V poslednom desiatom kole jesennej časti 5. ligy sa hrali až dva Záhorácke derby zápasy. V Mokrom Háji si domáci poradili s Brodským najmä zásluhou zlepšenej hry po prestávke. V Jánoch domáci neprerušili svoju nepríjemnú sériu bez zisku bodu a prehrali aj svoje štvrté stretnutie na svojom ihrisku s Gbelami. Už im na to ostáva jediná šanca, o týždeň v dohrávke s lídrom z Trebatic.

Ilustračné foto: 123rf.com

Mokrý Háj – Brodské 4:1 (1:1)
Góly: 23. a 83. M. Čermák, 78. M. Biskupič, 85. T. Kopálek – 43. M. Bartal (11).
Pred 100 divákmi rozh. Majcher, ŽK 2:4.

Mokrý Háj: Kotvas – Chrenka, M. Rampáček, M. Valúch, Mucha (46. Machálek), R. Valúch, Pobuda, Biskupič, F. Sloboda (83. Prokeš), Kopálek (85. Kubík), Čermák, tréner Štefan Kolštrom.

Brodské: D. Hnát – Petrovič (54. Daniel), Štepník, O. Hnát, Barkóci, Ritomský, Kompuš (83. Jakubec), Gál, Gonda, Trubiroha, Bartal, tréner Martin Ritomský.

Domáci začali aktívne a v 23.min. ich dostal do vedenia najlepší strelec súťaže Marek Čermák 1:0. Ďalšiemožnosti však využiť nedokázali a tak tesne pred prestávkou prišiel trest, keď z nariadeného pokutového kopu vyrovnal kapitán Maťo bratal na polčasových 1:1. Po prestávke sa na ďalší gól čakalo až do 78.min., kedy dostal domácich opäť do vedenia Marek Biskupič. Hostia v snahe vyrovnať vsadili všetko na jednu kartu, no v poslednej desaťminútovke ešte dvakrát inkasovali. Najskôr v 83.min. svojim druhým gólom zvýšil Čermák na 3:1 a o dve minúty uzavrel skóre zápasu Tomáš Kopálek na konečných 4:1.

Mor. Sv. Ján – Gbely 0:5 (0:2)
Góly: 30. Žáček, 45. M. Karas (11), 68. Pukančík, 77. a 83. Mihálik.
Pred 100 divákmi rozh. Markech, ŽK 4:3.

Mor. Sv. Ján: O. Nemec (85. Hajdin) – Chvátal, Mach, Stupavský, Chvál, Dominik Bolf, Benkovič, Studenič (66. Mračna), Denis Bolf, Kudlička, Vidovič, tréner Jozef Kovaľ.

Gbely: Toman – Dvořák, Bolebruch, M. Karas, Zemánek, Žáček, Zajíček (46. Nemečkay), Cvečka, Šefčík (75. Mihálik), P. Šebesta (71. R. Rampáček), Kučera (64. Pukančík), tréner Michal Fedoráš.

Jáňania doma ešte nebodovali a nepodarilo sa im to ani v derby s Gbelami. Krok dokázali držať iba v úvodnej polhodinke, keď prvýkrát inkasovali v 30.min. z kopačky Miša Ťáčka. V posledných sekundách prvého polčasu premenil pokutový kop Maťo Karas a hostia viedli 0:2. V druhom polčase sa hralo už v réžii hostí sa trikrát sa gólovo presadili striedajúci hráči. Na 0:3 zvýšil v 68. min. Marian Pukančík a konečnú podobu skóre dvomi presnými zásahmi dal Mišo Mihálik – 0:5.

Trebatice – Horné Orešany 3:0.