Hokejbalisti Skalice si priviezli plný počet bodov z Martina, keď zdolali majstra Slovenska spred dvoch rokov rozdielom dvoch gólov.

Extraliga
17. kolo: ŠKB Martin – Skalica 5:7 (0:2, 4:2, 1:3)
Góly: 17. Beniač, 19. a 40. Tomka, 20. Kollár, 25. Bielený – 2. 44. Válek (Drgoň, Rampáček), 14. Rampáček (Sobol), 27. Pollák (Smetana), 30. Smetana (Válek), 36. Salajka (Válek), 44. Smetana (Rampáček, Škadra), 44. Válek

Skalica: Kučera – Sobol, Daniel, Salajka, Babiar, Volek – Rampáček, Válek, Drgon, Pollák, Smetana, Škadra.

Skaličania začali výborne a po dvoch minutách už viedli po góle Váleka. Ich vedenie poistil tesne pred prvou prestávkou Rampáček – 0:2. Na druhú tretinu by však Záhoráci najradšej rýchle zabudli. Než sa spamätali po príchode z kabín, za chvíľu už prehrávali 4:2. Našťastie do konca druhej tretiny ešte stihli dvojgólovú stratu zmazať. Znížil Pollák, Smetana sedem sekúnd pred sirénou vyrovnal na 4:4 a tak sa v tretej tretine začínalo prakticky odznovu. Po góle Salajku domáci ešte dokázali vyrovnať, no keď sa schylovalo k predĺženiu, v 44. min. Smetana dostal hostí do vedenia a o 23 sekund dal pri power play domácich Válek do prázdnej brány gólovú poistku Záhorákov – 5:7.

Richard Válek, kapitán Skalice: „Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. My, rovnako ako Martin sme potrebovali v tomto zápase bodovať. Hralo sa hore – dole. Výborne sme začali úvodnú tretinu, premenili sme príležitosti, ktoré nám súper dovolil. Potom sa začala hra prelievať z jednej strany na druhú. Prvú tretinu sme dokázali vyhrať, do druhej sme ale nastúpili veľmi laxne. Každému hráčovi chýbal povestný krok. Martin sa vďaka tomu dostal na koňa, inkasovali sme tri veľmi rýchle góly. Vzali sme si oddychový čas, v závere tretiny sme dokázali zrovnať skóre. V tretej tretine sa začínalo odznova, veľmi sme chceli ale bodovať. To sa napokon podarilo, veľmi sa z toho tešíme. Jesennú časť z našej strany hodnotíme veľmi pozitívne. Máme k dobru ešte dva zápasy, a to s Martinom a Jokeritom. Je tu teda šanca získať v domácom prostredí šesť bodov. Tabuľka od tretieho po ôsme miesto je mimoriadne vyrovnaná. My však môžeme byť zatiaľ spokojní, dokázali sme poraziť Považskú Bystricu, Vrútky, Martin, takisto LG. Na svojom konte už máme skalpy silných tímov, v jarnej časti hráme prevažne doma, máme preto na čom stavať.“

Ďalšie výsledky 17. kola: Svidník – Košice 3:2, Pov. Bystrica – Vrútky 5:3, Petržalka – Pruské 1:3, Třinec – Ružinov a LG ABhokej Bratislava – Diaková odložené.

14. Třinec 16 0          0          2          14         25:104   2

Extraliga bude pokračovať 18. kolom až 18. fubruára.

Západoslovenská hokejbalová liga

10. kolo: ŠHBK Lizards Stupava – HBT Slovan 6:3, g. d. Pankúch 3, Kiska 2, Holik, Citrusia Bratislava – Gajary Flames 1:10, Roconaba Zohor – Dev. N. Ves Flyers 7:9, Gaštany Petržalka – Farma Petržalka 4:17, Jokerit Pezinok – Apollo Ružinov 1:5, Iepurii Dev. N. Ves – Indians Petržalka 5:1, voľno – Empiria Petržalka.

11. kolo: Farma Petržalka – Lizards Stupava 2:5, HBT Slovan – Roconaba Zohor 7:4, Gajary Flames – Iepurii Dev. N. Ves 2:5, Indians Petržalka – Jokerit Pezinok 6:0, Empiria Petržalka – Gaštany Petržalka 8:3, Dev. N. Ves Flyers – Citrusia Bratislava 11:4, voľno – Apollo Ružinov.

Skalická mestská hokejbalová liga

Výsledky 8. kola: Adidas – Warrios Holíč 8:5 (2:2, 1:0, 5:3), Liška, T. Sofka a Bolebruch 2, Macháček, Ritomský – Ambrús 3, Vanek, Mareček, HbTF 06 – Legendy 10:17 (3:7, 3:4, 4:6), Prochádzka 7, Vašíček 3 – Drgon 7, R. Volek 4, Herceg 3, Krajsa, Stachovič, Kovalovský, Panthers Senica – Havana 4:5 (0:2, 4:3, 0:0), Vereš 2, Kajba, Prétory – Vadík 3, Pollák, Litecký, Vikings – Indiáni 5:1 (0:0, 2:0, 3:1), Fraňo a Gajda 2, Rampáček – Pokovič.

8. HbTF 06 6 0          0          0          6          23:88    0

1.kolo, Legendy – HbTF 06 15:4, Warriors Holíč – Adidas 1:12, Indiáni – Viking’s 0:5, Havana – Panters Senica odl.

2.kolo Viking’s – Adidas 4:3 p.p., Legendy – Havana 3:4, Indiáni – Wariors Holíč 13:4, HbTF 06 – Panters Senica 0:12

3.kolo HBTF ’06 – Havana 0:16, Legendy – Panthers Senica 3:5, Vikings – Holíč odl., Indiani – Adidas odl.

4.kolo HbTF 06 – Viking’s 0:5 kont., Panters Senica – Adidas 4:3, Warriors Holíč – Havana 3:5, Indiáni – Legendy 10:3

5.kolo Indiáni – Panthers Senica 3:4 p.p., Legendy – Warriors Holíč 6:3, HbTF 06 – Adidas 9:23, Havana – Vikings 4:2
6.kolo Havana – Adidas 0:5 kont., Vikings – Legendy 5:4, Panthers Senica – Warriors Holíč 11:1, Indiáni – HbTF 06 odl.

7.kolo Legendy – Adidas 9:2, Indiáni – Havana 4:5 p.p., Vikings – Panthers Senica 5:6, Warriors Holič – HbTF 06 odl.

8.kolo Adidas – Warrios Holíč 8:5, HbTF 06 – Legendy 10:17, Panthers Senica – Havana 4:5, Vikings – Indiáni 5:1

OHL Lopašov

4.kolo: Koválovec – HK Častkov 6:14, Kuchárek 2, Puškár, Zaňát, Regásek, Vávra – Surový, Miča a Ilčík 3, Zdravecký 2, Otrísal, Vančík, Illiť, Natabak Vieska – ŠK Lopašov 3:5, Drgon, Prokeš, Volek . E. Šimek 2, R. Šimek, Perička, Baláž, HbK Oreské – HBT Benaf 10:1, Kralovič a Korčák 3, Mach, Zeman, Bederka, Strýček – Totka, voľno – Mona Radošovce.

5.kolo: HK Častkov – Natabak Vieska 9:8, Kaluža 4, Miča a Ilčík 2, Štefek – Drgon 4, Kudláč 2, Černek, Volek, Lopašov – Oreské 5:6 s. n., Praskač 3, Valúch, Perička – L. Hrbatý, Štepanovský, Štefka, Strýček, Korčák, rozh. náj. Kráľovič, Mona Radošovce – Koválovec 11:8, K. Krutý 4, Pekar a Pollák 2, Kudláč, Šánik, Madák – Zaňát 3, Kuchárek 2, Regásek, Orth, Otrubčák, voľno – Bor. Mikuláš.

1. Oreské 5 4          1          0          0          66:15    14
  2. Lopašov 4 3          0          1          0          33:12    10
  3. Častkov 4 3          0          0          1          34:26    9
  4. Radošovce 4 2          0          0          2          28:44    6
  5. Koválovec 5 1          0          0          4          28:61    3
  6. Vieska 4 1          0          0          3          18:22    3
  7. B.Mikuláš 4 0          0          0          4          18:45    0