Hokejisti HK Skalica v priamom súboji o druhé miesto zdolali Michalovce a potom pomerne hladko vyhrali aj na Považí.

1. hokejová liga 11. kolo

HK Skalica – Michalovce 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)

Góly: 7. Vaškovič, 31. Mikéska, 39. Hujsa, 47. Janáč – 8. Poliaček, 17. a 35. Cútt.

Pred 693 divákmi rozhodovali Adamec – J. Šefčík, Valo.

Vylúčení 4:5 na 2 min., Valečko (MICH) 10 min. OT.

Presilovky 1:0, oslabenia 0:0.

Skalica: Petrík – Škápik, Janík, Mikéska, Sloboda, Kukliš, Pavešic, Straka, Drahorád – Kňazev, Vaškovič, Hujsa – Jurák, Jarolín, Okoličány – – Kotzman, Kučera, Janáč – Hluch, Čederle, Dvonč, tréner Ružička.

Skaličania udreli už v 7. min. kapitánom Vaškovičom, no už o minútu sa začínalo odznova po góle Poliačka. Domáci znervózneli a ešte v prvej tretine aj druhýkrát inkasovali z hokejky Cútta 1:2. V druhej tretine domáci pridali a v 31. min. z presilovky vyrovnal Mikéska – 2:2. V druhej tretine videli diváci ešte dva góly, po jednom na každej strane. Najskôr Cútt svojim druhým dostal hostí opäť do vedenia, no gólom do šatne vyrovnal Martin Hujsa na 3:3. V tretej tretine mal najskôr šancu Janáč, no uspel až z ďalšej v 47. min. Desať sekúnd pred koncom mohli hostia vyrovnať, no nariadené trestné strieľanie Petrík zneškodnil.

Ďalšie výsledky 11. kola: Dubnica – Prešov 5:6, Topoľčany – Pov. Bystrica 3:1, Nové Zámky B – Trnava 1:4, HC Bratislava – Spiš. N. Ves 3:1.

1. hokejová liga 12. kolo

Pov. Bystrica – HK Skalica 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Góly: 26. Mokrohajský – 4. a 58. Hujsa, 5. Kučera, 42. Kotzman.

Pred 112 divákmi rozhodoval Krist.

Vylúčení 6:6 na 2 min.

Presilovky i oslabenia 0:0.

Skalica: Košút – Janík, Škápik, Sloboda, Mikéska, Pavešic, Straka, Kukliš – Kňazev, Hujsa, Vaškovič – Okoličány, Jarolín, Jurák – Janáč, Kučera, Kotzman – Dvonč, Dufek, Hluch, tréner Ružička.

Na ľad posledného mužstva cestovali Záhoráci ako favoriti, čo aj potvrdili dvomi rýchlymi gólmi hneď na začiatku zápasu. Úspešnými strelcami boli Hujsa a Kučera. Góly Skaličanov akoby uspali a hoci mali viac z hry, neboli dostatočne dôrazní. V druhej tretine dokonca inkasovali, keď v 26. min. dal Mokrohajský kontaktný gól na 1:2. V kabíne bola zrejme „búrka“ a už v 42. min. po góle Kotzmana odskočili hostia opäť na rozdiel dvoch gólov. Poistku pridal v 58. min. svojim druhým gólom Martin Hujsa – 1:4.

Ďalšie výsledky 12. kola: Spiš. N. Ves – Topoľčany 1:4, Michalovce – Dubnica 3:2 p. p., Prešov – Trnava 9:4, HC Bratislava – Nové Zámky B 5:4.

11. Orange 20 5 0          1          2          2          15:21    4

Ďalší program: Spiš. N. Ves – Skalica 25.10., HC Osmos Bratislava – Skalica 27.10.

2. hokejová liga 6. kolo

HC Dynamax Nitra – HC Senica 6:3 (0:1, 0:1, 6:1)

Góly: 41. a 47. Šuba, 46. a 52. Polčík, 46. Tarnóczy, 51. Ostertág – 19. a 29. L. Dolinajec, 55. Michal Daniel.

Pred 100 divákmi rozhodovali Bachúrik.

Vylúčení na 2 min. 3:4.

Senica: Hollý – Kollár, Štefanka, Strýček, Michal Daniel, Planka – M. Vereš, Krč, Krumpál, Konečný, Dolinajec – Jurica, Jamárik, Sova, Šimek, Čagan – Leskovský, Mário Daniel, Heleši, Čech, Šrámek, tréner Lukáš Hlavenka.

Záhoráci prekvapujúco vyhrávali po dvoch tretinách 0:2 po góloch Lukáša Dolinajca, ktorému vždy asistovali Konečný a Vereš. Lenže zaspali úvod tretej tretiny, inkasovali už po 13 sekundách a v priebehu 12 minút inkasovali šesťkrát. Dva góly dal aj bývalý hráč Senice Peter Polčík. Nepríjemnú prehru už len zmiernil gól Michala Daniela na konečných 6:3.

Ďalšie výsledky 6. kola: Prievidza – Dolný Kubín 1:7, Budapešť – Ružomberok 4:3, Partizánske – Púchov 8:5, Levice – HC Bratislava B 2:3.

1. Púchov 6 5          0          0          1          37:17    15
  2. Levice 6 4          0          1          1          28:11    13
  3. Partizánske 6 3          2          0          1          29:16    13
  4. HC 96 Nitra 6 4          0          0          2          23:24    12
  5. Bratislava 6 3          0          2          1          20:18    11
  6. D.Kubín 6 3          1          0          2          19:20    11
  7. Budapešť 6 2          0          0          4          23:26    6
  8. Prievidza 6 2          0          0          4          21:36    6