Výborný zápas 23. kola MO videlo množstvo divákov v nedeľu doobeda v Rohove so zaslúženým víťazstvom hostí. Blysol sa najmä autor hetriku Jozef Žák.

Zo zápasu Rohov – Radošovce 2:4. S loptou Jozef Žák, autor hetriku.

Vonku vyhrali aj Radimov a Oreské, doma Hlboké vďaka penalte z 87. minúty a Šaštín s Jablonicou. Trikrát sa body delili.

Rohov – Radošovce 2:4 (1:2), 15. M. Burian, 51. M. Kadlíček – 3., 57., 61. J. Žák, 18. M. Španka, r. Miro Šefčík, Mesíček.

Kto sa len chvíľku omeškal, nevidel tri góly. Hostia sa z prvej šance ujali vedenia Žákom, na čo odpovedali domáci Burianovým gólom na 1:1. Lenže o tri minúty po rohu Žúrka dal hlavou Španka na 1:2. V zaujímavom zápase mohol takisto hlavou po centri Ivánka vyrovnať Kadlíček, no podarilo sa mu to až po prestávke z trestného kopu. Rozhodujúca bola 57. minúta. Domáci Burian sa rútil sám na Bulku, neprekonal ho a z protiútoku Jozef Žák utešenou strelou, za ktorú by sa nehanbil ani Kevin de Bruyne, poslal hostí opäť do vedenia a o štyri minúty pridal aj poistný štvrtý gól.

Hlboké – Stráže 2:1 (1:1), 28. D. Štora, 87. T. Vašek (11) – 16. T. Polák, r. M. Dutka, Vlk.

Očakávané ľahké víťazstvo proti oslabenému súperovi sa nekonalo. Hostia išli do vedenia Polákovou strelou z uhla – 0:1. Ten istý hráč mohol o chvíľu aj zvýšiť vedenie hostí, no sám pred brankárom prestrelil. Po polhodine však domáci vyrovnali Štorom, ktorý dorazil do brány vyrazenú strelu – 1:1. Hneď po prestávke Slaný netrafil prázdnu bránu. Zaujímavý bol záver zápasu, najskôr Polák po individuálnej akcii nedal tutovku a v 87. min. striedajúci Vašek z penalty rozhodol o víťazstve domácich. Zápasu by viac svedčala remíza.

Bor. Sv. Jur – Bor. Mikuláš 1:1 (1:1), 22. D. Strapko – 43. M. Šedivý, r. Miro Šefčík, Hušek.

Domáci začali aktívnejšie a v 22. min. ich dostal do vedenia David Strapko. Ich vedenie mohol v 35. min. navýšiť Alex Maxian, no nepremenil penaltu. Trst za to prišiel o chvíľu, keď Maťo Šedivý gólom do šatne zrovnal na 1:1. Po prestávke diváci márne čakali na ďalší gól, ten neprišiel a tak sa body delili.

Kopčany – Rybky 2:2 (0:0), 58. M. Ivan, 90. F. Daniel – 83. F. Ravas, 90. C. Mach, r. Dutka, Škrinár.

Vyrovnaný zápas. V prvom polčase boli o čosi lepší hostia, zahodili však jednu čistú šancu. V druhom polčase boli lepší domáci a v 60. min. sa ujali vedenia. Hostia ale v 83. min. vyrovnali na 1:1 a v 90. min. dali Machom aj vedúci gól na 1:2. V nadstavenom čase však domáci predsa len zachránili bod gólom Daniela.

Slovan Šaštín – Jablonica 3:2 (1:2), 11. M. Zajíček, 65. M. Šedivý, 72. D. Schlosser (11) – 36. Marek Kubisa, 43. M. Búran (11), r. Ryčovský, Hušek.

V priemernom futbalovom stretnutí s množstvom chýb na oboch stranách hostia v prvom polčase strelili dva góly. Do vedenia išli síce domáci v 10. min., keď hosťujúceho brankára prekvapil Zajíček, hostia však po chybách dali dva góly, v 35. min. vyrovnal Kubisa a v 44. min. z penalty na 1:2 upravil Búran. V druhom polčase domáci zvýšili bojovnosť, vytvárali si šance a podarilo sa im zvrátiť nepriaznivý stav. V 65. min. zblízka vyrovnal Šedivý a dôležité víťazstvo spečatil v 72. min. z penalty Dušan Schlosser.

Lakš. N. Ves – Oreské 0:3 (0:2), 12., 75. Rampáček, 36. T. Jarábek, r. Lapoš, Tokoš.

Kvalitný zápas, pretože obe mužstvá chceli hrať futbal. Hosťom výrazne pomohol návrat Rampáčka do zostavy, ktorý okrem gólov pripravoval ďalšie šance spoluhráčom. Výsledok mohol byť pre domácich ešte viac krutý, keby Baláž a Jarábek svoje vyložené šance premenili.

Kúty – Dubovce 2:2 (0:0), 58. A. Polák, 79. K. Mihál – 57., 82. J. Martinusík, ČK 0:1 (13. M. Kudláč), r. Kendi, Thao.

Slušný, bojovný zápas. V prvom polčase sa diváci ešte gólu nedočkali. Po hodine hry sa hostia ujali vedenia Martinusíkom, no domáci za minútu vyrovnali a po veľkom tlaku dali aj vedúci gól Mihálom. Hostia však z ojedinelej akcie vyrovnali v 85. min. na konečných 2:2. Úspešný bol opäť Martinusík.

Cerová – Radimov 1:4 (0:3), 78. M. Gurín – 12. R. Frühauf, 26. P. Božek, 37. R. Drápal, 77. P. Kessl, r. Knap, Vlk.

Bojovný zápas zo strany domácich, hostia však boli futbalovejší a zaslúžene zvíťazili. Už do polčasu získali trojgólové vedenie, ktoré po prestávke zvýšil Kessl, ktorého penaltu síce Petráš vyrazil, no Kessl na druhý pokus už nemal problém – 0:4. Už o minútu však dal Gurín aspoň čestný úspech domácich.

16 FK TJ Kúty 23 3 4 16 27:65 13 1 -20 55

Dohrávky: 8.5. Rohov – Rybky, Sp. Stráže – Radimov, Hlboké – Lakš. N. Ves, Bor. Mikuláš – Oreské.

II. trieda 19. kolo
Popudínske Močidľany vysoko vyhrali v Smrdákoch a bodovo sa dotiahli na druhý Štefanov, ktorý v Čároch získal iba bod, aj ten iba vďaka vlastnému gólu domáceho Gábriša.

Smrdáky – Pop. Močidľany 0:7 (0:3), 27. J. Sloboda, 32., 75. P. Sopúšek, 41., 54. B. Novák, 57. R. Vacenovský, 73. M. Foriška, r. Mesíček, Dzindzík.

Po prvej polhodine to nevyzeralo na taký debakel domácich. Šance mali obidve mužstvá, no domáci ich nepremieňali, navyše v 38. min. nedal za stavu 0:2 Tomáš Danihel ani penaltu. Po prestávke domáci odpadli a hostia pridávali ďalšie góly až na hrozivých 0:7.

Čáry – Štefanov 1:1 (0:0), 60. A. Lorenc (11) – 88. vlastný (T. Gabriš), r., Hurbánek, Bednár.

V Čároch sa hral slušný a obojstranne rýchly futbal. Do polčasu mali čistejšie šance hostia, no výborný Ozábal v domácej bráne ich vychytal. Po prestávke domáci pridali a zatlačili súpera, z čoho pramenil faul brankára na unikajúceho Pelikana a z penalty dal Lorenc na 1:0. Hostia zbrane nezložili, snažili sa o vyrovnanie, no domáci stále hrozili z brejkov, najmä F. Kuníka, ktorého často zastavoval súper len za cenu faulov. V 88. min. sa však hostia dočkali, keď si T. Gabriš dal vlastný gól – 1:1.

Unín – Petrova Ves 2:1 (2:1), 13. Ľ. Valachovič, 17.vlastný (J. Krbica) – 10. M. Ovečka, r. Mesíček, Dzindzík.

Za štvrťhodinku bolo všetko vybavené. Hostia sa ujali vedenia Ovečkom, o tri minúty vyrovnal domáci Valachovič a za ďalšie štyri minúty Krbica vlastným gólom „dopomohol“ Unínu k víťazstvu. Na ďalší gól už diváci čakali márne.

Š. Humence – Koválov 2:3 (1:2), 25. R. Ondráš, 71. L. Matula – 2. T. Pavlík, 43. L. Slezák, 65. V. Labaš, r. Rusinko.

Hráči ani diváci sa ešte riadne nerozkukali a už hostia vyhrávali gólom Pavlíka. Ondráš síce vyrovnal, no L. Slezák a Labaš poslali hostí do dvojgólového vedenia, ktoré už dokázal Matula len skorigovať na konečných 2:3.

Sobotište – Sekule 5:1 (1:1), 36. D. Nečas, 47. T. Vizváry, 54., 89. M. Včelka, 78. M. Tomeček – 1. Adam Trajlínek, r. Miro Šefčík, Polakovič.

Ubehlo len pár sekúnd a Adam Trajlínek riadne šokoval domácich divákov i hráčov 0:1. Lídrovi trvalo viac ako polhodinu, než stav zrovnal a po prestávke už išlo všetko v očakávanom scenári.

Smolinské – Kunov 2:2 (0:0), 86. D. Kašák, 90. S. Maderič (11) – 47. vlastný (D. Kašák), 63. M. Macek, r. Martin Šefčík, Daniš.

Po prestávke si už v 47. min. dal Kašák vlastný gól a hostia viedli. V 63. min. zvýšil Macek už na 0:2 a zdalo sa, že Kunov kráča k trom bodom. Záver však patril domácim. Kašák trafil aj do súperovej siete a v poslednej minúte premenil penaltu Stano Maderič na konečných 2:2.

Letničie – Hradište 2:4 (2:1), 37. J. Peška, 40. M. Nemec – 45. V. Cutlac, 61., 90. (11) J. Kršteník, 79. T. Sadloň, ČK 0:1 (81. R. Kováč), r. Holenka.

Domáci si výborne rozohrali zápas a po 40 minútach vyhrávali o dva góly. Tesne pred odchodom do šatní však Cutlac znížil a po prestávke sa už hralo v réžii hostí. Gólmi Kršteníka a T. Sadloňa otočili stav vo svoj prospech. Hostia od 81. min. hrali bez vylúčeného Kováča, napriek tomu si vedenie poistili v poslednej minúte Kršteníkom z penalty.

III. trieda 21. kolo

Vo Vrádišti sa hralo o čelo tabuľky. Domáci po najtesnejšou víťazstve ušli svojmu súperovi už na rozdiel siedmich bodov.

Na ostatných troch ihriskách si diváci prišli „na svoje.“ Videli dokopy 19 gólov, keď domáci nedopriali svojim súperom ani jediný bodík.

Vrádište – Rovensko 2:1 (1:1), 13. M. Veselský, 80. R. Jurčík – 18. vlastný (R. Strož), r. Lapoš, Škrinár.

Súboj prvého s druhým bol zápasom kola. Pre domácich bola 13.min. šťastnou, keď sa ujali vedenia Veselským. O chvíľu si však dal Strož vlastný gól a začínalo sa odznova. Domáci sa o víťazstvo viac snažili , v 61. min. však Radek Jurčík nepremenil penaltu a zápas smeroval k delbe bodov. V 80.min. však Jurčík napravil svoje zaváhanie a rozhodol o zaslúženom víťazstve domácich.

Dojč – Podbranč 4:2 (0:0), 67. R. Búzek, 69. M. Línek, 75. Z. Čech, 87. J. Ganzlmár –  77. M. Filka, 90. M. Rybnikár, r. Hurbánek.

Takmer 70 minút čakali diváci na úvodný gól zápasu, napokon ich videli šesť. Domáci v priebehu osem minút ich dali tri, z prílišnej eufórie však zabudli na obranu a dovolili hosťom dvakrát korigovať na rozdiel dvoch gólov.

Prietrž – Trnovec 6:0 (2:0), 23., 65. R. Jarolín, 36. R. Scholze, 51. S. Novák, 57., 87. M. Svatík, r. Knap, Holenka.

Skončila hokejová sezóna a do mužstva sa vrátil René Jarolín, čo sa začína prejavovať na produktivite mužstva. Bolo to jednoznačné víťazstvo Prietrže, ktoré kľudne mohlo byť aj omnoho vyššie.

Chropov – Osuské 6:1 (2:1), 12., 58. T. Petri, 40., 70., 88. O. Černek, 73. K. Krutý (11) – 18. Ľ. Pavelka, ČK 0:1 (72. M. Olšovský), r. Škrinár, Lapoš.

Na rýchly gól Petriho hostia odpovedali Pavelkom, no od druhého gólu Černeka sa domáci ukľudnili a súkali jeden gól za druhým. V 72. min. vyrazil loptu smerujúcu do brány Marek Olšovský rukou za čo videl ČK. Penaltu premenil Krutý na 5:1 a v samom závere uzavrel Černek hetrik na konečných 6:1.

Futbal: Skalica vyhrala tretí zápas v rade

Futbalisti MFK Skalica zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:1 v sobotňajšom…