Dva domáce prvoligové zápasy v uplynulom týždni zvládli hokejisti Skalice bez zaváhania a posunuli sa v tabuľke na 2. miesto za Prešov, s ktorým v piatok na jeho ľade stretnú v priamom súboji o čelo tabuľky.

1. hokejová liga – 7. kolo

HK Skalica – Nové Zámky B 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
Góly: 13. a 55. Okoličány, 15. a 28. Vaškovič, 30. Kučera, 31. Vereš, 59. Jarolín.
Pred 518 divákmi rozhodoval Krist.
Vylúčení 1:3 na 2 min.
Presilovky 2:0, oslabenia 0:0.

Skalica: Košút – Janík, Škápik, Sloboda, Mikéska, Pavešic, Kukliš, Drahorád, Straka – Hujsa, R. Vereš, Vaškovič – Okoličány, Jarolín, Jurák – Janáč, Kučera, Hluch – Dvonč, Dufek, Kotzma, tréner Ružička.

V drese domácich sa po dlhšom zranení objavil už aj Ľubomír Vaškovič. Necelú štvrťhodinku odolávali hostia náporu domácjch. Prvýkrát kapitulovali v 13,min., kedy sa v presilovke presadil Okoličány a o dve minúty sa po dlhšom čase presadil Vaškovič – 2:0. V druhej tretine sa v priebehu troch minút presadili Vaškovič, Kučera i Vereš a zrazu bolo 5:0. Domácich vysoké vedenie uspokojilo a ďalší presný zásah prišiel až v 55. min. z hokejky Okoličányho a v 58. min. uzavrel na konečných 7:0 René Jarolín.
Ďalšie výsledky 7. kola: Trnava – HC Bratislava 0:3, Michalovce – Pov. Bystrica 12:3, Dubnica – Topoľčany 2:3 s. n., Prešov – Spiš. N. Ves 9:3.

1. hokejová liga – 8. kolo
HK Skalica – MHK Dubnica 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Góly: 6. Jurák, 12. Janáč, 25. Hluch – 32. Ďuriš.
Pred 705 divákmi rozhodoval Mĺkvy.
Vylúčení 7:5 na 2 min. Presilovky 2:1, oslabenia 0:0.

Skalica: Košút – Škápik, Horváth, Mikéska, Sloboda, Janík, Pavešic, Kukliš, Drahorád – Vaškovič, Hujsa, Janáč – Jurák, Jarolín, Okoličány – Hluch, Kučera, Dvonč – Kotzman, Čederle, Dufek, tréner Ružička.

Po rozpačitom začiatku sa domáci ujali vedenia v 6. min., keď početnú výhodu využil Jurák – 1:0. Aj druhý gól dali domáci z presilovky, jeho autorom bol v 12. min. Janáč – 2:0. V druhej tretine pridal v 25. min. Hluch tretí gól Záhoráková a ďalšie možnosti na zvýšenie svojho vedenia ostali nevyužité. Naopak, v 32. min. znížil Ďuriš na 3:1. Tretia tretina bola vyrovnaná a skóre sa už nezmenilo napriek viacerým príležitostiam, ani pri viac ako minútovej power play hostí.

Ďalšie výsledky 8. kola: Spiš. N. Ves – Michalovce 6:5 p. pr., Pov. Bystrica – Nové Zámky B 7:2, Topoľčany – Trnava 1:2, HC Bratislava – Prešov 1:4.

2. hokejová liga – 4. kolo

Seničania ani na štvrtý pokus nebodovali a po štyroch kolách uzatvárajú druholigovú tabuľku.

HC Senica – Dolný Kubín 2:4 (0:1, 2:2, 2:1)
Góly: 26. M. Daniel, 38. L. Vaňa – 14. Šeliga, 22. Sitek, 36. Kováč, 51.Hricko.
Pred 173 divákmi rozhodovali Purgat – J. Šefčík, Haringa.
Vylúčení na 2 min. 2:5.
Presilovky 0:1, oslabenia 0:0.

Senica: M. Barčák – M. Vereš, M. Leskovský, R. Fian, E. Štefanka – D. Sova, M. Konečný, T. Pavlík, L. Vaňa, F.Plánka, M. Daniel, L. Dolinajec, D. Riška, T. Čech, M. Kollár, T. Šrámek, E. Šimek.

Ani vo štvrtom zápase Seničania nebodovali, hoci tentoraz boli k tomu najbližšie. Hostia sa v prvej tretine ujali vedenia a chvíľu po prestávke zvýšili Sitekom na 0:2. O chvíľu Daniel znížil na 1:2 a v závere tretiny padli ešte dva góly, po jednom na obidvoch stranách. Snahu domácich o vyrovnanie prekazil gól Hricka na 2:4 z presilovky. Domáci sa už na zvrat nezmohli.
Ďalšie výsledky 4. kola: Prievidza – Ružomberok 3:2, KFT Budapesť – Púchov 3:5, HC Nitra – HC Bratislava B 3:2, Partizánske – Levice 1:0 s. n.

Mládežnícky hokej
Extraliga juniori 5. kolo: Skalica – Skalica 3:6 (2:1, 1:3, 0:2), g. h. Okoličány 3, Savara, Čederle, Krýdl, 6. kolo: Martin – Skalica 1:0 (0:0, 0:0, 1:0).

12. Spiš.N.Ves 6 0 0 0 6 5:20 0

Extraliga dorastu 7. kolo: Trenčín – Skalica 2:3 (1:0, 0:1, 1:2), g. h. Rajčák, Rekoš, Kotvan, 8. kolo: Púchov – Skalica 2:6 (0:1, 2:5, 0:0), g. h. Kotvan, Martiška, Nemec, Pavelka, Pobuda, Rajčák.

1. Trenčín 8 6 0 0 2 31:14 18
2. Košice 8 5 1 0 2 34:16 17
3. Skalica 8 5 0 1 2 31:18 16
4. HC Slovan 8 5 0 0 2 30:15 15
5. Poprad 8 4 1 1 2 23:19 15
6. L.Mikuláš 8 4 1 1 2 18:19 15
7. MMHK Nitra 8 4 0 1 3 37:25 13
8. HKM Zvolen 7 3 2 0 2 20:21 13