V polovici z ôsmich zápasov 22. kola Majstrovstiev oblasti sa body delili. Trikrát vyhrali domáci a len Radimov dokázal vyhrať na ihriskách súperov, odniesli si to Jurania.

Zo zápasu Rybky – Bor. Mikuláš. V súboji o loptu domáci Dominik Burian a Denis Plaisner (v modrom).

O prekvapenie sa v Strážach postarali posledné Kúty, možno im to pomôže vzchopiť sa v boji o záchranu. Prekvapili aj Búrania v Rybkách, keď domáci ratovali bod v poslednej minúte.

MO 22. kolo
Rybky – Bor. Mikuláš 2:2 (1:2), 36. vlastný (L. Petrík), 90. R. Bíly – 27. L. Cintula, 40. vlastný (T. Duška), r. Kendi, Ma. Šefčík.

Fridrich Hutta

Stretnutiu predchádzala milá udalosť. Frido Hutta viedol Rybky už v 300. zápase, za čo dostal od funkcionárov vecný dar i plaketu. Hráči mu však darček v podobe víťazstva nepridali, hoci mali takmer po celý zápas prevahu i gólové šance. Burian trafil tyč, Duška bránu prehlavičkoval a ani ďalšia šanca Buriana v sieti neskončila. Z protiútoku hostia kopali roh, ktorý zúžitkoval Cintula a hostia viedli – 0:1. V 36. min. pomohli k vyrovnaniu samotní hostia, keď po rohu Morávka si dal Petrík vlastný gól na – 1:1. Aj v 40. min. sa menilo skóre zásluhou vlastného gólu. Druhá hlavička Tomáša Dušku už v sieti končila, bohužiaľ vo vlastnej – 1:2. Po prestávke mali domáci permanentný tlak, vyložené šance si však vytvárali ťažšie, bod pre nich zachránil v 90. min. Rudo Bilý, pre ktorého to bol prvý gól v drese Rybiek po jeho príchode z Rakúska – 2:2.

Stráže – Kúty 3:3 (1:1), 25. J. Beňa, 54. T. Polák, 60. M. Konečný – 34. M. Šefčovič, 79. M. Sálus, 86. J. Navrátil, ČK 1:0 (87. I. Letko), r. Lapoš, Škrinár.

Početná divácka kulisa očakávala povinné víťazstvo Spartaka. No v prvej štvrťhodine hostia hrozili dvomi tutovkami, ktoré však trestuhodne zahodili. Prvý gól dal v 25. min. z trestného kopu Beňa, keď podstrelil múr – 1:0. O necelých desať minút Šefčovič bombou z 30 m nedal Hladkému šancu – 1:1. Domáci ešte do polčasu trafili žrď, ale skóre sa už nemenilo. Chvíľu po prestávke však Polák dal na 2:1 a Konečný hlavičkou od brvna už na 3:1. A domáci mali aj ďalšie šance, no nevyužili ich, čo sa im v poslednej desaťminútovke vypomstilo. Keď Sálus a Navrátil zrovnali na 3:3. Stráže dohrávali bez vylúčeného I. Letka.

Bor. Sv. Jur – Radimov 0:5 (0:4), 12. 39. R. Frühauf, 26, R. Drápal (11), 37. D. Frühauf, 71. S. Hrubša, r. Lapoš, Škrinár.

Hostia rozhodli o víťazstve už v prvom polčase, keď boli jasne lepší. Pod tri góly sa podpísali Frühaufovci, dva dal Robo, jeden David, z penalty sa presadil Drápal. V druhom polčase hostia ubrali z plynu, domácich snaha však neviedla ani k čestnému úspechu, ani raz sa im nepodarilo prekonať obranu súpera. Naopak, Hrubša upravil v 71. min. na konečných 0:5.

Dubovce – Cerová 3:1 (2:1), 24., 40. J. Martinusík, 77. D. Helt (11) – 22. Ľ. Hanzlíček, r. Dutka.

Domáci nastúpili do zápasu s miernym tlakom, avšak nedokázali svoje šance premeniť. Hostia sa z ojedinelého brejku dostali v 22. min. prekvapujúco do vedenia Hanzlíčkom. Už o dve minúty však Jaro Martinusík vyrovnal a do konca polčasu domáci aktívnou hrou dokázali skóre otočiť na 2:1, keď úspešným strelcom bol opäť Martinusík. V druhom polčase sa hral nervózny futbal z obidvoch strán. Domáci sa zo stálej prevahy nedokázali z hry strelecky presadiť, až v 78. min. po faule na Martinusíka dal Helt z penalty na 3:1.

Radošovce – Hlboké 3:0 (1:0), 45. R. Drgon, 70. E. Petrovič, 75. J. Žák,  r. Ryčovský, Tokoš.

Zápas výbornej úrovni, bolo vidno, že hrajú mužstvá z čela tabuľky. Hostia si chceli udržať jarnú neporaziteľnosť, no v posledných kolách akoby išla ich forma dole. Radošovce sa ujali vedenia gólom do šatne, keď presne trafil Rado Drgon a po prestávke pridali ešte dva góly Petrovič a Žák. Domáci boli o tri góly lepší, hostí prakticky nepustili do šancí.

Oreské – Rohov 0:0, r. Kendi.

Zaslúžená remíza. Hostia prišli s obrannou taktikou a domáci sa ťažko presadzovali. Hosťujúceho brankára raz zachránila tyč, druhýkrát spoluhráč, ktorý vykopával z bránkovej čiary. No aj hostia v druhom polčase pohrozili, keď do otvorenej obrany dvakrát vnikol Ravas, svoje príležitosti však nepremenil.

Jablonica – Lakš. N. Ves 1:0 (1:0), 27. Marek Kubisa, r. Otočka, Hurbánek.

Jablonica bola prvú polhodinu lepším mužstvom a zaslúžene sa ujala vedenia gólom Mareka Kubisu z trestného kopu. Potom prevzali iniciatívu hostia, hrali však len po šestnástku. Jablonica mohla skórovať z brejkov, šance však nepremenila.

Kopčany – Slovan Šaštín 1:1 (1:1), 1. F. Daniel (11) – 33. D. Schlosser (11), r. Vlk, Miro Šefčík.

V prvom polčase oba góly padli z pokutových kopov. Už v 1. minúte ho kopali domáci a Daniel ho premenil – 1:0. Rovnakú výhodu dostali aj hostia v 33. min. a takisto Schlosser sa nemýlil – 1:1. Hra bola z oboch strán slabšia a nezmenila sa ani v druhom polčase, výsledkom zápasu tak je zaslúžená remíza.

16 FK TJ Kúty 21 2 3 16 22:62 9 1 -21 45.8

Dohrávky: 8.5. Rohov – Rybky, Sp. Stráže – Radimov, Hlboké – Lakš. N. Ves, Bor. Mikuláš – Oreské.

II. trieda 18. kolo

Favoriti nadeľovali. Líder zo Sobotišťa dal šesť gólov v Koválove, Štefanov ešte o jeden viac, odnieslo si to Smolinské.

Okrem domácej prehry Koválova všetky ostatné zápasy povyhrávali domáce mužstvá. Sympatickou hrou sa prezentovalo v Kunove posledné Letničie, napriek tomu nezískalo ani bod.

Kunov – Letničie 3:2 (3:0), 27. J. Melicher, 31. M. Ondrovič, 42. M. Macek – 86., 87. D. Konečný, r. Matúš, M. Dutka.

Mala to byť hra mačky s myšou, no diváci sa v úvodnej polhodinke nestačili diviť. Šancu mal hosťujúci Riška, strelu Poláka vytlačil domáci brankár končekmi prstov na roh a vystrašil ho aj Rampáček. Domáci udreli z prvej šance, keď prihrávku Ondroviča premenil svojim prvým gólom v drese Kunova Jozef Melicher a o päť minút si obaja úlohy vymenili, z nahrávky Melichera zvýšil Ondrovič na 2:0. Domácim chýbal kanonier Blanárik, neboli tak suverénny, na 3:0 zvýšil krásnym gólom v 42. min. Maroš Macek. Aj po prestávke začali lepšie hostia, Hrubša pálil nad a tutovku spálil Konečný. Hoci domáci mali častejšie loptu na svojich kopačkách, Konečný dvomi „zlepenými“ gólmi v priebehu minúty zápas zdramatizoval a Kunov sa musel báť o víťazstvo. Letničie príjemne prekvapilo, no ostalo bez bodu.

Petrova Ves – Hradište 3:1 (1:0), 19. D. Gál, 66. M. Ovečka, 76. M. Matula – 86. A. Gregor,  r. Martin Šefčík.

Hradište pred týždňov vyhralo v Kunove, teraz sa mu podobný husársky kúsok nepodarilo zopakovať. Domáci išli postupne do trojgólového vedenia, až v samom závere dal čestný úspech hostí Gregor.

Unín – Smrdáky 2:0 (0:0), 63. M. Tokoš, 75. D. Štítny, r. Knap.

Domáci boli jednoznačne lepší, hostí prakticky nepustili na svoju polovicu a okrem dvoch gólov ešte niekoľko ďalších šancí nepremenili.

Štefanov – Smolinské 7:0 (4:0), 30., 52., 60. B. Tureček, 8. M. Valla, 17. M. Macek, 41. Ľ. Čelústka, 70. R. Chudý, r. Polakovič.

Jednoznačné víťazstvo domácich, ktorí zápas rozhodli štyrmi gólmi už v prvom polčase. Hostia, ktorí v predchádzajúcich troch kolách neprehrali, prišli bez viacerých hráčov základnej zostavy a výsledok je pre nich veľmi krutý.

Sekule – Čáry 4:0 (1:0), 7. Adam Trajlínek, 66. M. Kubinák, 79.,90. Andrej Trajlínek, r. Thao.

Krutá prehra pre hostí, ktorí si takisto dokázali vypracovať šance, no tieto nepremieňali. Domáci dali rýchly gól Adamom Trajlínkom, potom Vlkovi v domácej bráne trikrát pomohla konštrukcia brány. Naopak, domáci boli veľmi efektívni a svoje šance premieňali, najmä po prestávke, keď v 66. min. zvýšil Kubinák na 2:0, a záverečné dva góly dal Andrej Trajlínek – 4:0. Hosťom nepomohol ani mladoženáč Ferko Božek.

Koválov – Sobotište 0:6 (0:0), 59., 75., 85. M. Romeček, 62., 81. M. Včelka, 62. T. Čederle (11), r. Dzindzík.

Hodinu dokázal držať oslabený Koválov v improvizovanej zostave vyrovnaný stav s lídrom súťaže. Potom však v priebehu troch minút trikrát inkasovali, čo ich zrazilo na kolená a R. Labaš dostal ešte ďalšie tri góly.

Pop. Močidľany – Š. Humence 3:0 (1:0), 44. P. Sopúšek, 73. B. Novák, 79. A. Jakubek, r. Hušek.

Domáci mali herne navrch, no strelecky sa presadili až v poslednej minúte prvého polčasu gólom Sopúška. Tento stav trval až do záverečnej štvrťhodiny, kedy pridali domáci ďalšie dva góly Novák s Jakubkom a zaslúžene si pripísali tri body.

ŠTK: Pop. Močidľany – Čáry 0:3 kont. (na ihrisku bolo 2:0).

III. trieda 20. kolo

Favoriti vyhrali a tak sa čelo tabuľky nezmenilo.

V Chropove videli diváci 13 gólov, štyri z nich dal domáci kanonier Tomáš Petri. Osuské v Trnovci domácich trápilo, no o body ich neobralo.

Podbranč – Vrádište 1:4 (1:2),40. M. Rybnikár – 23. Prokeš, 32., 74. Hlaváček, 86. Hutta, r. Polakovič, Daniš.

Paradoxne domáce mužstvo nastúpilo iba s desiatimi hráčmi, čo bolo proti lídrovi tabuľky rozhodujúce. Vrádište celozápasovú početnú výhodu využilo na hladké víťazstvo. Prvý gól dal Prokeš, ktorý dorazil do siete od tyčky odrazenú strelu Múčku 0:1. O chvíľu Hlaváček zvýšil hlavou na 0:2, no ďalšie tri tutovky zahodili, za čo ich domáci vytrestali gólom Rybnikára – 1:2. Po prestávke to už bola hra na jednu bránku, z čoho hostia vyťažili ďalšie dva góle. Na 1:3 zvýšil Hlaváček a po individuálnej akcii Hutta na 1:4.

Chropov – Dojč 9:4 (4:2), 17., 27., 65., 68. T. Petri, 14., 70. O. Černek, 19. K. Krutý, 56. M. Kuchárek, 84. J. Kocian – 42., 75. R. Búzek, 45. P. Kuček (11), 64. M. Khúla, r. Hurbánek, Bednár.

Trinásť gólov videli v Chropove, no dvojciferného víťazstva sa domáci nedočkali. Za polhodinku bolo 4:0, potom domáci poľavili a  svojimi chybami dovolili hosťom štyrmi gólmi korigovať na prijateľný stav.

Rovensko – Prietrž 6:0 (3:0), 6., 48. I. Štora, 29., 80. M. Jamriška, 37. M. Bartoň, 78. B. Baláž, r. Daniš.

Domáci svojho súpera k ničomu vážnejšiemu nepustili a v pohode mu nastrieľali rovný poltucet gólov.

Trnovec – Osuské 4:2 (2:1), 37., 45. M. Čech, 47. V. Masaryk, 60. J. Brezina – 25. I. Černek, 53. Ľ. Pavelka, r. Bednár.

Domáci boli vysokým, favoritom, no hostia riadne kúsali. Ujali sa aj vedenia a v 53. min. dali Pavelkom aj kontaktný gól na 3:2. Po štvrtom góle Brezinu však už nemali sily na zvrat v zápase.