Vyrovnanú partiu hrala „takmer“ posledná Iskra Holíč v Malženiacach na ihrisku lídra tabuľky. Ak by mu nepomohol rozhodca, mohla si dokonca priviesť aj nejaký bod.

Ilustračné foto: 123rf.com

4. liga SZ 21. kolo
Malženice – Iskra Holíč 2:1 (0:1)
Góly: 64. M. Kovársky, 71. P. Orolín – 39. R. Konečný.
Pred 150 divákmi rozhodoval Kasznár. ŽK 0:1 (Kitta), ČK 0:3 (57. Mišík, 57. Kitta, 89. Sasínek).

Holíč: Ravas – Vaclavik (84. Predmeský), Zaťko, Konečný, Mišík, Mráz, Pagáč (72. Nečas), Dubec, Uher, Kitta, Rajčák (64. Pavlačka), tréner Roman Truska.

Zápas, na ktorý by Holíčania najradšej zabudli. V prvom polčase boli lepším mužstvom, dobre bránili a vyrážali do rýchlych brejkov. V 39. min. sa aj po rohu  zaslúžene ujali vedenia gólom Romana Konečného – 0:1. Holíčania u lídra ukázali, že oproti jeseni sa výrazne zlepšili a nikto si na nich robiť skóre nebude. Po prestávke sa však začali diať veci. V 57. min. nariadil rozhodca Kasznár v prospech domácich veľmi prísny pokutový kop a následne za protesty vylúčil aj dvoch hráčov Holíča (Mišík, Kitta). Peter Balážik však pokutový kop nepremenil. Už o šesť minút však rozhodcom tlačení domáci predsa len vyrovnali Kovárskym a v 71. min. dali Orolínom aj víťazný gól. V samom závere videl ešte ČK aj na lavičke náhradníkov sediaci Sasinek.

Ďalšie výsledky 22. kola: Častkovce – Spartak Myjava 1:1 (0:1), 81. O. Kurín – 24. I. Zelenay, J. Bohunice – Domaniža 1:2, Trenč. Stankovce – V. Kostoľany 5:1, Nová Dubnica – Šimonovany 1:4, Hlohovec – Partizánske 2:1, Prečín – Vrbové 3:4, voľno – Boleráz.

16 MŠK Slovan Trenčianske Teplice(odstúpené) 0 0 0 0 0:0 0 1 0

Trenč. Teplice odstúpili zo súťaže, ich výsledky boli anulované.

5. liga Západ 12. kolo

Gólovú prestrelku videli diváci v Jánoch, kde sa skóre často menilo ako na hojdačke, domáci i hostia po dvakrát v zápase vyhrávali, úspešnejší boli hostia, ktorý vyhrali gólom z 88. minúty.

Príjemne prekvapili Gbely i Mokrý Háj, keď priviezli body z ihrísk súperov. Gbely vyhrali v Orešanoch, Mokrohájania mali našliapnuté na tri body u lídra, ten však v poslednej minúte vyrovnal z penalty.

Mor. Sv. Ján – Brodské 3:4 (1:0), 14. D. Chvátal, 67. A. Kudlička, 68.

1. Mračna – 56., 65., 84. G. Trubiroha, 88. A. Kompuš.

Pred 150 div. r. Kováčik, ŽK 5:4, ČK 0:1 (86. Štepník).

Mor. Sv. Ján: Žilka – D. Chvátal, Mach, Stupavský, Chvál, Benkovič (72. O. Nemec), Kudlička, Hajdin, Mračna (82. F. Nemec), Vavřík, R. Chvátal (51. Stanek), tréner J. Kovaľ.

Brodské: Hrdlička – Petrovič, Štepník, Hnát, Daniel (46. Baláž), Čepka (90. Jakubec), Kompuš (90. Zajíček), Gonda, Trubiroha, Bartal, Dujsík, tréner V. Váňa.

Nešťastný zápas pre domácich, ktorý vyhrali prvý polčas gólom Dominika Chvátala 1:0. Ďalší vývoj zápasu bol ako na hojdačke. Brodské po dvoch góloch Gaba Trubirohu otočilo na 1:2, no to isté sa podarilo aj domácim, ktorý v priebehu minúty skórovali Kudličkom a Mračnom – 3:2. Tento stav bol ešte šesť minút pred koncom, no v 84. min. zavŕšil svoj hetrik Gabo Trubiroha na 3:3 a dve minúty pred koncom dal víťazný gól hostí Kompuš.

Horné Orešany – Nafta Gbely 0:2 (0:0), 74. A. Šefčík, 90. M. Mihálik, r. Gembický, ŽK 0:1, ČK 0:0.

Gbely:  Kling – Dvořák, Zemánek (80. D. Karas), M. Karas, Kratochvíl, Žáček, Nečas, Cvečka, A. Šefčík (82. Daniel), Nemečkay (72. Mihálik), Kučera (90. Pukančík), Šebesta (60. Rampáček), tréner A. Ambra.

Vyrovnaný zápas, v ktorom mohlo vyhrať hociktoré mužstvo. Šťastena sa v 74. minúte usmiala na hostí, keď ich vedúci gól dal Adrián Šefčík – 0:1. Domáci v závere vrhli všetky sily do útoku, no v 90. minúte striedajúci Mišo Mihálik dal gólovú poistku Nafty Gbely na 0:2.

Trebatice – Mokrý Háj 1:1 (0:1), 89. Chebeň (11) – 44. M. Biskupič, r. Baboš, ŽK 3:5, ČK 0:1 (88. Kubík).

Mokrý Háj: Juračka – Šipold, B. Šefčík, M. Valúch, Chrenka, Sloboda, R. Valúch, Kopálek, Komárek (74. Kubík), Pobuda, Biskupič, tréner Š. Kolštrom.

Hostia zaskočili lídra tabuľky dobrou hrou, navyše sa v závere prvého polčasu ujali gólom Mareka Biskupiča – 0:1. Hoci domáci riadne pridali a mali aj viacej z hry, Mokrohájania držali svoje vedenie až do samého záveru. Na poslednú štvrťhodinu prišiel na ihrisko hosťujúci Kubík a „stihol“ takmer všetko. Najskôr dostal žltú kartu a v 88. min. po jeho zákroku v šestnástke aj červenú a z nariadeného pokutového kopu domáci v 89. minúte vyrovnali Chebeňom na konečných – 1:1.

Futbal: Skalica vyhrala tretí zápas v rade

Futbalisti MFK Skalica zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:1 v sobotňajšom…