Hokejisti HK Skalica zvládli štvrťfinálovú sériu s ôsmym mužstvom tabuľky Považskou Bystricou v najkratšom možnom čase.

Vyhrali obidva domáce zápasy, hoci sa v nich zakaždým ujali vedenia hostia a aj tretí zápas na Považí sa hral v ich réžii.

Play off 1. zápasy
HK Skalica – Pov. Bystrica 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)
Góly: 12. Mikéska, 23. Schmidt, 24. Vereš, 40. Okoličány, 60. Jarolín – 4. Ligas, 10. Klíma.
Pred 918 divákmi rozhodovali Krist, Adamec.
Vylúčení 6:9 na 2 min.
Presilovky 0:2, oslabenia 0:0.

Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Hujsa, Vereš, Vaškovič – Sloboda, Mikéska, Janáč, Jarolín, Jurák – Pavešic, Janík, Kňazev, Kučera, Hluch – Kukliš, Straka, Okoličány, Schmidt, Kotzman, tréner Michal Ružička.

Prvá zápas štvrťfinálovej série nezačal pre domácich dobre, keď už v 10. min. prehrávali 0:2, keď hostia zúžitkovali dve presilovky. Našťastie ešte do prestávky znížil Mikéska a v druhej tretine tromi gólmi Záhoráci otočili skóre vo svoj prospech. Trafili sa Schmidt, Vereš a 17 sek. pred druhou sirénou aj Okoličány. Súperom góly otriasli a tretia tretina sa už len dohrávala. V nej sa v posledne minúte presadil ešte Jarolín a stanovil na konečných 5:2.

Ďalšie zápasy play off: Michalovce – Spiš. N. Ves 4:1, Prešov – Osmos Bratislava 5:1, Topoľčany – Dubnica 2:1 s.n.

Play off 2. zápasy
HK Skalica – Pov. Bystrica 2:1 (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)
Góly: 59. Horváth, 61. Škápik – 34. Ligas.
Rozhodovali Mĺkvy, Druga, Beniač – Konc

Hostia sa zamerali na pozorné bránenie, ktoré im vychádzalo takmer po celé stretnutie. Navyše sa v 34. min. ujali vedenia Ligasom v hre 4 na 4 a toto držali až do záverečnej minúty. Hostia doplatili na hrubú nedisciplinovanosť, keď v záverečnej desaťminútovke mali vylúčených až päť hráčov. Horváth desať sekúnd pred koncom v dvojnásobnej presilovke vyrovnal a v pokračujúcej presilovke po necelej minúte rozhodol Škápik o druhej výhre Záhorákov. Na Považie tak budú Záhoráci cestovať s postupovým mečbalom.

Ďalšie zápasy play off: Michalovce – Spiš. N. Ves 9:2, v sérii 2:0, Prešov – Osmos Bratislava 3:1, v sérii 2:0, Topoľčany – Dubnica 3:2, v sérii 2:0.

Play off 3. zápasy
Pov. Bystrica – HK Skalica 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Konečný stav série 0:3.
Góly: 7. Pavešič, 16. Janáč, 35. Schmidt.
Pred 556 divákmi rozhodovali Korba, Lokšík.
Vylúčení 2:12 na 2 min.
Presilovky 0:0, oslabenia 0:1.

Skalica: Petrík – Horváth, Škápik, Hujsa, Vereš, Vaškovič – Mikéska, Sloboda, Janáč, Jarolín, Jurák – Pavešič, Janík, Okoličány, Schmidt, Kotzman – Straka, Kuliš, Dufek, Kučera, Dmitriev, tréner Michal Ružička.

Domáci odohrali na Záhorí dobré dva zápasy a na domácom ľade cítili šancu na zdramatizovanie série. Zápas bol od začiatku nervózny, Skalica mala v zápase až 12 vylúčených hráčov oproti dvom domácim, no tí nevyužili ani jednu presilovku. Podobne ako v Skalici, aj tentoraz udreli ako prví hostia a po góloch Pavešica a Janáča išla Skalica do kabín s dvojgólovým vedením. Keď po prestávke pridal v 35.min. Schmidt tretí gól hostí, bolo prakticky o postupujúcom do semifinále play off rozhodnuté. Skalica sa nikam nehnala, zvyšok zápasu zvládla brilantne po taktickej stránke a zaslúžene postúpila. Domácim patrí obdiv za predvedenú hru v tejto sérii, najmä v prvých dvoch zápasoch potrápili víťaza základnej časti  na ich ľade a favoritovi nič nedarovali.

Ďalšie štvrťfinálové dvojice

Spiš. N. Ves – Michalovce 1:4, 2:9, 3:7, konečný stav série 0:3

Dubnica – Topoľčany 1:2 s. n., 2:3, 2:3, konečný stav série 0:3

Osmos Bratislava – Prešov 1:5, 1:3, 2:1, 2:3 p. p., konečný stav série 1:3

Produktivite vládnu Skaličania

Tabuľka produktivity 1. hokejovej ligy sa na samom vrchu hemží Skaličanmi. V prvej šesťke kanadského bodovania je až päť hráčov HK Skalica.

Martin Hujsa

Po základnej časti a dvoch zápasoch play off vedie Martin Hujsa o dva body pred svojim kolegom z útoku Ľubomírom Vaškovičom. Ten však pre zranenie má odohratých o šesť stretnutí menej. Aj na treťom mieste je Skaličan

Patrik Janáč. Medzi neho a piateho René Jarolína sa vtesnal  Vladislav Solomonchak z Michaloviec.

Poradie – útočníci: 1. Martin Hujsa, 58 b. (20+38), 2. Ľubomír Vaškovič, 56 b. (20+36), 3. Patrik Janáč, všetci Skalica 54 b. (16+38), 4. Vladislav Solomonchak, Michalovce, 54 b. (16+38), 5. René Jarolín, 53 b. (28+25), 6. Roman Jurák, obaja Skalica, 52 b. (16+36), 7. Marcel Baláž, Prešov, 52 (27+25).

Poradie – obrancovia: 1. Tomáš Valečko, Michalovce, 36 b. (11+25), 2. Ľubomír Škápik, Skalica, 34 b. (8+26), 3. Daniel Hančák, Michalovce, Michalovce, 31 b. (9+22), ..7. Róbert Mikéska, 27 b. (9+18), ..13. Peter Horváth, 20 b. (13+7), ..18. Pavol Pavešic, 18 b. (7+11), ..21. Ondrej Janík, 16 b. (2+14), ..23. Adrián Sloboda, všetci Skalica, 15 b. (4+11).