Plný bodový zisk v zápasoch s Topoľčanmi i v Novým Zámkoch vyniesol Záhorákov na čelo tabuľky. Pomohol im k tomu aj odložený zápas dovtedy vedúceho Prešova, ktorý nehral pre virózu v radoch hráčov Považskej Bystrice.

1. hokejová liga 15. kolo
HK Skalica – Topoľčany 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 34. Jarolín, 37. Kotzman – 53. Laššo.
Pred 794 divákmi rozhodovali Mĺkvy – J. Šefčík, Frimmel.
Vylúčení 1:1 na 2 min.
Presilovky 0:1, oslabenia 0:0.
Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Sloboda, Mikéska, Janík, Pavešic, Kukliš, Straka – Vaškovič, Hujsa, Dufek – Jurák, Jarolín, Kňazev – Kotzman, Kučera, Janáč – Hluch, Čederle, Okoličány.

V prvej tretine diváci síce gól nevideli, napriek tomu to bol zaujímavý zápas dvoch vyspelých mužstiev z prvej polovice tabuľky. Na úvodný gól čakali diváci až do záveru druhej tretiny, no v krátkom časovom úseku videli hneď dva, obidva v sieti hosťujúceho Hálu. Najskôr ho v 34. min. prekonal René Jarolín a v 37. min. zvýšil Kotzman na 2:0. Šance mali aj hostia, no brankára Petríka neprekonali. V tretej tretine mali šance obidve mužstvá, presadil sa iba hosťujúci Laššo, ktorý v 53. min. dal z presilovky kontaktný gól, no vyrovnať sa im už nepodarilo, ani v takmer minútovej power play.

Ďalšie výsledky 15. kola: Trnava – Spiš. N. Ves 4:5 s. n., Michalovce – Nové Zámky B 7:1, Dubnica – HC Bratislava 4:3, Prešov – Pov. Bystrica nehrali.

1.hokejová liga 16. kolo
Nové Zámky B – HK Skalica 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)
Góly: 5. a 47. Štumpf – 2., 8. a 34. Kučera, 36. a 45. Vaškovič.
Pred 75 divákmi rozhodoval Vojtek.
Vylúčenia 0:2 na 2 min.
Presilovky 0:0, oslabenia 0:1.
Skalica: Košút – Horváth, Škápik, Mikéska, Sloboda, Pavešič, Janík, Straka, Kukliš – Okoličány, Hujsa, Vaškovič – Kňazev, Jarolín, Jurák – Janáč, Kučera, Kotzman – Dmitriev, Dufek, Hluch, tréner Michal Ružička.

Rezerva extraligových Nových Zámkov veľa starostí Záhorákom nenarobila. Strelecky disponovaný Kučera dal v priebehu šiestich minút dva góly a hoci Štumpf stihol ešte vyrovnať na 1:1, hru mali jasne v rukách hostia. V závere druhej tretiny svoju prevahu potvrdili ďalšími dvomi gólmi, keď najskôr Kučera uzavrel svoj hetrik na 1:3 a o dve minúty pridal štvrtý gól hostí Vaškovič. Ten istý hráč zvýšil v 45. min. už na 1:5 a hoci Štumpf o ďalšie dve minúty upravil na 2:5, hostia v pohode priviedli zápas do víťazného konca.

Ďalšie výsledky 16. kola: Spiš. N. Ves – Prešov 3:2 p. p., Dubnica – Topoľčany 3:4 s. n., Pov. Bystrica – Michalovce 2:8, HC Osmos Bratislava – Trnava 3:1.

11. Orange 20 6 0          1          2          3          17:25    4

Ďalší program: Dubnica – Skalica 8.11., Skalica – Trnava 10.11. o 17 h.

2.hokejová liga 9. kolo
Ani v 9.kole sa Seničania nedočkali prvých bodov, keď nestačili na Osmos Bratislava s viacerými skúsenými hráčmi v zostave.

HC Senica – Osmos Bratislava 3:6 (0:2, 2:1, 1:3)
Góly: 21. a 50. T. Strýček, 34. M. Krumpál – Ernst 2, Daráš, Ščepko, Vintr, Čavrk.
Pred 156 divákmi rozhodoval Purgat.
Vylúčení na 2 min. 5:5.
Presilovky 1:0, oslabenia 0:0.
Senica: Hollý – Jurica, Jamárik, Michal Daniel, Šimek, Vaňa – M. Vereš, Štefanka, Krumpál, Konečný, Dolinajec – Kollár, Čederle, Strýček, Heleši, Planka – Leskovský, Čech, Sova, Riška, Čagan, tréner Tomáš Jamárik.

Domáci začali dvomi faulmi, no oslabenie ustáli. V 11. min. však už inkasovali a v o tri minúty aj druhýkrát. Hneď po prestávke Strýček znížil na 1:2 a po góle Ščepka dal ďalší kontaktný gól Krumpál – 2:3. Na začiatku tretej tretiny dali hostia dokonca dva góly vo vlastnom oslabení, čím domácim definitívne „zlámali väzy.“

Ďalšie výsledky 9. kola: Budapešť – HC Dynamax Nitra 2:1, Púchov – HC Prievidza 6:3, Ružomberok – Levice 5:4, Dolný Kubín – Partizánske 3:6.

10. Senica 8 0          0          0          8          24:56    0

10.kolo: HK Senica – Púchov 11.11. o 18 h.

.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…