V šesťbodovom zápase po nerozhodnom prvom polčase udreli v tom druhom ako prví hráči Prešova. Záhorákom sa po prestriedaní podarilo vyrovnať premiérovým gólom Lynela Kitambalu. Body sa nakoniec v Poprade delili.

24. kolo
Tatran Prešov – FK Senica 1:1 (0:0)
Góly: 52. Gatarič – 80. Kitambala

Pred 160 divákmi rozhodovali Smolák – Tomčík, Vorel. ŽK 0:1 (Kováč).

Senica: Holec – Podhorin, Práznovský, Ranko – Brašeň, Zezinho, Cuadros (61. Kováč), Krč, Herrera (67. Kitambala) – Castaneda (78. Šefčík), Vaščák, tréner Ton Caanen.

Dôležitý súboj dvoch posledných mužstiev tabuľky sa začal vo svižnom tempe. Miernu prevahu mali Prešovčania, ktorí po štvrťhodine hry zahrávali priamy kop, ale s pokusom Keresteša si senický brankár Holec poradil. V 31. minúte bol blízko ku gólu aj jeho spoluhráč Hošek (býv. hráč Senice), v nádejnej pozícii pred Holecom však neskóroval.

Prešovčania sa dočkali po zmene strán. V 52. minúte prestrelil Holeca vydarenou strelou spoza šestnástky Gatarič – 1:0. Druhý gól Tatrana mohol o desať minút pridať Keresteš, ktorého delovku z priameho kopu však dokázal Holec zneškodniť. Seničania sa nevzdávali, tréner Caanen sa pokúsil oživiť herný prejav aj striedaniami a mal šťastnú ruku. V senickom drese debutujúci Francúz Lynel Kitambala si v 80. minúte ideálne naskočil na center Šefčíka a hlavou prekonal Lukáča – 1:1. Seničania aj po góle pokračovali v aktívnej hre, ale diváci už ďalší gól nevideli.

Ton Caanen, tréner Senice: „Pre nás je remíza v poriadku. Bolo dobré, že oba tímy nechceli hrať defenzívne, práve naopak. Videli sme mnoho priam vtipných situácií, ktoré neboli zavinené hráčmi, ale terénom. Bolo ťažké hrať futbal na takomto zlom teréne. Vraciame sa s cenným bodom. Skláňam kompliment pred naším mužstvom.“