Majstrovstvá SR juniorov a seniorov v krátkom bazéne sa konali  (24.-26.11.) v X-bionic sphere v Šamoríne. Seničan Juraj Hlávek tam úspešne ukončil tento rok.

Na 50 motýl postupoval Juraj Hlávek v piatok z ranných rozplavieb s tretím časom 24,51 do finále. Poslednou disciplínou v prvom poldni bola štafeta 4x 50m polohové preteky, kde štartoval Juraj Hlávek (motýl) spolu s Pavlom Jelenákom (znak), Marekom Botíkom (prsia) a Matyasom Keresztesom (voľný spôsob). Spolu obhájili titul majstrov SR z minulého roka časom 1:40,11s, avšak za vlastným slovenským rekordom zaostali o 0,43s.

Nathaniel Knizkaren 2023

V poobednom finále na 50m motýl skončil Juraj na konečnom treťom mieste s časom 24,20, kde zaostal aj za osobným rekordom o 0,16s. Lepšie zaplával 1. Adam Halas (23,74s) a 2. Matyas Keresztes (23,91s).

V nedeľu skočil opäť do bazéna a plával 100 m motýl a štafetu 4x 100m voľný spôsob. Z ranných rozplavieb postúpil na 100 motýl do finále z druhého miesta. Opäť však vo večernom finále zaostal za svojím osobným maximom o 0,14 s a skončil s časom 53,85s na druhom mieste. Prvé miesto opäť patrilo adamovi Halasovi (52,70s).

Disciplína, ktorá uzatvárala MSR bola štafeta 4x 100m voľný spôsob, kde strieborné druhé miesto s časom 3:22,00 s obsadil VŠK FTVŠ UK (Juraj Hlávek, Miroslav Čmeľ, Pavol Jelenák, Matyas Keresztes). Víťaznou bola štafeta Nereus Žilina v čase 3:21,19. Slovenský rekord štvorice s Jurajom z minulého roku (3:20,54s) zostal nezlomený.

V krátkom bazéne v Šamoríne zavŕšil tento rok Juraj úspešne sezónu s celkovou bilanciou  1x zlato, 2x striebra a 1x bronz.

“Na to, že som mal 8 týždňov na prípravu to vnímam pozitívne, plával som na úrovni osobákov, čo ma príjemne prekvapilo. Je to dobrý odraz do nasledujúcej letnej sezóny na „dlhý“ 50m bazén. Mal som tam úžasných fanúšikov, ktorí mi vytvorili úžasnú atmosféru, čo bolo neopísateľné. Teším sa na novú sezónu 2018, teraz ma čakajú študijné povinnosti a „tréningový relax“,” povedal pre Záhorí.sk Juraj Hlávek.