Polak Wellness

Malacká desiatka pre Jakuba Valachoviča a Blaženu Kocúrikovú

Jozef Komorný 0

Komisia pre vzdelávanie, mládež a šport pri MsZ Malacky, Centrum voľného času Malacky, AC Malacky a DHZ zorganizovali 34. ročník bežeckého preteku Malacká desiatka, ktorá bola jubilejným 30. pretekom bežeckého podujatia Moravsko – Slovenského bežeckého pohára (MSBP) a Grand prix Záhoria (GPZ).

 

Ferdinand Kocák, Blažena Kocúriková, Jakub Valachovič

 

V Malackách sa zišlo 365 bežcov (119 dospelých + 246 mládežníkov). Organizátori očakávali vyššiu účasť, no viacerí bežci štartovali v Košiciach na Medzinárodnom maratóne mieru.

 

Medzi mužmi na 10 km trati vyhral domáci pretekár Jakub Valachovič, medzi ženami na 6.6 km trati Blažena Kocúriková z Jablonice, víťazka veteránskej kategórie nad 45 rokov.

 

Najväčším súperom Valachoviča bol jeho zverenec v AC Malacky Jakub Kopiar, juniorský majster Slovenska, ktorý za svojim trénerom zaostal o 14 sekúnd. Malacký úspech potvrdili aj dorastenci Timea Morávková a Marek Havlík.

 

Z víťazstva sa zo Záhorákov tešili aj Ferdinand Kocák a Erika Farkašová, medailovú umiestnenie dosiahli Jozef Jurčík, Jozef Zváč, Ladislav Lazar, Aneta Hollá, Andrea Borovská, Mirka Zíšková a Anna Portášiková.

 

VÝSLEDKY

 

Muži do 40 rokov (40 bežcov): 1. Jakub  Valachovič, 32:36, 2. Jakub Kopiar, obaja Malacky, 32:50, ..5. Ján Matúš, Holíč, 34:31, 6. Pavol Masaryk, Dojč, 36:44, 7. Marek Ondrovič, Malacky, 37:33, 8. Ivan Došek, Malacky, 37:56,..11. Tomáš Zavadil, AŠK Skalica, 38:43, 12. Gabriel Čermák, Holíč, 39:42, 13. Ján Bellay, Skalica, 39:53, ..16. V. Hyránek, Kúty, 17. R. Palkovič, Závod, 18. D. Rusňák, Malacky, ..21. A. Herceg, ZFT Senica, 22. J. Cintula, Štefanov, 23. S. Majerovič, Malacky, 24. M. Hladík, Malacky, 25. S. Hollý, M. Leváre, ..27. J. Vicenc, Malacky, ..29. J. Šedivý, B. Mikuláš, 30. M. Valachovič, Malacky, 31. M. Štark, Rohožník, 32. P. Bača, Malacky, 33. O. Žember, Mariánka, 34. P. Janoška, Rohožník. 35. J. Ferenčák, Jakubov, ..37. O. Mecháček, Malacky.

 

Muži nad 40 rokov (21): 1. J. Daněk, Uh. Hradište, 37:01, ..3. J. Jurčík, Skalica, 38:47, 4. R. Komárek, INA Skalica, 38:51, ..6. M. Havlík, Malacky, 41:24, 7. M. Fabuš, Tomky, 41:44, ..13. A. Šarník, Malacky, ..15. R. Zíšek, Cerová, ..17. R. Masár, Malacky, 18. B. Klempa, Malacky, ..20. A. Gorbatenko, Holíč.

 

Muži nad 50 rokov (13): 1. P. Kratochvíl, Třebíč, 36:39, 2  J. Zváč, Šaštín, 40:28, ..4. P. Portášik, AŠK Skalica, 41:59, ..6. P. Palkovič, Holíč, 45:59, ..8. J. Orth, Zohor, 48:56, ..12. Merc Milan, Malacky, 55:12.

 

Muži nad 60 rokov (6): 1. F. Kocák, 43:00, ..4. P. Polesňák, obaja Gbelskí Strýci, 49:48, 5. P. Waldecker, Senica, 59:29, 6. V. Planka, Malacky, 61:57.

 

Muži nad 65 rokov (6): 1. L. Bartál, Hodonín, 42:47, ..3. L. Lazar, Lozorno, 47:08, ..5. J. Varmuža, Brezová, 51:15.

 

Muži nad 70 rokov (6): 1. F. Husár, Trenčín, 31:01, ..4. M. Hajossy, Koválov, 36:51, ..6. R. Roučka, Holíč, 45:33.

 

Ženy do 35 rokov (10): 1. M. Danečková, Bratislava, 44:52, 2. A. Hollá, 45:46, ..6. M. Sršňová, 53:11, 7. L. Holická, všetky Malacky, 54:26.

 

Ženy nad 35 rokov (14): 1. E. Farkašová, AŠK Skalica, 43:13, 2. A. Borovská, Brezová, 43:46, 3. M. Zíšková, Jablonica, 44:02, 4. K. Čechová, Holíč, 49:18, 5. Z. Herzánová, V. Leváre, 52:19, ..7. K. Hrstková, Kuchyňa, 8. M. Klasová, 11. A. Štorová, 12. K. Ftáčníková, všetky Malacky, ..14. S. Gorbatenková, Holíč.

 

Ženy nad 45 rokov (11): 1. B. Kocúriková, Jablonica, 42:38, ..3. A. Portášiková, AŠK Skalica, 47:40, 4. G. Urbanová, Gbelskí Strýci, 51:47, ..8. A. Žáková, Malacky, 57:53, 9. M. Varmužová, Brezová, 58:30, 10. I. Potočnáková, Závod, 61:18.

 

Juniori (roč. 98 a 99) na 3300 m – dievčatá: 1. E. Jakubčíková, Hodonín, 15:17 min., chlapci: 1. J. Říha, Kuřim, 11:43, 2. Boris Pribil, ZF Malacky, 12:11, 3. Nikolas Náter, Senica, 14:08.

 

Dorast (roč. 00 a 01) na 3300 m – dievčatá: 1. T. Morávková, Malacky, 14:31, 2. S. Hrajnohová, Jablonica, 15:24, 3. L. Sedláková, 15:25, 4. K. Grygelová, obe ZF Malacky, 16:26, 5. S. Poláčková, 18:07, 6. T. Ladanyová, obe Jablonica, 18:44, chlapci:1. M. Havlík, Malacky, 11:45, 2. P. Riečický, Holíč, 12:59, 3. S. Búzek, Šaštín, 13:56, 4. I. Sedlák, ZF Malacky, 15:18.

Polak Wellness