Skalici sa na  Spiši nedarí. V októbri tam prehrala prvý vzájomný zápas 6:3 a teraz si výsledok presne zopakovala, čo ju stálo líderskú pozíciu v tabuľke.

1.hokejová liga 22. kolo
Spiš. N. Ves – HK Skalica 6:3 (1:1, 4:1, 1:1)
Góly: 1. Giľák, 23. Hvila, 24. Nagy, 32. Olejník, 36. Chmeľ, 43. Paločko – 7. Horváth, 24. Škápik, 58. Vaškovič.

Pred 284 divákmi rozhodoval Žák.
Vylúčení 2:4 na 2 min.
Presilovky 1:0, oslabenia 1:1.

Skalica: Košút (36. Petrík) – Horváth, Škápik, Mikéska, Sloboda, Pavešič, Janík, Straka, Kukliš – R. Vereš, Hujsa, Vaškovič – Okoličány, Jarolín, Jurák – Janáč, Kučera, Kotzman – Kňazev, Dmitriev, Hluch, tréner Michal Ružička.

Skóre otvoril už po 58 sekundách domáci Giľák, no v Horváth v 7. min. vyrovnal na 1:1. Hostia nezachytili úvod druhej tretiny, keď za minútu dostali dva góly a hoci po ďalších 28 sekundách Škápik znížil na 3:2, hostia v strednej časti ešte dvakrát inkasovali. Aj vstup do 3.tretiny domácim vyšiel a v 43. min. Paločko zvýšil už na 6:2. Tento stav už len skorigoval v 58. min. Vaškovič na konečných 6:3.

Ďalšie výsledky 19. kola: Michalovce – Trnava 10:2, Pov. Bystrica – Dubnica 2:9, Prešov – Nové Zámky B 7:1, Osmos Bratislava – Topoľčany 3:1.

1. hokejová liga 23. kolo
HK Skalica – Osmos Bratislava 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Góly: 18. Sloboda, 23. Kučera, 29. Vereš, 40. Janáč, 60. Jarolín – Vidovič 2.

Pred 740 divákmi rozhodovali Krist – Šefčík, Jurčiak.
Vylúčenia 5:4 na 2 min.
Presilovky 2:2, oslabenia 0:0.

Skalica: Košút (60. Lipovský) – Horváth, Škápik, Mikéska, Sloboda, Pavešič, Janík, Straka, Kukliš – Vereš, Hujsa, Vaškovič – Okoličány, Jarolín, Jurák – Janáč, Kučera, Hluch – Kňazev, Dmitriev.

Skalica splnila úlohu favorita, keď pomerne hladko vyhrala. Na úvodný gól však čakali diváci až do 18. min., kedy dostal domácich do vedenia z presilovky Janáč – 1:0. V poslednej minúte bol vylúčený Vereš a aj hostia trestali, keď po 37 sekundách v druhej tretine využili presilovku na vyrovnanie – 1:1. O dve minúty už domáci opäť viedli po góle Kučeru a v 29. min. Vereš zvýšil na 3:1 a pol minúty pred sirénou dal na 4:1 Janáč. V tretej tretine Horváthovo podrazenie potrestal opäť Vidovič a dal hosťom šancu, no definitívu dal domácim 30 sekúnd pred záverečnou sirénou René Jarolín – 5:2. Na tých posledných 30 sekúnd potom nastúpil do brány aj nestarnúci Miro Lipovský (41), strieborný medailista z majstrovstiev sveta v Petrohrade z roku 2000.

Ďalšie výsledky 23. kola: Prešov – Michalovce 2:1, Dubnica – Spiš. N. Ves 6:2, Trnava – Pov. Bystrica 5:2, Nové Zámky B – Topoľčany 0:6.

11. Orange 20 7          1          1          2          3          26:26    7

Ďalší program: Topoľčany – Skalica 29.11., Skalica – Nové Zámky B 1.12. o 17 h.

2. hokejová liga 12. kolo
V 12. kole vycestovali senickí hokejisti na Liptov, kde si chceli rozšíriť svoje bodové konto.

Dve tretiny sa im to darilo, vyhrávali o gól, no v poslednej tretine trikrát inkasovali.

12.kolo
Ružomberok – HK Senica 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Góly: 46. Graňák, 48. Knapčík, 50. Dvorštiak – 5. Krumpál (E. Šimek).

Pred 100 divákmi rozhodoval Vyoral.
Vylúčení na 2 min. 4:4, Krumpál (SE) 10 min. OT + DKZ.
Presilovky 1:0, oslabenia 0:1.

Senica: P. Hollý – Kollár, Štefanka, Krumpál, Šimek, Dolinajec- M. Vereš, Krč, Pavlík, Konečný, Vaňa – Jurica, Jamárik, Čagan, Plánka, Čederle – Leskovský, T. Hollý, tréner Tomáš Jamárik.

V 4. min. bol vylúčení hosťujúci Vereš, no v oslabení unikol Martin Krumpál a po desiatich sekundách dostal hostí do vedenia – 0:1. Gól hostí trocha pribrzdil aktivitu Ružomberka, jeho hráči však mali miernu prevahu, no v prvých dvoch tretinách sa nedokázali strelecky presadiť. V tretej tretine však otočili skóre vo svoj prospech v priebehu štyroch minút, kedy dokázali prekonať Hollého v senickej bránke až trikrát.

Ďalšie výsledky 12. kola: Prievidza – Partizánske 3:4 s. n., Dynamax 96 Nitra – Levice 4:3, KFT Budapešť – Osmos Bratislava B 8:4, Dolný Kubín – Púchov 2:6.

Extraliga juniori
21. kolo: Košice – MHKM Skalica 6:1 (3:0, 3:1, 0:0), g. h. D. Okoličány, Ban. Bystrica – Nitra 5:1, Liptovský Mikuláš – Žilina 3:2, Zvolen – Trenčín 2:1 p. p., Spiš. N. Ves – Slovan 2:3 p. p., Poprad – Martin 5:2.

22.kolo: Spiš. N. Ves – MHKM Skalica 1:4 (1:0, 0:2, 0:2), g. h. S. Čederle a D. Dmitriev 2, Zvolen – Nitra 4:7, L. Mikuláš – Martin 5:6 p. p., B. Bystrica – Trenčín 2:6, Poprad – Žilina 5:4, Košice – Slovan 0:7.

Extraliga dorastu
23. kolo: MHKM Skalica – Lipt. Mikuláš 2:1 (0:0, 1:0, 1:1), g. d. M. Pobuda, D. Rekoš, Prešov – Martin 5:4, Trnava – Trenčín 0:3, Michalovce – Ban. Bystrica 3:9, Nitra – Púchov 2:1, Slovan – Poprad 2:1, Spiš. N. Ves – Žilina 2:1 p. p.

24.kolo: MHKM Skalica – Poprad 2:3 s. n. (1:2, 1:0, 0:0), Prešov – Žilina 4:3, Trnava – Púchov 4:2, Košice – Ban. Bystrica 1:3, Nitra – Trenčín 8:1, Spiš. N. Ves – Martin 3:2 s. n., Slovan – L. Mikuláš 7:0.

1. HC Slovan 24 16         3          1          4          106:52   55
  2. ŠKP Poprad 24 13         3          1          7          89:56    46
  3. MMHK Nitra 24 12         4          2          6          98:68    46
  4. Skalica 24 14         1          2          7          82:62    46
  5. Trenčín 24 14         0          3          7          84:52    45
  6. Košice 23 13         1          2          7          79:59    43
  7. B.Bystrica 24 10         3          1          10         86:67    37
  8. Zvolen 22 10         3          1          8          67:67    37