V Kolárove sa uskutočnil Trojkráľový maratón a polmaratón, na ktorom štartovalo spolu 310 bežcov zo šiestich krajín (SR, ČR, Maď., Rus., Rak., Rum.). Na maratónsku trať vybehlo 107 bežcov (87 mužov + 20 žien), na polovičnú trať 203 (159 + 44).

Dušan Brezovský, Ján Bellay

Do Kolárova sa vybralo aj deväť behuchtivých športovcov zo Záhoria. Sedem sa ich predstavilo na 21097 metrov dlhej polmaratónskej trati, dvojica Ján Bellay a Ivan Raffay si trúfla hneď z kraja Nového roka na celý maratón. Svojmu regionu hanbu vôbec neurobili, keď vybojovali tri pódiové umiestnenia.

Maratón

Prvenstvo z minulého roku na maratónskej trati Jakub Valachovič z Malaciek obhajovať neprišiel. Vyhral tak Tibor Kováč z Lučenca v čase 3:06:26 hod. Skaličan Ján Bellay dobehol v absolútnom poradí na 14. mieste v čase 3:32:24 hod. ako tretí v kat. nad 30 rokov. Ivanovi Raffayovi z Kútov patrilo v absolútnom poradí 68. miesto, vo svojej vekovej kategórii nad 50 rokov bol registrovaný na 17. mieste.

Polmaratón

Na polmaratónskej trati bol najrýchlejší v absolútnom poradí Miroslav Ilavský z Dubnice, zo Záhorákov Pavol Masaryk z Dojča, ktorý časom 1:25:22 hod. dobehol v absolútnom poradí na 9. mieste ako tretí v kat. nad 30 rokov. Do skvelej „stratenej“ formy sa po zranení dostáva Dušan Brezovský, ktorý vyhral kategóriu nad 50 rokov výborným časom 1:27:58 hod., keď v absolútnom poradí mu patrilo 12. miesto.

VÝSLEDKY

Muži do 30 rokov: 1. G. Turei, Maď., 1:18:17 hod., ..5. Peter Bellay, Skalica, 1:28:17.

Muži nad 30 rokov: 1. M. Ilavský, Dubnica, 1:14:10 hod., ..3. Pavol Masaryk, Dojč, 1:25:22, ..8. Tomáš Vintr, Holíč, 1:39:48, ..15. Vladimír Hyránek, Kúty, 1:45:02.

Muži nad 40 rokov: 1. R. Šlúch, B. Bystrica, 1:20:09, ..26. Milan Haba, Malacky, 1:50:48.

Muži nad 50 rokov: 1. Dušan Brezovský, Gbelskí Strýci, 1:27:58, ..7. Jozef Zváč, Gazárka Šaštín, 1:36:05.

Foto Záhoráci v Kolárove zľava Hyránek, Raffay, Zváč, Brezovský

Záver roka 2017 priniesol okrem Silvestrovského behu v Senici aj niekoľko ďalších zaujímavých podujatí s účasťou športovcov zo Záhoria.

V Dubnici na tartane vyhral Ján Križák

Na Silvestrovskom behu na tartane – Memoriale Pavla Rajca v Dubnici nad Váhom štartovala aj dvojica bežcov AŠK Skalica.

Na 5 km trati vyhral kategóriu nad 40 rokov Ján Križák v čase 16:41 min. Druhého Milana Pleváka z Lysej pod Makytou nechal za sebou o takmer minútu. V kategórii nad 50 rokov skončil Peter Portašik na 8. mieste v čase 21:18 min. Vyhral Ľ. Kováčik zo Súľova.

Bratislavský Vianočný beh na 10.3 km trati vyhrala domáca Diana Tešovičová, Zuzana Morávková z Malaciek obsadila 16. miesto za 57:57 min.

Silvestrovský beh cez bratislavské mosty 2017 na 10.3 km trati vyhral Marek Hladík z HNTN Bratislava za 34:28 min. V konkurencii 572 bežcov dobehol na 23. mieste Erik Flajžík z Holíča za 41:41 min., na 33. mieste Peter Flajžík zo Skalice za 43:03 min. a hneď za ním Michal Kubiš zo Stupavy v rovnakom čase.

Medzi ženami vyhrala Nikol Čorbová z Bratislavy za 40:32 min. V konkurencii 232 bežkýň dobehla na 25. mieste Katarína Sekáčová z Marianky za 52:33 min. Katarína Čechová z Holíča na 48. mieste za 56:33 min. Pod jednu hodinu sa zmestila aj Katarína Rezníková zo Stupavy, ktorej čas 57:57 min. stačil na 62. miesto.

V Dolných Orešanoch na Silvestrovskom krose štartovala v kat. žien nad 35 rokov Gabriela Janíková z AC Malacky. Na 10 km trati obsadila 6. miesto v čase 38:59 min.

V Piešťanoch sa bežal 52. ročník Silvestrovský beh medzi mostami už 30. decembra. V konkurencii 230 bežcov vyhral Ondrej Kubo z Bratislavy, veteránov nad 50 rokov vyhral Ján Moravec a jeho synovia Filip a Richard boli poriadne vysoko v hlavnej kategórii mužov. Furmanský beh sa stal korisťou odchovanca atletiky v Brezovej pod Bradlom Jozefa Repčíka.

Muži do 40 rokov: 1. Ondrej Kubo, Bratislava, 35:45 min., ..3. Filip Moravec, 36:23, 4. Richard Moravec, obaja Myjava, 37:11.

Muži nad 50 rokov: 1. Ján Moravec, 37:26, ..4. Jaroslav Hutyra, obaja Myjava, 41:57.

Furmanský beh kat. OPEN na 5 km: 1. Jozef Repčík, HNTN, 16:18, 2. Milan Kazík, Prašník, 18:45, ..8. Čestmír Kráčmár, 21:06, ..11. Samuel Pagáč, obaja Brezová, 22:08, ..18. Michal Tomka, Myjava, 23:07, ..48. Erik Bláha, 27:33, 49. Miška Lukáčová, 27:36, 50. Igor Lukáč, všetci Buázni z Popudin, 27:36.

U detí vyhrala Martina Moravcová z Myjavy kategóriu predškolákov a Megan Čuvalová z Jablonice kat. mladšie žiačky.