Štyri víťazstvá domácich a rovnaký počet hosťujúcich mužstiev sa zrodili v 20. kole majstrovstiev oblasti.

Ilustračné foto je z jesenného zápasu Rohov – Cerová

MO 20. kolo
Nešťastne prehral doma Slovan Šaštín, ktorý okrem množstva šancí nepremenil ani penaltu. V Jablonici vyhralo Hlboké, ktorému dopomohol k prvému gólu vlastencom ich odchovanec.

Rybky – Radimov 1:2 (1:1), 11. F. Ravas – 17. P. Božek, 89. P. Kessl, r. Vlk, Ryčovský, Knap.

V peknom bojovnom zápase sa už v 11. min. ujali vedenia domáci zásluhou Fredyho Ravasa – 1:0. Ich vedenie však nemalo dlhé trvanie, keď už o šesť minút vyrovnal Paťo Božek – 1:1. Radimov pôsobil futbalovejším dojmom, napriek tomu zápas spel do remízového konca, keď v 89. min. strela Paťa Kessla aj so šťastím skončila za chrbátom Rýzka – 1:2. Kruté pre domácich, spravodlivejšia by bola remíza.

Stráže – Bor. Sv. Jur 1:0 (0:0), 84. H. Drgonec, r. Ryčovský, Miro Šefčík, Martin Šefčík.

Krutý výsledok pre hostí, ktorí neboli horším mužstvom. Na jediný gól zápasu sa čakalo až do samého záveru, kedy o troch bodoch pre domácich rozhodol v 84. min. striedajúci Henrich Drgonec.

Dubovce – Bor. Mikuláš 3:0 (1:0), 5. M. Huťťa, 72. J. Martinusík, 80. M. Gregúrek, ČK 1:1 (82. M. Huťťa- 82. Ľ. Macek), r. Miro Šefčík, Patka.

Domáci boli po celý zápas lepším mužstvom. V prvom polčase si aj s podporou vetra vypracovali niekoľko šancí, ale premenili len jednu, keď v 5. min. dal gól Milan Huťťa. V druhom polčase hostia pritlačili, ale bez väčšej šance. Potom opäť prevzali iniciatívu domáci, a dvomi gólmi rozhodli zápas. Na 2:0 zvýšil Jaro Martinusíka, tretí pridal po minútovom pobyte na ihrisku Mišo Gregúrek.

Radošovce – Cerová 1:0 (0:0), 75. J. Žák, r. Kendi, Thao.

Futbal slabšej úrovne, v ktorom sa domáci prispôsobili hre hostí. Rozhodujúci gól Jozefa Žáka padol v 75. min. po priamom kope. Zaslúžené víťazstvo domácich.

Oreské – Kúty 5:0 (1:0), 7., 86. M. Baláž, 56. A. Baláž, 65. T. Jarábek, 83. J. Bederka, r. M. Dutka, Tokoš.

Posledné mužstvo tabuľky sa snažilo bojovať, ale na domáceho favorita to nestačilo. Silný vietor kazil celý zápas. Do prestávky sa presadil Miro Baláž, no v druhom polčase sa domáci strelecky prebudili a svoje šance aj premieňali, z čoho rezultoval jednoznačný výsledok.

Jablonica – Hlboké 0:2 (0:0), 67. vlastný (P. Pitorák), 74. P. Kumančík, r. Lapoš, Škrinár.

Silný vietor ovplyvnil kvalitu zápasu. Jablonica hrala v prvom polčase s podporou vetra, vypracovala si aj tri gólové šance, no nepremenila ich. Druhý polčas bol vyrovnaný, hostia sa ujali vedenia zásluhou vlastného gólu Paťa Pitoráka (odchovanca Hlbokého) a na 0:2 zvýšil striedajúci Peťo Kumančík.

Kopčany – Rohov 1:2 (1:0), 14. F. Daniel – 84. J. Černek, 89. M. Mareček, r. Vlk, Knap.

V prvom polčase sa domáci ujali vedenia po rohovom kope gólom Daniela. Hralo sa za silného vetra, čo aj poznačilo vývoj prvého polčasu. V druhom polčase hostia využili dve šance na skórovanie, keď sa v samom závere presadili Jakub Černek a minútu pred koncom aj Matúš Mareček – 1:2.

Slovan Šaštín – Lakš. N. Ves 1:2 (1:2), 39. M. Suchý – 19. R. Winkler, 34. P. Hílek, r. Ryčovský, Dzindzík.

Domáci urazili futbalovú šťastenu. Hostia dali v priebehu štvrťhodiny dva góly Winklerom a Hílkom. Domáci postupne prevzali iniciatívu a v 39.min. sa im Milanom Suchým podarilo znížiť na polčasových 1:2. V ďalšom priebehu však nepremenili minimálne päť tutoviek, keď sa hráči „predbiehali“ v zahadzovaní šancí. V 58. min. Suchý dokonca nedal ani penaltu. Nešťastná prehra Slovana.

16 FK TJ Kúty 19 2 2 15 18:57 8 1 -19 45.8

Dohrávky: 8.5. Rohov – Rybky, Sp. Stráže – Radimov, Hlboké – Lakš. N. Ves, Bor. Mikuláš – Oreské.

II. trieda 16. kolo

Po vyhratom prvom polčase v tom druhom líder zo Sobotišťa trikrát inkasoval a pripísal si druhú prehru v súťaži, prvú od 24. septembra, kedy prehral v Kunove. Kuriozitou bolo šesť striedaní Pop. Močidlian, čo si ich súper samozrejme všimol.

Smrdáky – Š. Humence 3:3 (1:0), 6. J. Pagáč, 49., 59. V. Bôžik – 47., 70., 72. R. Ondráš, r. Lapoš, M. Dutka.

Vedenia sa ujali domáci už v 6. min., kedy po štandartke sa najlepšie zorientoval Pagáč a dorazil loptu do prázdnej brány. Hostia zvýšili obrátky, no odpovedali len strelou do brvna. Chvíľu po prestávke krásnym angličákom z trestného kopu vyrovnal Roman Ondráš na 1:1. Už o dve minúty však Smrdáky kontrovali pekným gólom Bôžika. Hostia dve možnosti na vyrovnanie nevyužili Pucheľom a Matulom, za čo ich vytrestal opäť Bôžik gólom na 3:1. Viac síl v závere ostalo hosťom, Ondráš po brejku v 70.min. znížil a o dve minúty z trestného kopu z 25 m trafil šibenicu na konečných 3:3. Domáci aj so šťastím v závere uhrali bod.

Petr. Ves – Kunov 3:2 (2:0), 3., 24. David Gál, 90.+ R. Juríček – 66. M. Macek, 90. R. Vanek, r. Polakovič.

Domáci zaskočili súpera rýchlym gólom, ktorý dal už v 3. min. David Gál – 1:0. Ten istý hráč pridal v 24. min. aj druhý gól. Po prestávke hostia pridali, kontaktný gól dal Maroš Macek a v poslednej minúte Roman Vanek dokonca vyrovnal. Ani ten bod im však nebol súdený, lebo v nadstavenom čase rozhodol Rado Juríček – 3:2. Hostia sa dožadovali odpískania ofsajdu, no rozhodca bol neoblomný.

Štefanov – Hradište 4:1 (1:1), 17. P. Morvay, 71. M. Macek, 80. R. Kralovič, 90. Ľ. Čelústka – 11. R. Zríni, r. Daniš.

Hostia síce viedli od 11.min. gólom Zríniho, no v 17.min. vyrovnal Peťo Morvay a v závere sa už presadili domáci svojov technickou hrou. Ich vedúci gól dal Martin Macek a v záverečnej desaťminútovke sa ukázala veľká skúsenosť Romana Kraloviča a Ľuboša Čelústku – 4:1.

Sekule – Letničie 4:1 (1:0), 24. Andrej Trajlínek, 47. E. Húšťava, 59., 65. M. Kubinák – 52. D. Konečný, r. Hurbánek, Otočka.

Domáci boli veľkým favoritom, čo aj potvrdili vedúcim gólom Andreja Trajlínka. Hneď po prestávke zvýšil Erik Húšťava na 2:0. Dušanovi Konečnému sa síce podarilo znížiť na 2:1, no Martin Kubinák dvomi gólmi v priebehu šiestich minút definitívne rozhodol.

Kovalov – Smolinske 0:0, r. Martin Šefčík.

Prvý polčas mali domáli výhodu silného vetra, no šancu mali hostia, ktorú však René Daniel nevyužil, hoci bol celkom sám pred domácim brankárom R. Labašom. Po prestávke „hral vietor“ so Smolinským, no ani ono si šancu nevytvorilo, štandartku Maťa Antálka v 90. min. najlepší domáci hráč – brankár Labaš, vytiahol zázračne na roh.

Pop. Močidľany – Čáry 2:0 (0:0), 65. B. Novák, 79. J. Starý, r. Holenka.

Hostia prišli iba s desiatimi hráčmi v poli a keď sa im v 20. min. zranil D. Kuník, dohrávali v oslabení. Všetko podstatné sa udialo po prestávke. Už v 48. min. mali domáci výhodu pokutového kopu, no Jánošík ho nepremenil. Až v 65. min. ich dostal do vedenia Braňo Novák a 79. min. pridal gólovú poistku Jakub Starý – 2:0. Kuriozitou bolo šesť striedaní hráčov Pop. Močidlian.

Unín – Sobotište 3:1 (0:1), 55. A. Strásky, 63. vlastný (M. Velický), 86. M. Tokoš – 29. E. Čajko, ČK 0:1 (88. J. Chvála), r. Mesíček, Bednár.

Hostia sa ujali vedenia po polhodine hry Čajkom a tak vyhrali aj prvý polčas. Po prestávke však domáci pridali, v 55. min. vyrovnali Stráskym, v 63. min. si dal Velický vlastný gól a domáci viedli – 2:1. Hostia sa snažili o vyrovnanie, no v 86. min. definitívne rozhodol Tokoš – 3:1. Sobotište prehralo od 24. septembra prvý zápas.

III. trieda 18. kolo

Zaujímavú sériu má v posledných zápasoch mužstvo Prietrže. Kým pred týždňom remizoval na ihrisku lídra, teraz prehral doma s posledným. Týmto víťazstvom sa Dojč odpútal z posledného miesta, kam spadol Podbranč.

Prietrž – Dojč 2:3 (0:1), 74., 88. S. Jarábek – 10. M. Khúla, 55. R. Búzek, 70. Z. Čech, r. Polakovič, Thao.

Prietrž zrejme pod dojmom zisku bodu v predchádzajúcom kole u lídra svojho súpera podcenilo. Ten to využil na získanie pohodlného náskoku, keď v 70. min. Dojč vyhrával už 0:3, keď sa presadili Khúla, Čech i najlepší strelec súťaže Búzek. Jarábek dvomi gólmi ešte vykresal nádej pre domácich, no tri body si napokon odviezli hostia.

Chropov – Podbranč 2:0 (0:0), 65., 83. O. Černek, r. Martin Šefčík, Dzindzík.

Domáci nastúpili v oklieštenej zostave, čo bolo na ich hre v prvom polčase aj vidieť. Po prestávke prišli na ihrisko v domácich dresoch až štvorica nových hráčov, čo im výrazne pomohlo. Postupne sa hra presunula na polovicu hostí, prišli aj šance a v 65. min. dal ich vedúci gól zo skrumáže pred bránkou Oliver Černek. Skóre uzavrel presnou hlavičkou po rohu opäť Černek.

Trnovec – Vrádište 1:1 (1:1), 25. D. Vinkler – 5. B. Holúsek, r. Tubl.

Bol to zápas kola, v ktorom tretí Trnovec privítal lídra z Vrádišťa. To sa síce ujalo vedenia už v 5.min. gólom Braňa Holúska, no v 25,min. sa podarilo Davidovi Vinklerovi vyrovnať na 1:1. V ďalšom priebehu už diváci gól nevideli a tak si mužstvá v dobrom zápase body zaslúžene podelil.

Rovensko – Osuské 0:0, r. Húšek.

Mužstvo Rovenska je zrejme z formy, keď po minulotýždňovej prehra v Chropove doma tentoraz uhralo iba bezgólovú remízu s Osuským. Hráči nedokázalo prekonať obranný val súpera a diváci odchádzali po stretnutí sklamaní.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…