuľky. Kto prišiel o desať minút neskôr, už nevidel štyri góly. Už v 2. min. ich dostal do vedenia Tomáš Danihel a v 8. min. zvýšil Vlado Bôžik na 0:2. Rado Jankových o minútu znížil, no v 11. min. opäť Bôžik dal na 1:3. V poslednej dobe strelecky aktívny Rado Burian znížil v 61. min. na 2:3, no v 67. min. prišiel na ihrisko hrajúci tréner Stano Malý a o minútu dal gól na 2:4. Burian svojim druhým gólom znížil na 3:4, no domáci už prehru odvrátiť nedokázali.

Hradište – Š. Humence 1:3 (0:2)
Góly: Cutlac – A. Foriška, Pucheľ, rozh. Lapoš.

Očakával sa vyrovnaný zápas, no lepšie ho zvládli hostia, ktorí sa ujali v 31. min. vedenia Alešom Foriškom a tesne pred prestávkou zvýšil Paťo Pucheľ na 0:2. Keď po hodine hry pridal Foriška svoj druhý gól na 0:3, bolo prakticky rozhodnuté. Domáci už len v poslednej minúte znížili, úspešným strelcom bol Vlado Cutlac – 1:3.

Petrova Ves – Koválov 2:1 (2:0)
Góly: Ovečka 2 – Pavlík, ČK 1:0 (58. Š. Vanek), rozh. Bednár.

Domáci boli po celý zápas jednoznačne lepším mužstvom, no nevyužili veľa vyložených šancí. Vedúci gól dal v 17.min. Milan Ovečka z penalty a tesne pred prestávkou zvýšil na 2:0. Po hodine hry videl domáci Vanek ČK, no hostia to dokázali využiť už len na zníženie v 81. min. Tomášom Pavlíkom. V závere zápasu sa domáci ešte strachovali o výsledok.

Sekule – Pop. Močidľany 1:2  (0:2)
Góly: Adam Trajlínek – Jakubek, Novák, rozh. Daniš.

Zápas sa hral prakticky len na bránu domácich. Hostia boli od začiatku lepším mužstvom a zaslúžene si pripísali tri body. Už v úvodnej polhodine sa presadili Adam Jakúbek s Braňom Novákom, domáci znížili v 74. min. Adamom Trajlínkom, no vyrovnať už nedokázali.

Štefanov – Unín 3:1 (1:1)
Góly: Tomašovič, Tureček, vlastný (Hoferka) – Šiška, rozh. Škrinár.

V susedskom derby si strelci nechali góly na záver polčasu. V 40. min. sa ujali domáci vedenia gólom Tomašoviča a o chvíľu vyrovnal Šiška. Po prestávke dal na 2:1 bývalý hráč Unína Braňo Tureček. Domáci nevyužili ďalšie šance, ich poistku dal vlastným gólom Erik Hoferka.

Letničie – Sobotište 0:2 (0:0)
Góly: M. Tomeček, Vandák, rozh. Mesíček.

V súboji posledného z prvým sa domáci držali až do 70.min., kedy dal vedúci gól favorita Miro Tomeček – 0:1. Domáci sa domáhali odpískania ofsajdu, no nestalo sa. V záverečnom vabangu domácich dal v poslednej minúte gólovú poistku gostí striedajúci Vandák.

Smolinské – Čáry 1:3 (0:0)
Góly: R. Polák – vlastný (Kašák), T. Polák, M. Polák, rozh. Lapoš.

V susedskom derby začali lepšie hostia, no nedokázali sa presadiť. Z domácich pohrozil štandartkou R. Daniel, no Ozábal bol pozorný. Hneď po prestávke sa presadil Roland Polák a domáci viedli. Čáry pridali a po strieľanom centri F. Kuníka si dal Kašák vlastný gól. Potom sa v priebehu jedinej minúty presadili Polákovci aj v drese hostí. Najskôr v 79. min. Tomáš a o minútu aj Marek – 1:3. Hostia vyhrali zaslúžene.

14 TJ Družstevník Letničie 10 1 1 8 7:35 4 1 -14 0

Dohrávky: Štefanov – Š. Humence 1.11., Sekule – Smolinské 5.11.

ObFZ Senica III. trieda 10. kolo
Prietrž – Vrádište 1:3 (0:1)
Góly: vlastný (Smaženka) – Múčka 2, Giertl, rozh. Škrinár.

Zápas tretieho s druhým domáci nezvládli a tak unikajúca dvojica si pred nimi náskok zväčšila. Do vedenia dostal hostí v 13. min. Ľuboš Múčka, v 67. min. zvýšil Juraj Giertl na 0:2 a tretí gól hostí pridal v 76. min. opäť Múčka. Gólu sa dočkali aj domáci, v samom závere im však vlastencom „musel“ vypomôcť Smaženka.

Dojč – Osuské 3:2 (0:2)
Góly: Búzek 2, Krátky – Danihel, Jurovatý, rozh. Martin Šefčík.

Zápas rozdielnych polčasov. Produktívni hostia v záverečnej štvrťhodine prvého polčasu získali sľubný dvojgólový náskok zásluhou Ľuba Danihela a Rasťa Jurovatého. Po prestávke sa však v úvodnej desaťminútovke dvakrát presadil domáci kanonier Robo Búzek a bolo vyrovnané. Keď sa už kalkulovalo s deľbou bodov, v poslednej minúte rozhodol Majo Krátky – 3:2.

Rovensko – Chropov 2:0 (0:0)
Góly: Baláž, Starych (11), rozh. Hušek.

Líder tabuľky neúspešne dobíjal 70 minút bránu súpera. Až vtedy sa to podarilo Lukymu Balážovi a gólovú poistku pridal dve minúty pred koncom Silvo Starych z pokutového kopu.

Trnovec – Podbranč 1:2 (0:2)
Góly: R. Uher – Rybnikár, Jankových, rozh. Matúš.

O najväčšie prekvapenie 10. kola sa postarali hráči Podbranča, ktorí dokázali vyhrať v Trnovci. Základ k zisku troch bodov postavili v prvom polčase, keď v priebehu troch minút dali dva góly. V 32.min. ich dostal do vedenia Milan Rybnikár a v 35. min. zvýšil Ondro Jankových na 0:2. Kontaktný gól domácich dal v 54. min. Rado Uher, no na viac sa už Trnovec nezmohol.