Slovenský plavecký zväz a Športový klub Aquasport Levice usporiadali Jesenné majstrovstvá západoslovenskej oblasti.

Plavci PK Aqua Senica, zľava Sofia Babincová, tréner Andrej Laho, Martin Repta, Izabella Fukna a Leonard Halmi.

Štartovali na nich plavci zo 14 klubov, medzi nimi aj plavci z Plaveckého klubu Aqua Senica a Plaveckého oddielu Spartak Myjava.

Vybojovali si spolu 39 medailí, z toho 10 zlatých, 21 strieborných a 8 bronzových.

Rekordérom v počte medailí sa stal Juraj Svítek zo Spartaka Myjava, ktorý získal 11 medailí, po jednej zlatej i bronzovej, no až 9 (!!!) krát bol strieborný. Osem medailí vybojovala Sofia Babincová z PK Aqua Senica, až štyrikrát bola zlatá, k tomu pridala po dve strieborné i bronzové medaily. Myjavčan Lukáš Hazucha vybojoval tri zlaté a dve strieborné, jeho oddielová kolegyňa Emma Garajová dve zlaté a štyri strieborné. Martin Repta z Aqua Senica bol štyrikrát strieborný, Paulína Marková z Myjavy trikrát bronzová a po jednom bronze pridali Isabella Fukna a Leonard Halmi, obaja z Aqua Senica.

Katka Kormaníková sa presadila medzi elitou

Trenčiansky plavecký oddiel usporiadal v sobotu medzinárodné preteky o Pohár mesta Trenčín.

V konkurencii plavcov z 29 klubov sa predstavili aj plavci z nášho regiónu, PO Spartak Myjava a PK Záhorák Senica.

Vynikajúca bola najmä Katarína Kormaníková zo Spartak Myjava, ktorá vyhrala 50 m voľný spôsob za 27.73 sek., tretia bola 50 m znak za 32.69 sek., a dosiahla ďalších päť umiestnení do 10. miesta.

Výborné výsledky dosiahli aj Branislav Pítek, tiež zo Spartaka Myjava, ako aj trojica plavcov PK Záhorák Senica Jakub Jankových, Michal Serdahely a Adam Pipíška, ktorí mali viacej umiestnení v druhej desiatke. Pre mladých plavcov z nášho regiónu to bola skvelá príležitosť na získanie skúseností, nakoľko všetky disciplíny boli v kategórii OPEN za účasti najlepších plavcov Slovenska a takmer v každej štartovalo viac ako sto plavcov.

.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…