Montessori Academy

Na Kuchynskom RUNdali chôdzu ovládli walkeri z Rohožníka

Jozef Komorný 0

V areály Kempingu park Karpaty v Kuchyni sa konal premiérový 1. ročník trailového behu Kuchynský RUNdal.

 

 

 

Organizátori boli OÚ Kuchyňa, Kemping Park Karpaty Kuchyňa a OZ Obehni Slovensko pripravili pre bežcov krásny 6 km okruh po lesných a turistických cestách pre menej zdatnejší bežcov a vyznávačov chôdze s paličkami (Nord Walking), náročnejší bežci ho absolvovali dvakrát.

Víťazom na dlhšej trati sa stal Richard Chrappa z Bratislavy, najrýchlejším Záhorákom bol Skaličan Peter Flajžík. Domáci Róbert Bujna bol druhý vo svojej kategórii, medzi ženami vyhrali Livia Bujnová a Gabriela Janíková, Andrea Borovská dobehla druhá.

Na polovičnej trati vyhrala Margita Varmužová a Zuzana Morávková bola druhá.

Chôdzu ovládli walkeri z Rohožníka, ktorí získali päť zo šiestich medailí.

 

VÝSLEDKY

12 km – muži do 40 rokov: 1. R. Chrappa, Bratislava, 48:21 min., ..9. Peter Flajžík, Skalica, 54:47, ..19. Peter Hoc, Jablonove, 67:08.

Muži nad 40 rokov: 1. N. Štefko, Limbach, 49:57, ..16. Roman Jakubovits, 1:08:23 hod., ..21. Andrej Balog, obaja Jablonové, 1:15:18.

Muži nad 50 rokov: 1. I. Chrappa, Bratislava, 1:00:08, 2. Róbert Bujna, Kuchyňa, 1:00:51.

Muži nad 60 rokov: 1. D. Sitek, Karpatské šelmy, 56:57, ..4. Ján Varmuža, Brezová, 1:12:27.

Ženy do 40 rokov: 1. Livia Bujnová,  Kuchyňa, 57:37, 2. Andrea Borovská, Brezová, 58:51, ..10. Kristína Hrstková, Kuchyňa, 1:13:08, ..15. Lucia Lorencová, Malacky, 1:16:51.

Ženy nad 50 rokov: 1. Gabriela Janíková, Malacky, 1:12:06.

 

6 km – muži do 40 rokov: 1. René Malý, ŠK, 24:31 min., ..5. Juraj Ferenčák, Jakubov, 32:32, ..17. Anton Hedbávny, Malacky, 36:08, 18. Peter Závodný, Brezová, 37:06, ..21. Matúš Šuran, Senica, 22. Andrej Klamo, Kuchyňa, 23. Michal Dinuš, Rohožník.

Muži nad 40 rokov: 1. Henrich Pršek, Beháme.sk, 25:14, ..7. Robert Mikulecky, Kuchyňa, 29:29, ..15. Miroslav Daniel, 35:59, ..18. Peter Baďura, obaja Rohožník, 37:30.

Ženy nad 40 rokov: 1. Barbora Panáková, BA, 32:35 min., 2. Zuzana Morávková, 32:52, ..15. Alena Štorová, obe Malacky, 42:43.

Ženy nad 60 rokov: 1. Margita Varmužová, Brezová, 38:33.

 

Nord Walking 6 km – muži: 1. Dominik Pribila, 51:21 min., 2. Patrik Herzáň, 53:23, ..4. Michal Horský, všetci NW Rohožník, 59:47.

Ženy:  1. Dana Pribilová, 50:14 min., 2. Anna Herzáňová, 50:16, ..4. Michaela Horská, 52:15, 5. Renáta Beňová, 52:46, 6. Lýdia Brichtová, 53:21, 7. Alexandra Horečná, 53:23, 8. Nina Megyessiova, všetky NW Rohožník, 53:49, 9. Alena Ondrovičová, NW Malacky, 54:38, 10. Jaroslava Kákoniová, 56:40, ..12. Anna Pirušová, 1:06:43 hod., 13. Alžbeta Kaňková, všetky NW Rohožník, 1:06:43.

RS Computer Zavod Sastin