Hokejisti Skalice pripravili svojim fanúšikom nepríjemné prekvapenie, keď s Dubnicou prvýkrát v tejto sezóne prehrali na svojom ľade. Nápravu vykonali v krajskom derby v Trnave, kde dosiahli svoje najvyššie víťazstvo na ľade súpera.

1.hokejová liga 26. kolo
HK Skalica – Dubnica 4:5 (1:2, 2:0, 1:3)
Góly: 17. a 47. Vereš, 32. Kotzman, 40. Vaškovič – 3. Habšuda, 18. Kanaet, 44. Bobček, 53. Kluka, 56. Kokavec.
Pred 625 divákmi rozhodoval Krist – Drblík, Ševčík.
Vylúčení 3:4 na 2 min.
Presilovky 1:1, oslabenia 0:0.

Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Vaškovič, Hujsa, R. Vereš – Sloboda, Mikéska, Jurák, Jarolín, Kňazev – Janík, Pavešic, Kotzman, Kučera, Janáč – Kukliš, Straka, Hluch, Dufek, Okoličány, tréner Michal Ružička.

Dubnica neprišla na ľad lídra v porazeneckej nálade, čo potvrdila už v 3. min., kedy dal ich vedúci gól Habšuda. Domácim sa príliš nedarilo, napriek tomu v 17. min. po akcii Vaškoviča s Hujsom vyrovnal Rasťo Vereš na 1:1. Lenže už o minútu hostia opäť vyhrávali po góle Kanaeta – 1:2. Domáci neboli očividne vo forme, napriek tomu v druhej polovici druhej tretiny dokázali skóre otočiť gólmi Alexandra Kotzmana a kapitána Ľuba Vaškoviča 16 sekúnd pred sirénou v presilovke o dvoch hráčov – 3:2. V tretej tretine pri vylúčení Juráka hostia z presilovky vyrovnali Bobčekom na 3:3. Nádeje domácich oživil ešte v 47. min. svojim druhým gólom Vereš na 4:3, no hosťom záhorácky ľad očividne chutil. V 53. min. domáceho brankára Petríka prekonal Kluka na 4:4 a v 56. min. Kokavec pri hre 4 na 4 tretíkrát v zápase dostal hostí do vedenia a na tento gól už domáci nedokázali odpoveď a to ani v záverečnej power play.

Ďalšie výsledky 26. kola: Spiš. N. Ves – Michalovce 1:6, Nové Zámky B – Pov. Bystrica 2:4, Topoľčany – Trnava 4:2, Osmos Bratislava – Prešov 2:4.

1.hokejová liga 27. kolo
Trnava – HK Skalica 1:8 (1:2, 0:3, 0:3)
Góly: 15. Kamenický – 10. a 58. Dufek, 20. Kučera, 34. Hluch, 37. Jurák, 40. Horváth, 42. a 49. Jarolín.
Pred 135 divákmi rozhodovali Druga – J. Šefčík, Frimmel.
Vylúčení 2:3 na 2 min.
Presilovky 0:1, oslabenia 0:2.

Skalica: Petrík – Horváth, Škápik, Vereš, Hujsa, Vaškovič – Mikéska, Sloboda, Kňazev, Jarolín, Hluch – Pavešič, Janík, Janáč, Kučera, Kotzman – Straka, Kukliš, Okoličány, Dufek, Jurák, tréner Michal Ružička.

V krajskom derby boli favoritmi Záhoráci, čo aj na ľade potvrdzovali. Vedenia sa ujali v 10.min. Alešom Dufekom a hoci domáci dokázali Kamenickým vyrovnať, sekundu pred prvou sirénou dostal ich už definitívne do vedenia Kristián Kučera – 1:2. V druhej tretine ešte chvíľu domáci „kúsali,“ no v záverečnej päťminútovke hostia trikrát udreli, Tomáš Hluch pridal tretí gól, Roman Jurák dokonca v oslabení zvýšil na 1:4 a v poslednej minúte zvýšil z presilovky Peťo Horváth na 1:5. Tretia tretina sa dohrávala v réžii hostí, ktorí pridali ďalšie tri góly. Po dvoch presných zásahoch René Jarolína uzavrel skóre v 58. min. druhým gólom v oslabení Dufek – 1:8. Bolo to druhé najvyššie víťazstvo mužstva v prebiehajúcej sezóne na ľade súpera (po Spiš. N. Ves – Dubnica 3:11).

Ďalšie výsledky 27. kola: Michalovce – Osmos Bratislava 10:3, Prešov – Topoľčany 3:2 s. n., Nové Zámky B – Dubnica 1:3, Pov. Bystrica – Spiš. N. Ves 5:4 p. p.

11. Orange 20 9 3          1          2          3          46:32    13

Ďalší program: Prešov – Skalica 13.12., Skalica – Michalovce 15.12. o 17 h., Pov. Bystrica – Skalica 17.12.

2. hokejová liga 14. kolo
Druhé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne (prvé v riadnej hracej dobe) dosiahli hokejisti HK 91 Senica v 14. kole proti KMH Budapešť. Zápas sa mal podľa pôvodného vyžrebovania hrať v Budapešti, no pre poruchu chladiaceho zariadenia napokon sa po dohode odohral v opačnom poradí v Senici.

HK 91 Senica – KMH Budapešť 4:3 p. p. (0:0, 2:2, 1:1 – 1:0)
Góly: 23. Dolinajec 38. Šimek, 56. Michal Daniel, 61. Krumpál – 27. Vincze, 34. Szücs, 53. Petres.
Pred 132 divákmi rozhodoval Mĺkvy.
Vylúčení 4:2 na 2 min.

Senica: P. Hollý – Štefanka, Pavlík, Vaňa, Šimek, Michal Daniel – M. Vereš, Fian, Dolinajec, Konečný, Krumpál – Krč, Kollár, Heleši, Čagan, Plánka – T. Hollý, Leskovský, Čederle, Čech, tréner Eduard Šimek.

V prvej tretine sa hralo zaujímavé stretnutie s množstvom streleckých príležitostí na obidvoch stranách, no bez úspešného zakončenia. V druhej tretine sa domáci ujali vedenia v 23. min., keď úspešným strelcom bol Lukáš Dolinajec – 1:0. Hosťom sa dvomi gólmi Vinczeho a Szücsa podarilo otočiť stav vo svoj prospech, no do kabín sa išlo opäť za nerozhodného stavu, keď v 38. min. vyrovnal Edo Šimek – 2:2. V tretej tretine sa na ďalší gól čakalo až do záveru a dali ho aktívnejší hostia Petresom 2:3. Domáci to však nezabalili a v 56. min. Michal Daniel svojim gólom poslal zápas do predĺženia – 3:3. V ňom po necelej minúte rozhodol o dvoch bodoch pre HK Senica Martin Krumpál – 4:3.

Ďalšie výsledky 14. kola: Prievidza – Levice 2:3, Partizánske – Osmos Bratislava B 4:2, Dynamax 96 Nitra – Púchov 3:7, Dolný Kubín – Ružomberok 6:5.

1. Púchov 13 12         0          0          1          94:36    36
  2. Partizánske 13 8          3          0          2          66:42    30
  3. Dolný Kubín 13 8          1          0          4          50:44    26
  4. HK Levice 13 6          0          1          6          51:44    19
  5. Bratislava 13 5          1          2          5          43:49    19
  6. HC Nitra 13 6          0          1          6          41:52    19
  7. Budapešť 13 5          0          1          7          53:54    16
  8. Prievidza 13 5          0          1          7          47:59    16