V nedeľu sa hralo v Holíči krajské derby, v ktorom domáci zdolali Hlohovec najtesnejšie gólom Vlada Mráza.

Ilustračné foto: 123rf.com

4. liga SZ 19. kolo

Holíč – Hlohovec 1:0 (0:0)
Gól: 77. V. Mráz,
Pred 160 divákmi rozhodoval Meluš.
ŽK 3:2 (Dubec, Mráz).
Holíč: Ravas – Vaclavik, Konečný, Mišík, Mráz, Pagáč, Dubec (46. Nečas), Uher (85. Predmeský), Kitta, Ličko, Pavlačka (64. Zaťko), tréner Roman Truska.

Prvé jarné stretnutie pred domácou kulisou v tomto roku videli holíčsky diváci v prvoaprílovú nedeľu. Chvíľku pred zápasom sa nad Holíčom začal zdvíhať vietor, ktorý komplikoval hru po celý zápas. Veľká miera nepresností hlavne na domácich kopačkách a nakopávaný systém hry nebol práve oku lahodiaci. V 5. min sa v dobrej šanci ocitol Uher, no volil cestu späť namiesto ťahu na bránku. Čistú gólovú šancu mal však na kopačkách Pavlačka v 16. min. Po hlavičke Mišíka sa mu ani na dvakrát brankára hostí prekonať nepodarilo a gólovo neskončila ani prudká strela Lička, ktorá akciu uzavrela. Hra sa odohrávala zväčša medzi šestnástkami s kopou prerušení. V 30. min. Ravas priamy kop hostí pokryl a v 42. min. vychytal ich najväčšiu šancu v prvom polčase.

Do druhého polčasu nastúpili domáci s vetrom v chrbte a odhodlaním skórovať za každú cenu. Prispôsobili tomu i tempo hry. Šťastie však stálo na ich strane v 52. min. keď Ravas chytil dobrú šancu Dudáša z tesnej blízkosti. Svoju druhú dobrú príležitosť mal Pavlačka v 53. min., no prekopol Horváthovu bránku. O šesť minút už všetci takmer kričali gól, no lopta po centri Uhera skončila na brvne hosťujúcej bránky. V 69. min. sa v dobrej šanci ocitla opora hosťujúceho tímu Došek, no Ravas mu skórovať nedovolil. V 76. min. si postavil loptu k priamemu kopu z asi 30 m Mráz, nakopol loptu dlhým centrom no tá bez dotyku skončila v hosťujúcej bráne na prekvapenie nielen brankára, ale i všetkých navôkol. Tlak, ktorí sa pokúsili hráči Hlohovca vyvinúť už ale vyrovnanie nepriniesol a tak si domáca Iskra pripísala síce chudobné ale trojbodové víťazstvo.

Ďalšie výsledky 19. kola: Sp. Myjava – Vrbové 3:2 (1:2), Partizánske – J. Bohunice 1:0, Šimonovany – Prečín 2:0, V. Kostoľany – Častkovce 0:3, Boleráz – Trenč. Stankovce 4:0, Domaniža – Malženice odložené, voľno – N. Dubnica.