Dva navlas rovnaké výsledky dosiahli hokejisti Skalice v uplynulom týždni. Spišiakov i Osmos Bratislava zdolali zhodne po 5:2.

V stredu so Spišiakmi doslova exceloval duhý útok, ktorého hráči si pripísali dokopy 11 (!!!) kanadských bodov do tabuľky produktivity, po štyri René Jarolín (2+2) a Patrik Janáč (1+3), o jeden menej Roman Jurák (1+2). V piatok sa zase „utrhol“ Martin Hujsa, ktorý zaznamenal hetrik. Náskok Skalice pred Michalovcami sa tak navýšil už na štyri body.

1.hokejová liga 40. kolo

HK Skalica – Spiš. N. Ves 5:2 (2:2, 2:0, 1:0)
Góly: 6. a 8. Jarolín, 26. Hluch, 33. Jurák, 41. Janáč – 7. a 20. Findura.
Pred 714 divákmi rozhodovali Druga, Juhász (Maď.).
Vylúčení 2:4 na 2 min.
Presilovky 1:0, oslabenia 0:0.
Skalica: Košút – Škápik, Horváth, Vaškovič, Vereš, Hujsa – Sloboda, Mikéska, Jurák, Jarolín, Janáč – Janík, Straka, Hluch, Kučera, Kňazev – Kukliš, Kotzman, Dufek, Okoličány, tréner M. Ružička.

Po opatrnejšom začiatku videli diváci v priebehu dvoch minút tri rýchle góly. Najskôr v 6. min. dostal domácich do vedenia, o minútu vyrovnal Findura a o ďalšiu minútu to bol opäť Jarolín, ktorý dostal domácich znova do vedenia – 2:1. Lenže Findura nechcel za ním zaostať a 15 sekúnd pred sirénou vyrovnal na 2:2. V druhej tretine zvýšili domáci aktivitu a v 26. min. ich tretíkrát dostal do vedenia Hluch – 3:2. V 33. min. sa presadil aj Jurák a Záhoráci tak išli do šatní s dvojgólovým vedením. Po necelej polminúte závarečnej tretiny išiel na trestnú lavicu hosťujúci Zwick a po 15 sekundách využil presilovku Janáč – 5:2. Napriek množstvu ďalších šancí Skaličania už ďalší gól nepridali.

Ďalšie výsledky 40. kola: Michalovce – Trnava 12:1, Topoľčany – Osmos Bratislava 3:2, Pov. Bystrica – Dubnica 5:2, Prešov – Nové Zámky B 7:4.

1.hokejová liga 41. kolo

HK Skalica – Osmos Bratislava 5:2 (1:0, 4:1, 0:1)
Góly: 17., 36. a 40. Hujsa, 21. Jarolín, 31. Mikéska – 40. Danišovský, 50. Ficel.
Pred 799 divákmi rozhodoval Adamec – J. Šefčík, Jurčiak.
Vylúčení 2:1 na 2 min. Šalka (BA) 10 min. OT.
Presilovky 0:1, oslabenia 1:0.
Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Vaškovič, R. Vereš, Hujsa – Sloboda, Mikéska, Jurák, Jarolín, Janáč – Janík, Straka, Hluch, Kučera, Kňazev – Kukliš, Pavešic, Kotzman, Dufek, tréner M. Ružička.

Skaličania nevyužili niekoľko skvelých príležitostí, za čo ich mohol vytrestať senický odchovanec i bývalý hráč Skalice Filip Novák, no Petríka takisto neprekonal. Až v 17. min. otvoril skóre Hujsa – 1:0. Už 28 sek. po úvodnom bully druhej tretiny zvýšil Jarolín na 2:0 a ďalšie tri góly si domáci nechali na druhú desaťminútovku strednej časti. V 31. min. zvýšil Mikéska na 3:0 a Hujsa v 36. min. už na 4:0. To stále nebolo všetko. V poslednej minúte padli ešte dva góly. Pri vylúčení Pavešica uzavrel dokonca vo vlastnom oslabení Martin Hujsa svoj hetrik gólom na 5:0, lenže sekundu pred sirénou hostia korigovali Danišovským na 5:1. V 50. min. pri vylúčení Janíka uzavrel Ficel v presilovke skóre na konečných – 5:2.

Ďalšie výsledky 41. kola: Trnava – Pov. Bystrica 4:5 s. n., Prešov – Michalovce 4:2, Dubnica – Spiš. N. Ves 7:2, Topoľčany – Nové Zámky B 12:2.

11. Orange 20 9 3          1          2          3          46:32    13

Ďalší program: 31.1. Topoľčany – Skalica, 2.2. o 17 h Skalica – Nové Zámky B.

2. hokejová liga 18. kolo

Osmos Bratislava BHK 91 Senica 11:5 (2:0, 4:2, 5:3)
Góly: Hajduk 5, Daráš a Kadraba 2, Jaško, Ernst – Čagan, Zahumenský, Šimek Dolinajec, Konečný.
Pred 58 divákmi rozhodoval Valko.
Vylúčení 3:4 na 2 min.
Presilovky 1:1, oslabenia 0:0.
Senica: D. Línek – Fian, R. Zahumenský, Čech, Šimek, Vaňa – Volek, Jurica, Dolinajec, Konečný, Michael Daniel – M. Vereš, Leskovský, Heleši, Čagan, Planka – Mário Daniel, tréner Edo Šimek.

V prvej tretine inkasoval Línek v 3. a v 10. min. a domáci išli do šatní s dvojgólovým vedením. V 23. min. znížil Čagan na 2:1, no v nasledujúcich dvanástich minútach Záhoráci štyrikrát inkasovali. Až v 40. min. upravil z presilovky Zahumenský na 6:2. V tretej tretine to boli gólové preteky, pričom hostia sa dvojcifernej prehre neubránili. Dvakrát sa v domácom drese presadil aj bývalý hráč Senice Matúš Kadraba.

Ďalšie výsledky 18. kola: Prievidza – Púchov 2:3 s. n., Partizánske – Dolný Kubín 9:3, Levice – Ružomberok 8:3, HC Nitra – Budapešť 5:4.

10. Senica 18 1          1          1          15         62:122   6

V druhej časti budú hrať hokejisti Senice o konečné umiestnenie na 17. – 20. mieste.

V sobotu 3. februára o 17 h privítajú na svojom ľade desiate mužstvo východnej skupiny Gelnicu. Odveta a prípadný tretí zápas sa budú hrať o týždeň (sobota a nedeľa) v Gelnici.

Extraliga juniorov

1. kolo: MHKM Skalica – HC Slovan 4:2 (1:1, 2:0, 1:1), Krýdl, Šmída, Čederle, Hílek, Lipt. Mikuláš – Poprad 2:5, Ban. Bystrica – Zvolen 5:4 s. n., Trenčín – Nitra 5:3, Košice – Spiš. N. Ves 1:2, MsHKM Žilina – Martin 4:1
  2. kolo: MHKM Skalica – HC Slovan 7:2 (2:0, 1:0, 4:2), g. d. Dmitriev 2, Čederle, Tyršel, Šmída, Okoličány, Vanek, Lipt. Mikuláš – Poprad 2:5, Ban. Bystrica – Zvolen 1:5, Trenčín – Nitra 6:3, Košice – Spiš. N. Ves 3:4, Žilina – Martin 3:0.

Extraliga dorastu

1. kolo: MHKM Skalica – MMHK Nitra 2:5 (0:1, 0:2, 2:2), g. d. Kotvan, Bojanovský, Martin – Spiš. N. Ves 7:2, Žilina – Lipt. Mikuláš 1:3, Trnava – Prešov 8:1, Púchov – Michalovce 3:1, Poprad – Ban. Bystrica 6:1, Slovan – Trenčín 2:6, Košice – Zvolen 7:8 p.p.

1. HC Slovan 30 21         3          1          5          129:64   70
  2. Trenčín 30 19         0          4          7          113:65   61
  3. Poprad 30 16         4          2          8          103:66   58
  4. Košice 30 18         1          2          9          114:78   58
  5. Zvolen 30 14         4          1          11         87:94    51
  6. MMHK Nitra 30 13         4          4          9          110:88   51
  7. B.Bystrica 30 14         3          2          11         110:81   50
  8. Skalica 30 15         1          2          12         95:85    49