Jediné víťazstvo dosiahli hosťujúce mužstvá v 12. kole majstrovstiev oblasti. Kúty vyhrali v Cerovej a bolo to víťazstvo najmenej očakávané, keďže Kúty doteraz mali na svojom konte jediný bod za remízu 2:2 s Kopčanmi ešte v 3. kole.

Rybky – Oreské 2:1 (0:1), Černek 2 – A. Hrbatý, r. Ryčovský.

Susedské derby cez kopec sa hralo po štyroch rokoch. A kto prišiel rozhodne nemusel napriek nevľúdnemu počasiu ľutovať. Od začiatku sa hral obojstranne výborný futbal, a boli aj šance. Domácu nevyužil Marcel Mach, na druhej strane pohrozil Andrej Baláž a v 25. min. po „tyčkovom biliarde“ Adama Hrbatého už hostia viedli – 0:1. Po tr. kope Ravasa mohli byť domáci veselší, no lopta tesne minula bránu.

Obrana hostí výborne dirigovaná Ferikom domácim príliš nedovoľovala, no ich tlak narastal a boli aj šance. Obuch netrafil a hlavičku Fodora odvrátila obrana hostí z bránkovej čiary. Rybky vyrovnali v 67. min. z prísnej penalty po nastrelenej ruke Petrom Černekom – 1:1. O chvíľu po peknej prihrávke Kuchtu spálil šancu Maca a v 88. min. opäť Maca sa doslova pohral s obranou hostí, no súperšancu nepremenil. Tesne pred koncom pohrozili hostia M. Balážom, ale nemieril presne. Už sa zdalo, že zápas skončí remízou, keď v posledných sekundách nadstaveného času Černek strelou z otočky prekvapil Peťa Štefku v bráne hostí a rozhodol tento zaujímavý zápas.

Stráže – Kopčany 3:1 (1:1), Beňa (11), Šúrek, L. Letko – Vaculka, r. Knap.

Hostia neprišli na ihrisko Spartaka Stráže brániť a v 24. min. sa ujali vedenia gólom Martina Vaculku. Už v 29. min. domáci zrovnali stav po premenenej penalte Jozefom Beňom. Po prestávke sa gólovo presadil v 55. min. Miro Šúrek a gólovú poistku domácich dal v 88. min. Lukáš Letko – 3:1.

Radošovce – Jablonica 2:0 (1:0), Drgon, Vávra, r. Vlk.

Na ťažkom teréne predviedli mužstvá slabší výkon. Domáci už v 4. min. udreli gólom Rada Drgona a vyšiel im aj začiatok druhého polčasu, keď v 47. min. pridal druhý gól Erik Vávra – 2:0. Domáci boli o tie dva góly lepší.

Dubovce – Slovan Šaštín 1:0 (1:0), Martinusík, r. Mráz.

V derby dvoch Slovanov začali domáci aktívnejšie a už v 10. min. sa ujali vedenia gólom Jara Martinusíka – 1:0. Potom sa hral priemerný futbal medzi šestnástkami a ani jedno mužstvo si nedokázalo vypracovať žiadnu gólovú šancu. Stretnutie tak skončilo chudobným výsledkom 1:0 pre domáci Slovan.

Radimov – Lakš. N. Ves 3:1 (1:0), R. Frühauf, D. Frühauf, Kessl – Michalica, r. Sládek.

V súboji obhajcu prvenstva s nováčikom boli domácim lepším, futbalovejším mužstvom. Tentoraz to však bol hlavne súboj domácej ofenzívy s výborným exRadimovčanom Gabom Mihálom v bráne hostí, ktorý podal excelentný výkon, a najmä jeho zásluhou si hostia odvážajú prijateľný výsledok. Prekonal ho v 8. min. Robo Frühauf, po prestávke v priebehu dvoch minút zvýšili už na 3:0 David Frühauf a Paťo Kessl. Hostia korigovali až v 82. min. Jakubom Michalicom na konečných 3:1.

Cerová – Kúty 1:3 (0:1), Hanzlíček – Kubina, Šimek, Sofka, r. Tokoš.

V súboji dvoch posledných mužstiev tabuľky boli domáci aktívnejší, mali viac loptu pod kontrolou, no nedarilo sa im strelecky. Skóre otvorili hostia po štandartke Davidom Kubinom 0:1. Po prestávke domáci pridali, no už v 49. min. druhým gólom pribrzdil Tono Šimek – 0:2. Ľubo Hanzlíček ďalekonosnou strelou znížil na 1:2, no v 90. min. Aďo Sofka upravili na konečných 1:3. Kúty sa dočkali svojho prvého víťazstva v súťaži.

Bor. Mikuláš – Rohov 5:0 (3:0), Macek 2, Mička, Cintula, Abogan, r. Ryčovský.

Domáci dvakrát udreli na konci úvodnej štvrťhodiny, keď v 12. min. trafil hrajúci tréner Tomáš Mička a o minútu pridal druhý gól Ľuboš Macek. Na konci prvej polhodiny ten istý hráč premenil penaltu na polčasových 3:0. Po prestávke v 60. min. zvýšil Robo Cintula na 4:0 a v 84. min. striedajúci Olutosin Olumide Abogan uzavrel na konečných a prekvapujúcich 5:0.

Bor. Sv. Jur – Hlboké 0:0, r. Knap.

V kvalitnom zápase bolo tabuľkovo lepšie Hlboké technickejším mužstvom, Jurania zase bojovnejším. V prvom polčase mali navrch hostia, po prestávke sa hra vyrovnala a šance mali aj domáci. Výborný bol domáci brankár Ľubo Krajčír, ktorý si už v tretom zápase udržal čisté konto a najmä jeho zásluhou sa zápas skončil bezgólovou remízou.

16 FK TJ Kúty 12 1 1 10 15:41 4 1 -8 17

Dohrávky: Bor. Sv. Jur – Radimov a Kúty – Stráže 1.11.

ObFZ Senica II. trieda 12. kolo

Hradište – Unín 3:0 (2:0), M. Sadloň, Bilka, Cutlac, r. Holenka.

Zaslúžené víťazstvo domácich hráčov, ktorí boli počas celého zápasu pohyblivejší a vypracovali si viacero šancí. Skóre otvoril v 13. min. Martin Sadloň, keď hlavou preloboval brankára hostí. V 36. min. pridal druhý gól domácich pohotovou strelou Robo Bilka po dlhom aute do bránkového územia hostí. Po prestávke domáci kontrolovali priebeh zápasu a v 57. min. skóroval Vlado Cutlac na konečných 3:0.

Petrova Ves – Sekule 0:1 (0:0), Chvátal, r. Martin Šefčík.

V stretnutí slabej úrovne z obidvoch strán vyhrali šťastnejší hostia zásluhou presnej strely Martina Chvátala z 84. minúty.

Štefanov – Koválov 6:0 (2:0), Valla, Tureček, vlastný (Veselý), Tomašovič, Mokrohájsky, Ovečka, r. Daniš.

Jednoznačná záležitosť domácich, ktorí ešte veľa šancí zahodili. Hostia si nevypracovali prakticky žiadnu šancu. Domáci gólostroj začal už v 7. min. Marian Valla a postupne góly v sieti súpera pribúdali až do poltucta.

Pop. Močidľany – Kunov 4:0 (1:0), Novák (11), Starý, D. Krchňavý, Vacenovský, r. Štora.

Domáci boli počas celého zápasu lepším mužstvom, čo vyjadrili svojimi gólmi. Vedenia sa ujali po polhodine hry zásluhou premenenej penalty Braňa Nováka. Hostia držali nádejný stav až do 71.min., kedy zvýšil Jakub Starý na 2:0 a o chvíľu pridal tretí gól David Krchňavý. Skóre uzavrel v 90. min. Robo Vacenovský. Zaslúžená výhra domácich.

Letničie – Smrdáky 1:3 (1:2), Rehák – Danihel, Bôžik, Antálek, r. Lapoš.

Už v 4. min. sa ujali domáci vedenia gólom Peťa Reháka a možno si mysleli, že už vyhrali. Hostia ich ľahkovážnosť potrestali ešte do prestávky gólmi Tomáša Daniela a Vlada Bôžika – 1:2. Po prestávke hrali  domáci ako vymenení, chýbal im však strelec na premenenie vyložených šancí. Naopak, hostia v 78. min. zvýšili po brejku Jakubom Antálkom na konečných 1:3.

Smolinské – Š. Humence 4:0 (3:0), vlastný (Šedivý), Maderič, Okasa, Kašák, r. Bednár.

Hostia si prišli pre body, no už v 13. min. si dal nešťastného vlastenca Maťo Šedivý a o štyri minúty zvýšil Stano Maderič na 2:0. Tesne pred prestávkou pridal Radko Okasa gól na 3:0 a bolo rozhodnuté. Po prestávke sa už len dohrávalo, skóre pečatil po hodine hry Dano Kašák – 4:0.

Čáry – Sobotište 1:1 (1:1), Gábriš – Včelka, r. Hušek.

V Čároch sa hralo na ťažkom teréne bojovné stretnutie. Hostia zo začiatku boli aktívnejší a aj sa ujali vedenia v 17. min. po góle Mareka Včelku – 0:1. Bojovnosť domácich priniesla čoskoro vyrovnanie, o ktoré sa v 21. min. zaslúžil Tomáš Gábriš – 1:1. Do prestávky ešte zaujala ďalekonosná strela Flajžika, ktorú však Velicky z námahou vytlačil na roh. Po prestávke sa hral už opatrnejší futbal, obidve mužstvá zahodili niekoľko dobrých príležitostí a tak sa body zaslúžene delili.

14 TJ Družstevník Letničie 12 1 1 10 8:41 4 1 -17 0

Dohrávky: Štefanov – Š. Humence 1.11., Sekule – Smolinské 5.11.

ObFZ Senica III. trieda 12. kolo

Prietrž – Osuské 3:0 (1:0), Čajko, Kocourek, Novák (11), r. Miro Šefčík.

V susedskom derby pred slušnou návštevou boli domáci lepším mužstvom a zaslúžene vyhrali. Do vedenia ich dostal v 24. min. ich kanonier Erik Čajko. Po prestávke pridali ešte dva góly, v 57. min. zvýšil na 2:0 Andrej Kocourek a skóre uzavrel v 63. min. z penalty Samo Novák 3:0.

Rovensko – Podbranč 6:0 (3:0), Baláž 3, Jamriška, Kratochvíl, Hanečka, r. Hurbánek.

V zápase prvého s posledným sa zrodil očakávaný výsledok. V každom polčase dali domáci tri góly, do prestávky Luky Baláž dva a Mišo Jamriška, po prestávke pridali ďalšie tri góly Tomáš Kratochvíl, Miško Hanečka a hetrik uzavrel Baláž.

Chropov – Vrádište 3:1 (1:0), Bartal, Krutý, Petri – Prokeš, r. Tubl.

V zaujímavom zápase domáci potrápili ašpiranta na postup a nakoniec ho obrali o všetky body. Vedenia sa ujali v 24. min. kapitánom Martino Bartalom a tak skončil aj polčas. Po hodine hry hostia vyrovnali Ondrom Prokešom, no o chvíľu domáci opäť vyhrávali po góle Kristiana Krutého. Gólovú poistku dal v 89. min. striedajúci Tomáš Petri – 3:1.

Trnovec – Dojč 6:2 (2:2), Tomáš Uher 2, Tokoš, Brunovský, R. Uher, Rajnoha – Čech 2, r. Thao.

Hostia sa ujali v 17. min. gólom Zdena Čecha, n omáci po polhodine hry v priebehu minúty otočili gólmi Tokoša a Brunovského. Tesne pred odchodom do kabín Čech vyrovnal, no po prestávke už triafali len domáci. Dva góly pridal Tomáš Uher, po jednom Rado Uher a Rajnoha.