Dvomi poslednými kolami skončila základná časť prvej hokejovej ligy. Hokejisti Skalice v nich vyhrali na domácom ľade zhodne po 7:2 s Dubnicou i Trnavou a bez problémov si udržali lídersku pozíciu.

Ilustračné foto.

Od utorka 13. februára sa bude hrať záverečné play off a v ňom sa Záhoráci stretnú s Považskou Bystricou.

1.hokejová liga 44. kolo

Skalica – Dubnica 7:2 (2:1, 4:0, 1:1)
Góly: 6. Schmidt, 15. Jurák, 24. a 50. Kňazev, 30. Škápik, 31. Kukliš, 35. Kotzman – 5. Hegyi, 58. Kluka.
Pred 711 divákmi rozhodoval Druga.
Vylúčení 1:5 na 2 min.
Presilovky 1:0, oslabenia 0:0.

Skalica: Petrík – Horváth, Škápik, Hujsa, Dufek, Vaškovič – Mikéska, Sloboda, Janáč, Jarolín, Jurák – Pavešic, Janík, Kňazev, Kučera, Hluch – Straka, Kukliš, Okoličány, Schmidt, Kotzman, tréner Michal Ružička.

Dubnica sa prekvapujúco ujala vedenia v 5. min., no dlho sa z vedenia netešila, keď už o minútu vyrovnal Schmid na 1:1. Do vedenia dostal domácich v 15. min. Jurák – 2:1. Druhá tretina patrila suverénnym domácim. Tretí gól dal Kňazev, na 4:1 zvýšil z presilovky Škápik, po necelej minúte dal piaty gól Záhorákov Kukliš a skóre druhej tretiny uzavrel Kotzman – 6:1. Tretia tretina sa už v pohode dohrávala. V jej polovici zvýšil Kňazev svojim druhým gólom na 7:1 a hostia už len korigovali Klukom na 7:2.

Ďalšie výsledky 44. kola: Pov. Bystrica – Nové Zámky B 10:2, Spiš. N. Ves – Michalovce 0:3, Prešov – Osmos Bratislava 3:2, Topoľčany – Trnava 12:0.

1. hokejová liga 45. kolo

HK Skalica – HK Trnava 7:2 (3:0, 2:0, 2:2)
Góly: 5. a 35. Jarolín, 15. a 47. Vaškovič, 18. Mikéska, 26. a 56. Janáč – 44. Mrava, 50. Baránek.
Pred 708 divákmi rozhodovali Krist.
Vylúčení 2:1 na 2 min.
Presilovky 0:0, oslabenia 1:0.

Skalica: Petrík – Horváth, Škapík, Hujsa, Dufek, Vaškovič – Mikeska, Sloboda, Janáč, Jarolín, Jurák – Pavešic, Janík, Kňazev, Kučera, Hluch – Straka, Kukliš, Schmidt, tréner Michal Ružička.

Skaličania vstúpili do stretnutia s jednoznačným cieľom rozhodnúť o stretnutí čo najskôr. Prvý presný zásah zaznamenal už v 5. min. Jarolín, ktorý zužitkoval výbornú spoluprácu celej formácie. Vyrovnaniu hostí zabránil brankár Petrík, no šancí bolo podstatne viac na strane Záhorákov. V 15. min. kapitán Vaškovič zvýšil na 2:0 a v 18. min. prudkou strelou upravil stav prvej tretiny na 3:0. V 20. min. fauloval Škápik Baránka, no ten nariadené trestné strieľanie nepremenil. V druhej tretine pridal v 26. min. štvrtý gól domácich Janáč a v 35. min. dokonca vo vlastnom oslabení unikol Jarolín a zvýšil už na 5:0. Domáci pod dojmom pohodlného náskoku poľavili a v 44. min. Mrava znížil na 5:1. O tri minúty Vaškovič svojim druhým gólom zvýšil na 6:1.Diváci potom videli ešte dva góly, po jednom na obidvoch stranách, ten domáci dal Janáč, za hostí na 6:2 znižoval Baránek.

Ďalšie výsledky 45. kola: Dubnica – Nové Zámky B 24:2, Michalovce – Osmos Bratislava 12:0, Pov. Bystrica – HK Spiš. N. Ves 3:1, Prešov – Topoľčany 2:1 p. pr.

Play off

Play off sa hrá na tri víťazné zápasy. Prvé, druhé a prípadné piate zápasy vo štvrťfinále sa budú hrať v poradí HK Skalica – Pov. Bystrica, Michalovce – Spiš. N. Ves, Prešov – Osmos Bratislava a Topoľčany – Dubnica. Tretie a prípadné štvrté v opačnom poradí.

2.hokejová liga
Play off sk. o 17. miesto

Hokejisti Senice mali v sobotu 10. februára odohrať v Gelnici druhé stretnutie play off série o konečné umiestnenie na 17. – 20. mieste. Po domácej prehre 5:8 však na stretnutie z technických príčin nevycestovali a tak s najväčšou pravdepodobnosťou toto stretnutie prehrajú kontumačne 5:0.

Gelnica – HK 91 Senica 5:0 kont., konečný stav série 2:0
Gelnica tak získa rozhodujúce druhé víťazstvo a bude hrať o konečné 17. miesto, Senica bude hrať o 19. miesto. Keďže ani druhé stretnutie tejto skupiny Bardejov – Ružomberok sa z rovnakých príčin nehralo, súperom Záhorákov by malo byť mužstvo z Liptova. Pravda, ak príslušná komisia SZĽH nerozhodne inak.

.

Futbal: Skalica vyhrala tretí zápas v rade

Futbalisti MFK Skalica zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:1 v sobotňajšom…