V deviatom kole 5. ligy sa hral Záhorácky derby zápas v Gbeloch, strelecky sa tu preťahovali bývalí spoluhráči zo Stráží Kučera a Rampáček. Mor. Sv. Ján prehral v Horných Orešanoch a Brodské nestačilo na lídra z Trebatíc, keď „prespalo“ najmä prvý polčas.

Ilustračné foto: 123rf.com

Gbely – Mokrý Háj 1:1 (0:1)
Góly: 64. F. Kučera – 45. M. Rampáček.
Pred 150 divákmi rozh. Šamko, ŽK 1:2.
Gbely: Toman – Dvořák, Bolebruch, D. Karas, M. Karas, Žáček, Zajíček (71. Nemečkay), Cvečka, Šefčík, Mihálik (46. P. Šebesta), Kučera, tréner Michal Fedoráš.
Mokrý Háj: Kotvas – T. Sloboda (88. Chrenka), M. Rampáček, Mucha, M. Valúch, R. Valúch, Biskupič, Komárek (46. F. Sloboda), Kopálek (84. Kubík), Čermák, Prokeš (73. Pobuda), tréner Štefan Kolštrom.

Záhorácke derby nespoznalo víťaza, mužstvá si body podelili. Hostia udreli tesne pred odchodom do kabín, keď sa v 45. minúte presadil Marcel Rampáček, ktorý ideálne trafil trestný kop z hranice šestnástky – 0:1. Po prestávke domáci pridali a zaslúžene sa dočkali vyrovnania, keď v 64. minúte vyrovnal bývalý Rampáčkov spoluhráč zo Stráží Filip Kučera. Dostal ideálnu prihrávku za obranu a lobom nedal Kotvasovi šancu – 1:1.

Horné Orešany – Mor. Sv. Ján 2:0 (0:0)
Góly: 47. M. Planeta (11), 90. D. Blažo.
Pred 100 divákmi rozh. Drábik, ŽK 2:1.
Mor. Sv. Ján: O. Nemec – Chvátal, Mach, Stupavský, Chvál, Dominik Bolf, Studenič, Mračna, Benkovič, Kudlička, Vidovič, tréner Jozef Kovaľ.

Hostia bez možnosti striedania s hráčom v bráne držali vyrovnaný stav celý prvý polčas. Hneď po prestávke však rozhodca nariadil proti hosťujúcemu mužstvu pokutový kop, ktorý premenil Planeta – 1:0. Nakoniec to bol rozhodujúci gól, keďže striedajúci hráč Blažo pridal gólovú poistku až v nadstavenom čase.

Brodské – Trebatice 1:4 (0:4)
Góly: 84. G. Trubiroha – 10. a 40. M. Směřička, 13. a 32. L. Kirka.
Pred 100 divákmi rozh. Zahumenský, ŽK 2:0.
Brodské: D. Hnát – Petrovič, Štepník, O. Hnát, Barkóci, Jakubec (49. Antálek), Ritomský, Gál (70. Čepka), Gonda, Trubiroha, Bartal, tréner Martin Ritomský.

Hostia rozhodli o troch bodoch už v prvom polčase, kedy získali štvorgólový náskok. V 10.min. ich dostal do vedenia Směřička a o tri minúty zvýšil Kirka na 0:2. V záverečnej štvrťhodine prvého polčasu sa obaja strelci presadili ešte raz, len si prehodili poradie, najskôr trafil Kirka a po ňom Směřička. Po prestávke už svoje vedenie bez problémov udržiavali, až v 84. min. dal aspoň čestný gól domácich Gabo Trubiroha – 1:4.

1. Trebatice 7 6 0 1 20:7 18
2. Gbely 9 4 3 2 21:15 15
3. H.Orešany 9 4 2 3 22:16 14
4. Mokrý Háj 8 3 1 4 17:16 10
5. Brodské 9 3 1 5 18:22 10
6. Mor.Sv.Ján 8 1 1 6 11:33 4

Dohrávky: Mor. Sv. Ján – Trebatice 21.10., Mokrý Háj – Trebatice 29.10.

.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…