Pozrite si výsledky futbalových zápasov 13. kola súťaží Oblastného futbalového zväzu Senica.

Ilustračné foto: 123rf.com

Futbal ObFZ Senica 13. kolo

Lakš. N. Ves – Bor. Mikuláš 1:3 (1:1)
T. Velický (11) – R. Cintula 3, r. Vlk.

Obojstranne výborný susedský derby zápas pred peknou návštevou sa skončil prekvapujúcou výhrou hostí, ktorý svoje šance dokázali využiť. Domáci z nich triafali konštrukciu brány. Zaskvel sa hosťujúci Robo Cintula, autor hetriku, za domácich vyrovnával na 1:1 Tomáš Velický z pokutového kopu nariadeného za faul na Haramiu.  a nariadenú penaltu premenil Tomáš Velický. V druhom polčase uzavrel svoj hetrik dvomi gólmi Robo Cintula.

Hlboké – Cerová 2:1 (2:1)
Mráz, Klein – Sekáč, r. Miro Šefčík.

Hlboké sa v poslednom domácom zápase chcelo s divákmi rozlúčiť víťazstvom, no jeho hráči sa dlho nedokázali presadiť. Až v 27. min. prekonal Petráša v bráne hostí Rasťo Mráz – 1:0. Petráš ešte dokázal zneškodniť šancu Slovíka i Mrázovu hlavičku, no v 32. min. už nestačil na pohotovú strelu Ľuba Kleina – 2:0. Priaznivý stav domácich upokojil, čo v 41. min. využil na zníženie Dominik Sekáč – 2:1. Po prestávke boli šance na obidvoch stranách. Dve šance Slovíka a na druhej strane Sekáča ostali nevyužité a v 88. min. pomohlo Šragovi brvno po strele Pípu. Z protiútoku spálil šancu ešte Jurica.

Rohov – Bor. Sv. Jur 6:3 (4:1)
Ravas 2, Ostrý, Peter Ivánek, Kadlíček, Frťal – Miženko, Palkovič, Krajčír, r. Vlk.

Hostia sa už v 10. min. ujali vedenia gólom Mareka Miženka, ktorý takmer z polovice ihriska prekvapil domáceho brankára. Domáci však o tri minúty vyrovnali a do prestávky pridali ďalšie tri góly. Dvakrát sa presadil Ivan Ravas, po jednom góle pridali Marek Ostrý a Peťo Ivánek. Po prestávke znížil Gabo Palkovič na 4:2, trojgólové vedenie vrátil domácim Maťo Kadlíček. V poslednej minúte sa ešte dvakrát menil stav na konečných 6:3 zásluhou domáceho Jozefa Frťala a hosťujúceho Kristiana Krajčíra.

Slovan Šaštín – Radimov 0:2 (0:1)
R. Frühauf, Božek, r. Knap.

Hralo sa v nefutbalovom počasí, keď hru obom mužstvám znepríjemňoval prudký vietor. Domáci boli vysokému favoritovi viac ako vyrovnaným súperom. Prvý gól strelil hosťujúci Róbert Frühauf, keď prekvapil zo 40 m domáceho brankára. O osude stretnutia rozhodla 58. minúta, keď rozhodca nezapískal čistú jedenástku pre domácich. Poistný gól hostí dal v 86. min. Božek. Domáci sa cítia byť veľmi poškodení. (Vrtalík)

Kopčany – Dubovce 3:4 (0:4)
Ivan, Blažek, Vašíček – Milota, Helt, Martinusík, Kudláč, r. Ryčovský.

Zápas dvoch rozdielnych polčasov. Prvý domáci prespali a už po štvrťhodine hry prehrávali 0:3. Potom do polčasu hostia dali ešte jeden gól a tak polčas skončil pre domácich hrôzostrašným skóre 0:4. Po prestávke domáci súpera zatlačili, dali tri góly, ale na výhru to nestačilo. Zápas ovplyvnil silný dážď a vietor.

Oreské – Radošovce 1:2 (1:1)
Jarábek – Drgon 2, r. Španka.

Za silného vetra sa viac bojovalo ako hralo. Prvú šancu hosťujúci Drgon zahodil, ale z dalšej sa už presadil – 0:1. Domáci zatlačili, ale šance si vytvárali ťažko, Šefčík dvakrát zaváhal, ujala sa až Jarábkova dorážka v závere polčasu – 1:1. Po prestávke domáci tlačili, ale znova bez výraznejšej šance. A tak z brejku po diskutabilnom zákroku na domáceho Štefku na polovici ihriska dopravil vyrazenú strelu za bránkovu čiaru znova Drgon – 1:2. Záverečný tlak domácich už zmenu nepriniesol a tak si 3 body odviezli šťastnejší hostia.

Jablonica – Spartak Stráže 4:3 (3:1)
Badáň, Kolenyak, Búran, Gaža – Vrablic, Beňa, Konečný, r. Mráz.

Na veľmi zlom teréne celý zápas fúkal silný vietor a pršalo, išlo viac o boj, ako o futbal. Domáci však mali viac šancí a zaslúžene zvíťazili.

FK Kúty – Rybky 0:0, r. Štora.

Obojstranne vyrovnaný zápas bez gólov, ktorý nepriaznivo poznačil veľmi silný vietor.

16 FK TJ Kúty 13 1 2 10 15:41 5 1 -10 17

Dohrávky: Bor. Sv. Jur – Radimov a Kúty – Stráže 1.11.

ObFZ Senica II. trieda 13. kolo

Smrdáky – Smolinské 5:2 (3:1)
Janík, Štefanka, Pajpach, Danihel, Bôžik – R. Daniel, Rehák, r. Hurbánek.

Smrdáky sú v laufe a gólmi Ľuba Janíka a Davida Štefanku išli do dvojgólového vedenia. René Daniel po polhodine znížil, no dvojgólový náskok im v 45. min. vrátil Peťo Pajpach. Po prestávke dal Luky Rehák kontaktný gól hostí, no striedajúci Tomáš Danihel dal na 4:2 a v 72. min. uzavrel Vlado Bôžik na konečných 5:2. Smrdáky vyhrali už štvrtý zápas v rade.

Sobotište – Petrova Ves 0:0
r. Kendi.

Domáci boli celý zápas lepším mužstvom, hostí tlačili, no nedokázali si vytvoriť strelecké príležitosti. Sobotište je nespokojné s výkonom rozhodcu. Bola to prvá strata na domácom ihrisku a druhý zápas lídra bez výhry v rade.

Unín – Letničie 6:2 (3:0)
D. Štítny a M. Tokoš 2, Rosa, Uher – S. Lánik 2, r. Hurbánek.

Počasie nehralo do karát ani jednému mužstvu, hostia však boli odovzdaní a domáci naopak bojovali a snažili sa streliť čo najviac gólov. Štyri dali v úvodnej polhodinke v priebehu 22 minút, hostia dvakrát iba znižovali Stanom Lánikom.

Pop. Močidľany – Hradište 4:1 (1:0)
Starý 2, Jakúbek, Bellay – Kršeník, r. Tubl.

Domáci v prvom polčase hrali proti silnému vetru, no i tak boli lepším mužstvo a po góle Jakubka viedli 1:0. Hneď po prestávke Kršteník vyrovnal na 1:1. Domáci sa po góle trápili, dobíjali bránu hostí bez efektu, no potom sa v rozpätí troch minút dvakrát trafil Starý a na 4:1 dokončil z trestného kopu Bellay.

Sekule – Štefanov 3:1 (3:1)
Vávra, Moro, Ondriska  – Martin Macek, r. Thao.

V prvom polčase boli aktívnejší hostia a v 7. min. sa ujali vedenia Martinom Mackom. Aj napriek tomu sa podarilo domácim nepriaznivý stav ešte do polčasu otočiť, vyrovnal Vávra a v priebehu 36. minúty sa presadili Móro a Ondriska – 3:1. V druhom polčase už domáci súpera do šancí nepúšťali, vďaka bojovnosti si svoje vedenie udržali a zaslúžene vyhrali.

Koválov – Kunov 1:3 (1:0)
Hyža – R. Burian, Blanárik, Macek, r. Holenka.

V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal, vedenia sa ujali domáci gólom Paťa Hyžu do šatne. Po prestávke prišiel na ihrisko Rado Burian a v 62. Min. vyrovnal na 1:1. Hostia boli aktívnejší a v 78. Luky Blanárik krásnym volejom spoza šestnástky dostal hostí do vedenia. Už o minútu ho napodobil po prihrávke Buria Maroš Macek, ktorý trafil z 25 m pod brvno – 1:3. Hostia vyhrali zaslúženie.

Š. Humence – Čáry 7:1 (3:1)
Chorvát 3, Ondráš, Sekáč, M. Šedivý, Foriška – A. Lorenc, r. Lapoš.

Vysoké víťazstvo domácich, ktorí dali sedem gólov, ďalšie šance nepremenili a ešte mnoho ich zneškodnil Ozábal v bráne hostí. Základ k víťazstvu položili v priebehu 20 minút tromi strelenými gólmi. Hostia prišli iba jedenásti bez štyroch kľúčových hráčov a od druhého polčasu hrali bez zraneného Poláka. Zaslúžená výhra domácich.

14 TJ Družstevník Letničie 13 1 1 11 10:47 4 1 -17 0

Dohrávky: Štefanov – Š. Humence 1.11., Sekule – Smolinské 5.11.

ObFZ Senica III. trieda 13. kolo

Gólová úroda sa zrodila v 13. kole III. triedy, keď strelci prekonali brankárov 22 krát, čo dáva vynikajúci priemer 5.5 gólu na zápas. Na svoje si tak prišli predovšetkým diváci, najmä v Osuskom, kde videli až 10 gólov, z toho sedem v domácej sieti.

Prietrž – Rovensko 1:2 (0:2)
Rýzek – Kratochvíl, Štítmy, ČK 0:1 (88. M. Horňák), r. Holenka.

Hoci hostia pricestovali v oklieštenej zostave, rýchlymi gólmi sa dostali do dvojgólového vedenia. Ich autormi boli v 21. min. Tomáš Kratochvíl a o minútu Marek Štítny – 0:2. Domáci v druhom polčase v snahe otočiť zápas riadne pridali, no stačilo im to už len na zníženie stavu. V 75. min. upravil David Rýzek na konečných 1:2. Od 88. min. dohrávali bez vylúčeného Mira Horňáka.

Dojč – Chropov 2:2 (1:2)
vlastný (Madák), Čech – Petri, Stúpal, r. Štora.

Lepšie začali v poslednej dobe sa zlepšujúci hostia. V 10. min. ich dostal do vedenia Tomáš Petri a o tri minúty zvýšil Ondro Stúpal na 0:2. Aj tretí presný zásah dosiahol hráč Chropova, no to v 40. min. trafil Mišo Madák vlastnú sieť – 1:2. Domácich táto „pomoc“ povzbudila a po prestávke v 63. min. Zdeno Čech vyrovnal na konečných 2:2.

Vrádište – Podbranč 5:0 (2:0)
Prokeš 3, Smaženka 2, r. Lapoš.

Domáci nemali s posledným mužstvom tabuľky veľké starosti. Pod vysokú výhru sa tromi gólmi pričinil Ondro Prokeš. Dal dva góly v prvom polčase, po prestávke sa mu vyrovnal Peťo Smaženka a v 88. min. Prokeš uzavrel svoj hetrik.

Osuské – Trnovec 3:7 (0:5)
Rechtorík, Černek, Vlček – M. Čech 2, Masaryk, R. Uher, Rajnoha, Vinkler, Pochylý, r. Dzindzík.

Hostia o osude tohto stretnutia rozhodli za 25 minút prvého polčasu, keď v priebehu siedmej a 32. minúty dali päť gólov. Po prestávke sa presadili aj domáci strelci, no trikrát päťgólový náskok hostí iba znižovali.