Až tri kolá sa hrali v uplynulom týždni a Skaličania odchádzali z ľadu s rukami nad hlavou, hoci ich súperi boli z kategórie najsilnejších. Hrali v v Dubnici, domá s dlho vedúcim Prešovom i krajské derby s nebezpečnou Trnavou.

K predchádzajúcim šiestim výhram pridali hokejisti Skalice ďalšie tri a natiahli svoju sériu už na deväť víťazných zápasov.

1.hokejová liga 17. kolo
Dubnica – HK Skalica 3:7 (0:2, 1:2, 2:3)
Góly: 23. Kútny, 46. Ďuriš, 58. Jakúbek – 2. Kotzman, 3. Vaškovič, 22. Kučera, 40. Škápik, 41. Horváth, 48. Vereš, 60. Janík.
Pred 621 divákmi rozhodoval Krist.
Vylúčení 7:9 na 2 min., Habšuda (DUB) 10 min. OT.
Presilovky 1:3, oslabenia 0:0.

Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Sloboda, Mikéska, Janík, Pavešic, Kukliš, Straka – Vaškovič, Hujsa, Vereš – Jurák, Jarolín, Kňazev – Kotzman, Kučera, Janáč – Hluch, Dmitriev, Okoličány.

Zápas bol od začiatku v réžii Záhorákov najmä zásluhou dvoch rýchlych gólov, ktoré dali v 2. min. Kotzman a v 3. min. Vaškovič. Aj začiatok 2. tretiny vyšiel hosťom a už v 22. min. zvýšil Kučera na 0:3. O minútu síce Kútny znížil, no s aktivitou hostí to nič nespravilo, naďalej boli útočnejší a štyri sekundy pred sirénou zvýšil ich vedenie Škápik – 1:4. Aj v 3. tretine dali hostia rýchly gól, už po 47 sekundách dal Horváth na 1:5. Domácim sa dvakrát podarilo znížiť, no to hladké víťazstvo hostí neohrozilo. Konečnú podobu skóre dal 33 sekúnd pred koncom Ondrej Janík – 3:7.

Ďalšie výsledky 17. kola: Trnava – Topoľčany  3:5, Michalovce – Spiš. N. Ves 7:5, Prešov – HC Osmos Bratislava 3:2 p. p., Nové Zámky B – Pov. Bystrica 6:0.

1.hokejová liga 18. kolo
HK Skalica – Trnava 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 26. Kučera (Janík, Pavešič), 49. Pavešič, 51. Okoličány (Vaškovič).
Pred 668 divákmi rozhodoval Píšťanský.
Vylúčení 3:3 na 2 min.
Presilovky 0:0, oslabenia 0:0.

Skalica: Košút – Horváth, Škápik, Mikéska, Sloboda, Pavešic, Janík, Straka, Kukliš – Vereš, Hujsa, Vaškovič – Kňazev, Jarolín, Jurák – Janáč, Kučera, Kotzman – Okoličány, Dmitriev, Hluch.

V krajskom derby sa favorit riadne vytrápil s mužstvom zo spodku tabuľky. Hostia riadne „kúsali“ a mali dokonca viac streleckých pokusov ako Záhoráci. Výborného Košúta v ich bráne však prekonať nedokázali. V 26. min. dal po akcii Janíka s Pavešicom vedúci gól domácich Kučera – 1:0. Uspokojenie na ich hokejky priniesli dva rýchle góly v priebehu dvoch minút, ktorými zvýšili Pavešic a Okoličány na 3:0. V záverečnej desaťminútovke už svoje vedenie v pohode udržali.

Ďalšie výsledky 18. kola: Spiš. N. Ves – Pov. Bystrica 3:2, Topoľčany – Prešov 6:2, Osmos Bratislava – Michalovce 3:4 p. p., Nové Zámky B – Dubnica 2:3 p.p.

1. hokejová liga 19. kolo
HK Skalica – HC Prešov 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 11. a 30. Janáč, 37. Hujsa, 60. Kotzman – 22. Baláž.
Pred 1121 divákmi rozhodoval Vojtek.
Vylúčenia 3:1 na 2 min.
Presilovky 0:0, oslabenia 1:0.

Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Sloboda, Mikéska, Janík, Pavešic, Kukliš, Straka – Vaškovič, Hujsa, R. Vereš – Jurák, Jarolín, Okoličány – Kotzman, Kučera, Janáč – Hluch, Dmitrijev, Kňazev.

Na Záhorie prišiel súper s kategórie najsilnejších a bolo sa na čo pozerať. Skalica je v poslednej dobe však v laufe, keď posledných osem zápasov vyhrala. Aj s Prešovom sa ujala vedenia v 11. min. Janáčom, dokonca vo vlastnom oslabení. Hoci Prešov chvíľu po prestávke vyrovnal, bol to opäť Janáč, ktorý v polovici zápasu dostal domácich opäť do vedenia a v 37. min. Hujsa pridal aj tretí gól – 3:1. V záverečnej tretine diváci čakali na ďalší gól do samého záveru, sekundu pred koncom pečatil Kotzman na konečných 4:1.

Ďalšie výsledky 19. kola: Osmos Bratislava – Pov. Bystrica 5:2, Nové Zámky B – Spiš. N. Ves 6:3, Dubnica – Trnava 5:2, Topoľčany – Michalovce 0:3.

11. Orange 20 6 0          1          2          3          17:25    4

Ďalší program: Michalovce – Skalica 15.11., Skalica – Pov. Bystrica 17.11. o 17 h.

2.hokejová liga 10. kolo
V 10. kole prišiel do Senice líder tabuľky, čo zvádzalo k predpokladom, že ani tentoraz sa Záhoráci svojich prvých bodov nedočkajú.

HC Senica – Púchov 2:10 (1:5, 1:3, 0:2)
Góly: 10. L. Dolinajec, 23. M. Krumpál – Schvandtner, L. Hrušík a Mikuš 2, Paliesek, Zúbek, Bajtala, Lukáč.
Pred 100 divákmi rozhodoval Jančík.
Vylúčení na 2 min. 4:7. L. Hruštík a Mihula (obaja PÚ) 10 min. OT.
Presilovky 0:2, oslabenia 0:0.

Senica: Hollý – M. Vereš, Čagan, Šimek, Vaňa, Dolinajec – Kollár, Fian, Krumpál, Konečný, Dolinajec – Jurica, Jamárik, Heleši, Planka, Strýček,  – Leskovský, Krč, Sova, Čederle, Šebesta, tréner Tomáš Jamárik.

Hostia nenechali nič na náhodu a už v 8. min. bolo 0:3. Dolinajec síce v 10. min. znížil na 1:3, no Hollý v 1. tretine inkasoval ešte dvakrát. 27 sekúnd po začatí druhej tretiny dali hostia svoj šiesty gól, na ktorý ešte v 23. min. Krumpál odpovedal druhým senickým gólom, no to bol posledný svetlý moment Záhorákov.

Ďalšie výsledky 10. kola: Prievidza – HC Dynamax Nitra 5:1, Ružomberok – HC Osmos Bratislava 3:6, Dolný Kubín – Levice 6:4, Budapešť – Partizánske 5:7.

1. Púchov 9 8          0          0          1          59:24    24
  2. Partizánske 9 6          2          0          1          49:29    22
  3. Bratislava 9 5          0          2          2          34:29    17
  4. D.Kubín 9 5          1          0          3          30:30    17
  5. HC Nitra 9 5          0          0          4          28:33    15
  6. Levice 9 4          0          1          4          38:28    13
  7. Prievidza 9 4          0          0          5          34:45    12
  8. Budapešť 9 3          0          0          6          30:36    9